Znajdź informacje

Gazeta Wyborcza w finansowych tarapatach?


« lista artykułów
2015-12-21

Szykują się coraz trudniejsze czasy dla "Gazety Wyborczej" i wydającej jej spółki Agora. Tak wynika z wiadomości jaką zamieścił na facebooku dziennikarz Piotr Pacewicz. Publicysta gazety kierowanej przez Adama Michnika zwraca się z prośbą o wykupienia prenumeraty gazety, bo "sytuacja GW jest finansowo trudna, a może być jeszcze gorzej".

Niegdyś wysoko postawiony dziennikarz w "Gazecie Wyborczej" napisał w ostatnich dniach na swoim koncie na facebooku, że sytuacja gazety oraz wydającej jej spółki Agora jest coraz gorsza. - Sprzedaż papierowej Wyborczej spadła w XXI wieku ponad dwukrotnie(!), reklam jest (pip) razy mniej, a duże czytelnictwo w sieci nie przynosi dochodu, bo ludzie uważają, że "jak w sieci to za darmo". Redakcja jest znacznie zredukowana, zarobki ograniczone, pracują jak wściekli - pisze Pacewicz.

Publicysta zwraca uwagę, że szykują się trudne czasy dla redakcji Adama Michnika. - Przeciwnicy będą kombinować. A świat bez GW byłby jednak groszy, prawda? Proszę: wykupcie prenumeratę, bo w ten sposób bronicie demokracji - apeluje Piotr Pacewicz.

Tymczasem kilka dni temu Ministerstwo Skarbu Państwa zapowiadziało zmianę przepisów i zniesienie obowiązku publikowania ogłoszeń w prasie ogólnopolskiej przez resort i spółki Skarbu Państwa. Według szacunkowych danych, zmiany mają pozwolić na zaoszczędzenie około 6-8 mln złotych rocznie. 

Bartłomiej Kawalec

Zobacz także

Telenowela historyczna „Korona królów” od 1 stycznia w TVP1
Barwna, kostiumowa opowieść o panowaniu jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski – Kazimierza Wielkiego. „Korona królów” w reżyserii Wojciecha ...
Autor hitu "Despacito" zagra w Zakopanem
Marzenia się spełniają Luis Fonsi z przebojem „Despacito" na Sylwestrze w Zakopanem. TVP jako pierwsza zaprosiła tego wykonawcę do Polski. ...
Święta i Sylwester tylko z Telewizją Polską
W Święta Bożego Narodzenia Telewizja Polska proponuje widzom wyjątkową ofertę: wspólne kolędowanie z gwiazdami, emocjonujące filmy, specjalne wydania znanych programów ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top