Znajdź informacje

"Fakt" zwolnił redaktora naczelnego po interwencji biznesmena?


« lista artykułów
2016-04-25

Dzisiejsze wydanie tygodnika "Do Rzeczy" publikuje kolejne treści nagrań z tzw. afery taśmowej. Do rozmowy Pawła Grasia, ministra w rządzie Donalda Tuska, z Janem Kulczykiem miało dojść w kwietniu 2014 roku. Polityk miał prosić biznesmena o pomoc i skarżyć się na ataki dziennika "Fakt" na premiera polskiego rządu i jego rodzinę.

Jak wynika z informacji tygodnika "Do Rzeczy", Jan Kulczyk miał pomóc w ograniczeniu fali krytyki działań rządu w "Fakcie". W trakcie rozmowy biznesmen zaproponował, że spotka się w tej sprawie ze współwłaścicielką Axel Springer SE. Nieżyjący już najbogatszy Polak zapytał również Pawła Grasia, będącego wtedy rzecznikiem rządu Donalda Tuska, czy nie można interweniować w tej sprawie u kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Polityk odpowiedział, że próbowano poruszyć ten temat, ale w odpowiedzi usłyszeli, że "się nie wtrącają, nie wpływają".

Sześć tygodni później, po ponad 10 latach pracy, Grzegorz Jankowski przestał być redaktorem naczelnym "Faktu".

bak

Zobacz także

Rekordowa widownia Pucharu Świata w Zakopanem
Ponad 7,6 mln widzów w szczytowym momencie obejrzało w TVP1 niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Rekordową ...
Mobilizacja do nauki angielskiego
Często spotykamy się z problemem nauki angielskiego już w podstawówce, gdzie złe doświadczenia uczniów są później kontynuowane podczas dalszej nauki, ...
Widzowie wybierają "Pytanie na śniadanie" TVP2
W sobotę, 20 stycznia poranny magazyn TVP2 „Pytanie na Śniadanie” miał największe wyniki oglądalności (ponad 595 tys. widzów przy udziałach ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top