Znajdź informacje

Radosław Sikorski pozywa dziennikarkę Dorotę Kanię za "resortowego stryja"


« lista artykułów
2016-02-07

Rodzina byłego szefa MSZ Radosława Sikorskiego złożyła pozew przeciwko dziennikarce Dorocie Kanii. Chodzi o artykuł jaki ukazał się w ub. roku w "Gazecie Polskiej", w którym przedstawiono postać stryja polityka Klemensa (Feliksa) Sikorskiego. Zdaniem dziennikarki, stryj polityka PO służył w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego i zwalczał tzw. "podziemie reakcyjne".

Sprawa ma związek z artykułem, który w październiku ub. roku pojawił się w "Gazecie Polskiej". Dorota Kania pisała wtedy, że dotarła do dokumentów znajdujących się w Instytucie Pamięci Narodowej z których wynika, że stryj Radosława Sikorskiego Klemens [w pierwotnej wersji Feliks - przyp. red.] miał służyć w Korpusie Bezpiczeństwa Wewnętrznego.

- KBW uczestniczyło w akcjach m.in. przeciwko antykomunistycznym działaczom, Narodowym Siłom Zbrojnym, Armii Krajowej;  prowadziło pacyfikacje wsi popierających Polskie Stronnictwo Ludowe i oddziały partyzanckie (...) Ze znajdujących się w Instytucie Pamięci Narodowej dokumentów jednoznacznie wynika, że Klemens Sikorski służył w KBW do 11 kwietnia 1968 r - pisała Dorota Kania. Po odejściu ze służby Sikorski miał zostać właścicielem zakładu rusznikarskiego w Gdańsku.

O złożeniu pozwu przeciwko dziennikarce Dorocie Kanii Radosław Sikorski poinformował w niedzielę na Twitterze.

Foto: niezalezna.pl

 

bak

Zobacz także

Rekordowa widownia Pucharu Świata w Zakopanem
Ponad 7,6 mln widzów w szczytowym momencie obejrzało w TVP1 niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Rekordową ...
Mobilizacja do nauki angielskiego
Często spotykamy się z problemem nauki angielskiego już w podstawówce, gdzie złe doświadczenia uczniów są później kontynuowane podczas dalszej nauki, ...
Widzowie wybierają "Pytanie na śniadanie" TVP2
W sobotę, 20 stycznia poranny magazyn TVP2 „Pytanie na Śniadanie” miał największe wyniki oglądalności (ponad 595 tys. widzów przy udziałach ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top