Znajdź informacje

System contact center (materiał partnera)


« lista artykułów
2016-07-26

Komunikacja społeczna – niby każdy z nas rozumie to pojęcie. Jednak wielu nadal nie do końca zdaje sobie sprawę jak przez lata ewoluowało. A to głównie za sprawą rozwoju komputerów, technologii, a co najważniejsze internetu – ten nie bez powodu nazywany jest często największym wynalazkiem na przełomie XX i XXI wieku.

A skoro o rozwoju technologii mowa, ta we wspomnianej komunikacji społecznej odgrywa coraz istotniejszą role. Od lat przecież mówi się o tym, że rozmowy przez internet zaczynają znacznie wypierać spotkania ,,twarzą w twarz”. To jeśli chodzi o codzienność. Prawdziwe wyzwanie względem technologii otrzymała dziedzina marketingu, a ściślej kontakt i dotarcie do jak największej rzeszy klientów. Tu komputer i inne narzędzia technologiczne zastępują bezpośredni kontakt zdecydowanie bardziej, niż jeszcze uwaga – 5 lat temu! Krótko mówiąc – dziś zamiast z jednym klientem osobiście, wolimy kontaktować się z wieloma poprzez wielokanałową infolinie, e – mail, czy strony www. Jednym z narzędzi, które ułatwia taką komunikacje jest system contact center.

Co to takiego?

System contact center może być uznawane jako centrum kontaktu telefonicznego, lub po prostu centrum obsługi klientów. Podstawowe zadanie systemu contact center, to dotarcie w jednym czasie do jak największego grona klientów, a ściślej komunikacje z nimi.

Kim jest agent?

Agent, to nikt inny jak osoba obsługująca klienta. Jego stanowisko zarówno wyposażone jest w komputer, jak i telefon, słuchawki i mikrofon. Wielu z pewnością zada pytanie ,,czy agent, to ta sama osoba, co telemarketer”? Faktycznie, w dużej mierze stanowiska te są podobne, jednak przy systemie contact center dotarcie do klientów staje się kilka razy większe. Bo właśnie jednym z najważniejszych zamierzeń systemu contact center jest kierowanie połączeń właśnie do agentów obsługujących klienta.

Jak przebiega komunikacja?

Wreszcie doszliśmy do sedna, czyli do pytania jak w praktyce wygląda system contact center. Jak już wcześniej zostało wspomniane głównym celem systemu contact center jest nie tylko dotarcie do jak największego grona odbiorców, ale i profesjonalna obsługa każdego klienta. W związku z tym choć klient kontaktujący się z systemem trafia na konkretny numer telefonu, to w dalszej części komunikacji obsługiwany jest przez szereg łączy telefonicznych. Do samego agenta połączenie trafia już natomiast w postaci określonych algorytmów – te określają między innymi: czas obsługi klienta, czas oczekiwania klientów na połączenie, czy umiejętności agenta w kontakcie z klientem.

Zapisywanie danych

System contact center, to nie tylko (co najważniejsze) kontakt z potencjalnym klientem, ale i pamięć do przechowania danych każdego klienta. Dane zaczynają gromadzić się już w momencie łączności z odbiorcą. I choć uzyskiwane one są z baz danych CRM, to to sama identyfikacja klienta ma miejsce wyłącznie na podstawie jego numeru telefonu. Dane mogą być także zbierane przez system IVR. Co ważne poprzez ten proces agent w momencie rozpoczęcia kontaktu z klientem na ekranie komputera ma już szereg danych na jego temat. Tu wówczas mamy korzyści dla obu stron. Agent dzięki temu wie jaką ofertę najlepiej kierować do odbiorcy, z kolei klient ma pewność, że otrzyma propozycje spersonalizowaną pod własne potrzeby. Jeszcze lepiej wygląda sytuacja w przypadku, gdy klient korzysta z usługi kilkakrotnie wówczas wyświetla się również historia kontaktów w komputerze agenta.

Dla kogo system contact center?

Jak się okazuje, to nie tylko firmy marketingowe, tworzące kampanie reklamowe, usługi z zakresu telesprzedaży, czy ankieterzy. Z systemu contact center doskonały użytek mogą mieć także instytucje takie jak pogotowie ratunkowe, policja, czy straż miejska. Krótko mówiąc – wszystkie te jednostki, które w swoim założeniu mają częsty kontakt z większą ilością odbiorców. Ponadto jeśli chodzi o wyżej wymienione jednostki, to tu niezwykle ważne jest przechowywanie danych, które zarówno w przypadku służb mundurowych, jak i medycznych bywa niezastąpione.

Artykuł sponsorowany

Zobacz także

Dlaczego warto zainwestować w aplikację mobilną?
Aplikacja mobilna większości z nas kojarzy się z grami i rozrywką w naszym smartfonie lub tablecie. Czy można wykorzystać aplikację ...
Występy magików — nowa ulubiona rozrywka Polaków
Wyjścia do kina, na koncerty, wystawy czy plenerowe eventy cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Sporo ludzi szuka jednak rozrywek ...
Niezwykły spot i rekordowa liczba polskich produkcji wiosną na Discovery Channel!
Discovery Channel przedstawia wiosenną ramówkę w wyjątkowym spocie, będącym połączeniem świata animowanego z realnymi bohaterami nagranymi przy użyciu specjalnej technologii, ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top