Znajdź informacje

TVP1 wyemituje w czwartek dokument "Taśmy z Magdalenki"


« lista artykułów
2016-02-20

W czwartek, 25 lutego TVP1 wyemituje w wieczornym paśmie niepublikowany wcześniej film dokumentalny "Taśmy z Magdalenki". To trwający niecałą godzinę dokument, który powstał na bazie kilkugodzinnego materiału filmowego nagranego w willi Zawrat i ośrodku w Magdalence, gdzie w 1989 roku toczyły się rozmowy przedstawicieli opozycji z komunistami.

Autorami filmu są dziennikarz śledczy Cezary Gmyz i prof. Antoni Dudek. To właśnie dziennikarz TV Republika miał w 2013 roku dotrzeć do "taśm Kiszczaka", których generał nigdy nie przekazał do Instytutu Pamięci Narodowej i skrywał je w swoim archiwum do 1999 roku. Wtedy miał je przekazać do TVP, która nie zdecydowała się na emisję "surowego", kilkugodzinnego nagrania z willi Zawrat oraz ośrodka w Magdalence. To tam toczyły się rozmowy przygotowujące Okrągły Stół.

W ostatnich dniach kilkunastominutowe fragmenty taśm wyemitowała TVP Info. Wczoraj w mediach społecznościowych dyrektor TVP1 Jan Pawlicki poinformował, że wyemitowany zostanie film przygotowany w oparciu o znalezione nagrania. Do emisji dokumentu "Taśmy z Magdalenki" dojdzie w czwartek, 25 lutego o godz. 22.20 w telewizyjnej Jedynce.

bak

Zobacz także

Parkingi przy lotnisku w podkrakowskich Balicach
Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w podkrakowskich Balicach należy do najważniejszych portów lotniczych w naszym kraju. Dysponując rozbudowaną ...
Eliminacje do Eurowizji tylko w TVP
Już 3 marca (sobota) TVP1 zaprosi na niezwykły, pełen emocji koncert Krajowych Eliminacji Eurowizji 2018. Spośród 10 zakwalifikowanych wykonawców widzowie ...
Startuje "Iron Majdan". Premiera z Las Vegas
Małgorzata i Radosław wyruszyli na podbój zawodowego świata wrestlingu w Las Vegas a widzowie TVN zobaczą to na własne oczy, ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top