Znajdź informacje

CBA wykonywało czynności w domu właściciela "Wprost" i "Do Rzeczy"?


« lista artykułów
2016-02-17

W poniedziałek rano funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego mieli wykonywać czynności w domu właściciela "Wprost" i "Do Rzeczy" Michała Lisieckiego - podała "Gazeta Finansowa". Wejście do mieszkania biznesmena miało mieć związek z czynnościami wykonywanymi na zlecenie Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga. Sam Lisiecki przebywa poza granicami kraju i zaprzeczył tym doniesieniom.

Jak czytamy na stronach "Gazety FInansowej", funkcjonariusze do domu wydawcy tygodników "Wprost" i "Do Rzeczy" mieli wejść w poniedziałek. Nie podano informacji czy doszło do zatrzymania Michała Lisieckiego, nieoficjalnie jednak wiadomo, że biznesmen przebywa poza granicami kraju. Czynności w jego domu miały być wykonywane na wniosek Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga. Tej samej, która prowadzi śledztwo w sprawie nielegalnego nagrywania polityków. 

Rzecznik warszawskiej prokuratury Renata Mazur w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl zaprzeczyła jednak, by czynności wykonywane przez CBA miały związek z tzw. aferą podsłuchową - takie infomacje podała "Gazeta Finansowa". Nie dotyczą one także działalności spółki należącej do Lisieckiego i wydawanych przez nią tygodników.

Foto: facebook

bak

Zobacz także

Vlepka – nowy sposób komunikacji
Vlepki pojawiły się na początku XX wieku i momentalnie zawładnęły przestrzenią publiczną. Okazało się bowiem, że wydrukowanie tych małych naklejek ...
Alvaro Soler na Sylwestrze Marzeń w Zakopanem!
Al Bano i Romina Power, Ricchi e Poveri czy Modern Talking to nie koniec. Jest kolejne wielkie zagraniczne nazwisko! Alvaro ...
Świąteczne rekordy TVP. Rekordowa oglądalność "Rolnik szuka żony"
26 grudnia należał do TVP1, która była liderem dnia. Największym zainteresowaniem widzów cieszyły się: odcinek specjalny programu „Rolnik szuka żony” ...
Komentarze
krysztofiak 2016-02-17, 18:38
CBA łagodnie ostrzega jesli Lisiecki bedzie konsekwentnie realizował plan (konsultowany ze mną) :) w 2014 w wakacje w Szczecinie. Po tej publikacji doszło do wkroczenia do domu Michała Lisieckiego. http://pl.blastingnews.com/felietony/2016/02/czy-za-afera-tasmowa-stoja-cia-nsa-oraz-srodowisko-polityczne-balcerowicza-i-petru-00769241.html Od 2011 roku badania opinii politycznych pokazywały, że większość zwolenników PO nigdy nie zagłosuje na PiS. Dlatego też, podejmując decyzję o zniszczeniu partii Tuska, było pewne, że na jej zgliszczach będzie można stworzyć nową formację polityczną, która w wyborach 2015 roku uzyska wynik pozwalający jej na sejmowe zaistnienie.

Na przełomie 2014/2015 r. Michał Lisiecki, właściciel tygodnika „Wprost” rozpoczął - pod kryptonimem "Round Table Mixer" - realizowanie strategii stworzenia nowego bytu politycznego z Petru jako jego liderem. Celem spotkań organizowanych przez Lisieckiego, było pokazanie "fundatorom z Zachodu", iż opłaca się zainwestować kilka milionów złotych w kampanię wyborczą na rzecz nowego ugrupowania politycznego, broniącego interesu finansowego banków.
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top