Znajdź informacje

Komputer do gier – PC czy laptop? (materiał partnera)


« lista artykułów
2016-04-27

Dziś chcąc skorzystać z internetu najczęściej sięgamy po smartfona, bo tak jest szybciej i wygodniej. Maile też wysyłamy z tego urządzenia. Gdy przymierzamy się do zakupu komputera, to zwykle mamy w tym konkretny cel – chodzi tu o gry. Tylko pytanie – który komputer będzie lepszy do grania, PC czy laptop? By udzielić odpowiedzi, trzeba wyjaśnić kilka kwestii.

Zwykle mówiło się, że do gier to tylko PC

Jeszcze do niedawna mówiono, że szukając komputera do gier, trzeba wybrać stacjonarny, bo tylko ten może mieć dobry procesor i kartę graficzną, a do tego odpowiednią ilość pamięci, aby móc spokojnie grać nawet w te najnowsze gry. Chcąc kupić komputer do tego celu, rozglądano się wyłącznie za sprzętem w wersji stacjonarnej. Duża skrzynka tuż przy monitorze wskazywała na to, że jest to odpowiedni komputer do tego rodzaju czynności. Laptop raczej kojarzył się z pracami biurowymi. Dlatego zdecydowanie rezygnowano z kupna tego urządzenia. Niektórzy nawet decydowali się na komputer stacjonarny ze względu na to, że samodzielnie mogli go sobie złożyć, dobierając poszczególne podzespoły zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami. Taki sprzęt na pewno nadawałby się do gier, nawet tych najnowszych, ale dzisiejsze laptopy też nie są wcale złe.

 

Laptopy też nadają się do gier

Laptopy dostępne na dzisiejszym rynku to nie tylko te typowo biurowe, ale też tak zwane gamingowe – przystosowane do gier. To dziś starannie przemyślane konstrukcje, nad którymi pracują wyspecjalizowani inżynierowie. Ponieważ rynek gier komputerowych zmienia się w zaskakującym tempie, a oczekiwania sprzętowe wciąż rosną, laptopy gamingowe są wyposażane w najmocniejsze karty graficzne, 4-rdzeniowe procesory, a także dużą ilość pamięci RAM. Producenci też zadbali o sam wygląd danego sprzętu, aby tym sposobem nieco wyróżnić laptopy przeznaczone dla graczy. Podświetlana klawiatura, dodatkowe klawisze, a także wysokiej klasy głośniki – to tylko wybrane udogodnienia. Wszystko to niestety przekłada się na cenę.

 

W takim razie który lepszy?

Technicznie zarówno komputer stacjonarny, jak i laptop może być odpowiednim sprzętem do grania, dzięki któremu czynność ta będzie sprawiała przyjemność. Wiadomo, że laptop można zabrać ze sobą wszędzie, gdzie się chce. Jednak laptopy gamingowe są dużo droższe. Komputer stacjonarny, który będzie nadawał się do gier, można już kupić za około 3000 zł. Jeżeli zaś chodzi o laptopa, koszt ten zdecydowanie wzrasta. Ceny rozpoczynają się od 5000 zł, a górnej granicy praktycznie nie ma. Czasem trzeba zapłacić nawet 10 000 zł, aby móc grać w najnowsze i zaawansowane gry. Wiele w tej kwestii tak naprawdę zależy od oczekiwań gracza i gier, w jakie ma zamiar grać. Wybór należy do każdego z osobna. Jednemu zależy na komputerze, który zabierze ze sobą w różne miejsca, drugi potrzebuje sprzętu, który będzie dobry, ale tani. W związku z tym w pierwszej kolejności trzeba ustalić te szczegóły. Jedno jest tu natomiast pewne – decyzja jest sprawą indywidualną.

 

W dzisiejszych czasach sprzęt komputerowy dostępny na rynku jest na tyle solidny i ma na tyle dobre parametry, że tak naprawdę zarówno PC, jak i laptop będzie dobrym wyborem. Jedni są za laptopami gamingowymi, inni za komputerami stacjonarnymi. Wszystko zależy między innymi od tego, jakie kto ma możliwości finansowe. Poza tym każdy musi też zwrócić uwagę na to, który ze sprzętów będzie dla niego wygodny. Niektórzy przykładowo chwalą sobie klasyczną klawiaturę, nie przepadają za tą w laptopie. Takich oczekiwań może być dużo więcej.

Poszukiwania idealnego dla siebie laptopa warto zacząć na www.komputery360.pl/laptopy

Zobacz także

Vlepka – nowy sposób komunikacji
Vlepki pojawiły się na początku XX wieku i momentalnie zawładnęły przestrzenią publiczną. Okazało się bowiem, że wydrukowanie tych małych naklejek ...
Alvaro Soler na Sylwestrze Marzeń w Zakopanem!
Al Bano i Romina Power, Ricchi e Poveri czy Modern Talking to nie koniec. Jest kolejne wielkie zagraniczne nazwisko! Alvaro ...
Świąteczne rekordy TVP. Rekordowa oglądalność "Rolnik szuka żony"
26 grudnia należał do TVP1, która była liderem dnia. Największym zainteresowaniem widzów cieszyły się: odcinek specjalny programu „Rolnik szuka żony” ...
Komentarze
Kudrys 2016-04-29, 14:03
Laptop bardziej mobilny :). Zawsze jak mamy np. TV z ambilightem to możemy go łatwiej do niego podpiąć i cieszyć się z gry z takimi efektami.
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top