Znajdź informacje

Jak wybrać i znaleźć dobrego nauczyciela w internecie? Radzi Preply (materiał partnera)


« lista artykułów
2016-05-19

Od kilku lat skutecznie możemy uczyć się w internecie. Ilość materiałów, serwisów edukacyjnych w sieci wciąż wzrasta. Dostępne są kursy, szkolenia, poradniki i webinaria. Zdecydowana większość propozycji nauki w internecie to materiały dydaktyczne do wykorzystania we własnym zakresie i pracy samodzielnej. Poza zbiorami zadań, kompendiami i opracowaniami rozmaitych zagadnień znaleźć możemy również aplikacje i programy do nauki, które bazują na założonym z góry harmonogramie lekcji. Lekcje te można do woli powtarzać, niektóre z kursów mają nawet kilka scenariuszy w zależności od odpowiedzi na zadawane pytania, czy rozwiązań zadań, niemniej nie są one w stanie zastąpić nauki z nauczycielem, który jest elastyczny w stosunku do osobistych potrzeb.

Sięgając do internetu napotykamy różne oferty nauki online,

co rusz powstaje nowy serwis oferujący lekcje zdalne, materiały pomocnicze, konsultacje, porady itd. Dostępne są również serwisy ogłoszeniowe, gdzie możemy znaleźć ogłoszenia korepetytorów stacjonarnych, lokalnych jak i online. Niezależnie do tego czy uczyć się chcemy angielskiego, japońskiego, czy matematyki lub historii możemy zawsze sięgnąć po Preply.com. To źródło jest pewne i sprawdzone. Prócz samego ogłoszenia w Preply znajdziemy także opinie o danym nauczycielu co niewątpliwie ułatwi nam wybór. Pośrednictwo Preply ułatwia także bezpieczeństwo rozliczenia. Korzystając z portalu nie ponosimy kosztów poza wpłatą ustalonych stawek dla korepetytora, za to zyskujemy gwarancję ochrony środków do czasu zrealizowania zajęć i możliwość ich reklamowania w przypadku niezgodności z ofertą zajęć edukacyjnych, na co poza Preply nie możemy liczyć. Często korzystając z nauczyciela w internecie ryzykujemy, czy zajęcia w ogóle się odbędą lub w jakiej jakości. Pomóc mogą opinie krążące po internecie o danej osobie, bądź tez uwiarygadniająca strona firmowa, blog czy FP korepetytora. Nie wszyscy nauczyciele online są godni zaufania, tym samym warto jest korzystać ze sprawdzonych źródeł, bowiem przy tak dużej swobodzie zamieszczania treści w sieci każdy może się mianować nauczycielem, bez względu na swój poziom wiedzy, kwalifikacje i doświadczenie zawodowe. Nie znaczy to jednak, że pośród doskonałych blogerów, internetowych korepetytorów nie ma pasjonatów i amatorów, którzy uprawnień zawodowych pedagoga nie posiadają, a mimo to mają ogromny dar do nauczania, przez co są lubiani, cenieni i polecani w internecie. Jak trafić na takiego nauczyciela, gdzie go szukać? Pomocni mogą być znajomi, jak również grupy tematyczne w portalach społecznościowych, a także wyszukiwarka internetowa. Jeśli natłok serwisów i ofert nas przeraża na rynku dostępne są również platformy edukacyjne, gdzie nauczyciele zamieszczają swoje oferty prowadzonych zajęć.Dobrego nauczyciela we współczesnych czasach ze świecą szukać.

Kim jest dobry nauczyciel?

Z pewnością nie jest to ktoś kto pobłaża niewiedzę i przymyka oko na lenistwo. Jednak wymagający nauczyciel to tez nie tyran, wywierający presję na uczniu. Dobry nauczyciel to ktoś, dzięki komu chce się nam uczyć, ktoś dzięki komu rozumiemy to, czego nie jest nam w  stanie wytłumaczyć żaden podręcznik. By być dobrym pedagogiem nie wystarczy opanować wiedzę teoretyczną, ale należy mieć swego rodzaju talent do nauczania. Aktualnie sporym wyzwaniem przed nauczycielami jest internet, bowiem nauka podczas osobistego spotkania to coś innego niż nauka na odległość. Specyfika nauki zdalnej wymaga doświadczenia w operowaniu prezentacjami multimedialnymi oraz opcjami jakie udostępnia Skype w służbie edukacji. Kluczem do sukcesu jest stosowne podejście do ucznia, rozeznanie jego mocnych i słabych stron, upodobań i podsycenie motywacji, wiary w swoje możliwości. Czasem dobry nauczyciel może nadgonić z nami materiał sprzed pół roku w  kilka zajęć i to bez nacisku. Korespondencyjna edukacja nie do końca się sprawdza, chociaż lekiem na jej bolączki stały się wideokonferencje i komunikacja online przy pomocy Skype. Dynamiczny rozwój możliwości nauki online oraz towarzyszące mu spore zainteresowanie uczniów sprawiło, iż nauczycieli w internecie jest równie dużo, co uczniów. Jak zatem wybrać kompetentną osobę, dobrego nauczyciela? Przede wszystkim jeszcze przed podjęciem poszukiwań nauczyciela warto jest sporządzić wstępny profil nauczyciela, który byłby dla nas idealny. Wbrew pozorom znaczenie maja kwalifikacje i posiadany staż pracy, doświadczenie, są one wyznacznikiem jakości zajęć. Ważne jest również podejście do życia i nauki, dyspozycyjność, jak również chcąc nie chcąc stawki godzinowe. W przypadku zajęć online nie ma za to znaczenia lokalizacja miejsca zamieszkania nauczyciela, co przy korepetycjach stacjonarnych wpływa na wybór nauczyciela. Warto jest przecież mieć blisko na zajęcia, korzystać z wygodnego dojazdu. Zastanowić się należy jakie mamy wymagania wobec edukatora, jaki winien być, by się nam z nim dobrze uczyło  - podają eksperci z platformy Preply, zajmującej się nauką języków obcych.

