Znajdź informacje

"wSieci" przegrał proces z Moniką Olejnik, tygodnik musi przeprosić


« lista artykułów
2016-02-12

Tygodnik "wSieci" musi przeprosić Monikę Olejnik za artykuł z 2013 roku, w którym pisało o "goebbelsowskich propagandystach" i umieściło przy artykule zdjęcie z programu "Kropka nad i", którego prowadzącą jest dziennikarka. W samym tekście nazwisko Olejnik nie zostało wymienione. Wydawca tygodnika zamierza złożyć apelację od wyroku.

Monika Olejnik wytoczyła proces o ochronę dóbr osobistych tygodnikowi i jego wydawcy. Trzy lata temu pismo kierowane przez Jacka Karnowskiego zamieściło kadr z programu "Kropka nad i" przy artykule "Brunatne pióra", w którym pisało o dziennikarzach jako o "goebbelsowskich propagandystach" atakujących Kościół Katolicki. Samo nazwisko dziennikarki w tekście nie padło.

Tygodnik "wSieci" oraz jego wydawca na mocy wyroku musi przeprosić Monikę Olejnik na pierwszej stronie swojego pisma. Przeprosiny mają pojawić się również w "Gazecie Wyborczej", a także kwota 25 tys. zł trafić ma na cel charytatywny wskazany przez powoda. Jacek Karnowski zapowiedział już złożenie apelacji od wyroku sądu.

Zdecydowanie nie zgadzamy się z tym wyrokiem. Uważamy, że Pani Monika Wasowska jest osobą publiczną i musi się liczyć z krytyką, nawet jeśli odbiera ją jako nadmierną. Dziwimy się, że sąd odrzucił wszystkie niemal argumenty naszych pełnomocników prawnych. Liczymy, że sąd apelacyjny zmieni ten wyrok - czytamy na wPolityce.pl.

bak

Zobacz także

Rekordowa widownia Pucharu Świata w Zakopanem
Ponad 7,6 mln widzów w szczytowym momencie obejrzało w TVP1 niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Rekordową ...
Mobilizacja do nauki angielskiego
Często spotykamy się z problemem nauki angielskiego już w podstawówce, gdzie złe doświadczenia uczniów są później kontynuowane podczas dalszej nauki, ...
Widzowie wybierają "Pytanie na śniadanie" TVP2
W sobotę, 20 stycznia poranny magazyn TVP2 „Pytanie na Śniadanie” miał największe wyniki oglądalności (ponad 595 tys. widzów przy udziałach ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top