Znajdź informacje

Oświadczenie RASP ws. publikacji taśm w tygodniku "Do Rzeczy"


« lista artykułów
2016-04-26

- Nie wchodzimy w dyskusję na temat tej spiskowej teorii, która jest całkowicie absurdalna. Twierdzenie, że były naciski polityków w sprawach dotyczących członków czy szefów redakcji, jest nieprawdą - brzmi oświadczenie Ringier Axel Springer Polska po dzisiejszej publikacji tygodnika "Do Rzeczy", w którym ujawniono treść rozmowy Pawła Grasia z Janem Kulczykiem.

- Nie możemy powstrzymać ludzi przed rozpowszechnianiem ich fantazji na temat wywierania wpływu na redakcję gazety, tyle że te fantazje nie dotyczą ani »Faktu«, ani żadnej innej redakcji w naszej Grupie. Grzegorz Jankowski zdecydował się odejść z redakcji dziennika »Fakt«, po 10 latach kierowania nią, na własną prośbę. Żadna opcja polityczna nie miała wpływu na linię redakcyjną oraz politykę personalną redakcji. Friede Springer, akcjonariuszka Axel Springer SE oraz wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej, nie bierze udziału w podejmowaniu decyzji dotyczącej pracowników Spółki Ringier Axel Springer Media AG.

- Peter Prior jest niezależnym konsultantem, który doradzał przez wiele lat redakcjom należącym do szwajcarskiego wydawnictwa Ringier, na różnych rynkach. Jeśli zaś chodzi o »Fakt«, to zadaniem Pana Priora jest wyłącznie konsultacja służąca rozwijaniu warsztatu dziennikarskiego oraz makiety dziennika.

- Ringier Axel Springer Polska, kontynuując strategię digitalizacji Grupy, powierzył stanowiska wice-redaktorów osobom, których kompetencje pozwalają na jej realizację. Panu Bugajskiemu i Pani Niedzieli zaproponowano wysokie stanowiska w pionie prasy drukowanej, których jednak nie przyjęli i odeszli z firmy.

bak

Zobacz także

Parkingi przy lotnisku w podkrakowskich Balicach
Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w podkrakowskich Balicach należy do najważniejszych portów lotniczych w naszym kraju. Dysponując rozbudowaną ...
Eliminacje do Eurowizji tylko w TVP
Już 3 marca (sobota) TVP1 zaprosi na niezwykły, pełen emocji koncert Krajowych Eliminacji Eurowizji 2018. Spośród 10 zakwalifikowanych wykonawców widzowie ...
Startuje "Iron Majdan". Premiera z Las Vegas
Małgorzata i Radosław wyruszyli na podbój zawodowego świata wrestlingu w Las Vegas a widzowie TVN zobaczą to na własne oczy, ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top