Dopiero, kiedy mamy klarowne warunki współpracy i wymogi wobec osoby nauczyciela należy podjąć poszukiwania. To, iż któraś oferta odbiega od naszych wymogów nie oznacza wcale, iż dany nauczyciel jest gorszy lub lepszy. Każdy z uczniów ma inne preferencje względem nauczyciela. Internet pozwala na wybór, nie zmusza nas do zdania się na nauczyciela takiego jaki jest. By umilić i uprościć sobie naukę należy znaleźć nauczyciela, który do nas trafi, będzie miał stosowną wiedzę merytoryczną, jak i pedagogiczną. Wbrew pozorom nie jest to tak łatwe, na jakie wygląda. Ofert korepetytorów w sieci znaleźć można dosłownie tysiące, niemniej nie wszystkie spełniają nasze  wymogi. Kiedy przyjrzeć się poszczególnym ogłoszeniom okazać się może, że żaden z nauczycieli nie jest dla nas. Kiedy czujemy się zrezygnowani warto sięgnąć po platformę edukacyjną Preply. W serwisie tym znajdziemy rozmaitych specjalności nauczycieli, którzy prezentują swoje doświadczenie, kwalifikacje oraz oferty zajęć stacjonarnych, jak i online z naciskiem na korepetycje zdalne.

Gdy już wiemy jak znaleźć korepetytora warto dowiedzieć się jeszcze jak wybrać odpowiedniego nauczyciela dla siebie spośród tak dużej ilości propozycji. W tym pomaga wyszukiwarka treści, w której wystarczy wybrać poszczególne kryteria, aby otrzymać przefiltrowane rekordy. Jeżeli wiele osób spełnia nasze oczekiwania nie pozostaje nic innego jak kierować się intuicją i wybrać jedną, w razie gdyby okazałą się chybiona metodą prób i błędów sprawdzać kolejne najbliższe naszym oczekiwaniom. Z pewnością z czasem, nie zawsze za pierwszym razem trafimy na dobrego nauczyciela. Czasem problemem jest dyspozycyjność. Coraz częściej nie możemy pozwolić sobie na naukę w ciągu dnia, a czas na przyswajanie wiedzy jesteśmy w  stanie wygospodarować dopiero wieczorem lub wręcz o nieprzyzwoicie późnych lub wczesnych porach. Zdarza się też, że nie możemy uczyć się w domu, a zmuszeni jesteśmy do nauki dosłownie w biegu, w drodze, między innymi zajęciami. Wkomponowanie zajęć w grafik bywa trudne, ale dzięki dyspozycyjności nauczyciela możliwe. Problemem jest tylko kwestia znalezienia stosownie dyspozycyjnego korepetytora, który dostosuje się do naszych „okienek” w grafiku.

Materiały prasowe: Preply Polska, 2016. Najlepszy nauczyciel historii w Warszawie jak i z innych przedmiotów łatwo można wybrać na  Preply.

Zobacz także

Dlaczego warto zainwestować w aplikację mobilną?
Aplikacja mobilna większości z nas kojarzy się z grami i rozrywką w naszym smartfonie lub tablecie. Czy można wykorzystać aplikację ...
Występy magików — nowa ulubiona rozrywka Polaków
Wyjścia do kina, na koncerty, wystawy czy plenerowe eventy cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Sporo ludzi szuka jednak rozrywek ...
Niezwykły spot i rekordowa liczba polskich produkcji wiosną na Discovery Channel!
Discovery Channel przedstawia wiosenną ramówkę w wyjątkowym spocie, będącym połączeniem świata animowanego z realnymi bohaterami nagranymi przy użyciu specjalnej technologii, ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top