Znajdź informacje

Ambasada protestuje i oczekuje wyjaśnień od TVN24 wobec emisji filmu "Ukraina. Maski rewolucji"


« lista artykułów
2016-02-22

W niedzielę stacja TVN24 wyemitowała film "Ukraina. Maski rewolucji” opowiadający o wydarzeniach na kijowskim Majdanie. Wieczorem wobec emisji dokumentu oświadczenie wydała Ambasada Ukrainy w Polsce, która "jest rozczarowana nieprzyjaznym gestem polskiej telewizji". Jej zdaniem, TVN24 zademonstrowała brak szacunku wobec milionów Ukraińców, emitując na swojej antenie fałszywy i zmanipulowany film.

"Ukraina. Maski rewolucji" to film Paula Moreiry, który jest efektem dziennikarskiego śledztwa w sprawie wydarzeń na Majdanie. Zdaniem autorów filmu, wydarzenia, które miały miejsce w 2014 roku w Kijowie, inspirowane były przez zachód, a reżyser skupia się na prawicowych organizacjach i nie przedstawia prawdziwych powód wyjścia Ukraińców na ulice.

Komentatorzy są zgodni i od dnia jego premiery, która miała miejsce we Francji 1 lutego, określają film jako pełen kłamstw i rosyjskiej narracji propagandowej dla Zachodu. Wczoraj wieczorem kilka godzin po emisji dokumenty w TVN24 specjalne oświadczenie wydała Ambasada Ukrainy w Polsce. Czytamy w nim, że placówka "jest rozczarowana nieprzyjaznym gestem polskiej telewizji TVN24, która zademonstrowała dziś brak szacunku wobec milionów Ukraińców, emitując na swojej antenie fałszywy i zmanipulowany film Paula Moreiry "Ukraina. Maski rewolucji”."
 
Ambsada oczekuje od redakcji TVN24 wyjaśnień. - Dlaczego spośród wielu istniejących obiektywnych filmów o wydarzeniach na Majdanie został wybrany właśnie ten fałszywy produkt propagandy prorosyjskiej, który znieważa pamięć Bohaterów Rewolucji Godności. Na przyszłość apelujemy także o większą czujność i niesprzyjanie siłom, które działają nie tylko przeciwko europejskiej Ukrainie, ale także przeciwko Polsce oraz przyjaznym stosunkom polsko-ukraińskim - czytamy.
 

Oświadczenie Ambasady Ukrainy w PolsceAmbasada Ukrainy w Polsce jest rozczarowana nieprzyjaznym gestem polskiej...

Posted by Посольство України в Республіці Польща/The Embassy of Ukraine in Warsaw on 21 luty 2016

bak

Zobacz także

Parkingi przy lotnisku w podkrakowskich Balicach
Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w podkrakowskich Balicach należy do najważniejszych portów lotniczych w naszym kraju. Dysponując rozbudowaną ...
Eliminacje do Eurowizji tylko w TVP
Już 3 marca (sobota) TVP1 zaprosi na niezwykły, pełen emocji koncert Krajowych Eliminacji Eurowizji 2018. Spośród 10 zakwalifikowanych wykonawców widzowie ...
Startuje "Iron Majdan". Premiera z Las Vegas
Małgorzata i Radosław wyruszyli na podbój zawodowego świata wrestlingu w Las Vegas a widzowie TVN zobaczą to na własne oczy, ...
Komentarze
marianzolsztyna 2016-02-22, 18:40
a polscy politycy, już nie mówię o Premierze, Prezydencie - słowem nie wypomnieli gdy na spotkanie przyszedł Poroszenko z symbolem UPA w klapie
a obywatele byli poruszeni i wstrząśnięci.....
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top