Znajdź informacje

Prezydent chce zmiany patrona lotniska im. Wałęsy w Gdańsku? Kancelaria kasuje tweeta i wyjaśnia


« lista artykułów
2016-02-23

Sporą wpadkę w mediach społecznościowych zanotował twitterowy profil Kancelarii Prezydenta w trakcie dzisiejszego wywiadu prezydenta Andrzeja Dudy dla Wirtualnej Polski. Po kilku minutach od publikacji z profilu zniknął tweet o zmianie patrona lotniska w Gdańsku. - Popieram wolę odebrania lotnisku im. Lecha Wałęsy - miał powiedzieć w trakcie rozmowy prezydent Duda.

We wtorek prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania dziennikarzy Wirtualnej Polski. Jednym z tematów rozmów było odnalezienie dokumentów świadczących o współpracy Lecha Wałęsy z Służbą Bezpieczeństwa w latach 1970-76. W trakcie udzielania wywiadu na twitterowym profilu Kancelarii Prezydenta pojawił się wpis w którym Duda stwierdza, iż popiera wolę odebrania lotnisku w Gdańsku imienia Lecha Wałęsy. Wpis szybko został usunięty z profilu.

Najprawdopodobniej całe zamieszanie wynika z błędu osoby prowadzącej profil Kancelarii Prezydenta na Twitterze. W wywiadzie udzielonym dziś Wirtualnej Polsce podobna deklaracja z ust prezydenta Anrzeja Dudy nie padła. Po kilkunastu minutach sytuację wyjaśniła Magdalena Żuraw z biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP:

Lech Wałęsa jest patronem lotniska w Gdańsku od 2004 roku. W ostatnich dniach władze portu lotniczego wielokrotnie pytane były o zmianę patrona. Konieczność przeprowadzenia referendum w tej sprawie deklarują członkowie PiS.

Foto: twitter

bak

Zobacz także

Vlepka – nowy sposób komunikacji
Vlepki pojawiły się na początku XX wieku i momentalnie zawładnęły przestrzenią publiczną. Okazało się bowiem, że wydrukowanie tych małych naklejek ...
Alvaro Soler na Sylwestrze Marzeń w Zakopanem!
Al Bano i Romina Power, Ricchi e Poveri czy Modern Talking to nie koniec. Jest kolejne wielkie zagraniczne nazwisko! Alvaro ...
Świąteczne rekordy TVP. Rekordowa oglądalność "Rolnik szuka żony"
26 grudnia należał do TVP1, która była liderem dnia. Największym zainteresowaniem widzów cieszyły się: odcinek specjalny programu „Rolnik szuka żony” ...
Komentarze
mfenci 2016-02-29, 04:42
A po co to zmieniać szkoda kasy niech lepiej ją zainwestują w nauka polskiego Gdańsk Preply http://deccoria.pl/forum/temat,77,9593,5
Karmel 2016-02-23, 19:08
Jaki gospodarz taka kancelaria
zibi 2016-02-23, 17:32
Burdel w tej kancelarii.
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top