Znajdź informacje

Egzotyczne wakacje? Oszczędź dzięki korzystnemu kursowi dolara w kantorze internetowym


« lista artykułów
2017-02-06

Marzenia o egzotycznych podróżach należy realizować, ale warto też od razu sprawdzić, jaką walutę najlepiej ze sobą zabrać. Dolarami amerykańskimi można posługiwać się w wielu krajach, nie tylko w USA. Są mile widziane w takich państwach jak Egipt, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Izrael lub Indie. Przed wyjazdem oblicz orientacyjnie, jaka kwota będzie Ci potrzebna i skorzystaj z wymiany online.

Kantory internetowe – oszczędność czasu i pieniędzy

 Dolary można kupować i sprzedawać przez Internet od 2009 roku, ponieważ właśnie wtedy na rynku finansowym pojawił się pierwszy e-kantor. To najkorzystniejsza forma wymiany waluty, ponieważ nie jest obciążona wysoką marżą taką, jaką narzucają banki. Przeciętna wysokość marży w banku wynosi 5%, co sprawia, że kurs odbiega od średniego kursu NBP. Kantory stacjonarne, funkcjonujące od 1989 roku i nadal cieszące się popularnością, z reguły są bardziej przyjaźnie nastawione do klientów. Marża kantorów standardowych przeciętnie wynosi 2,5%. Jednak to kantory online mogą sobie pozwolić na to, aby pobierać prowizję zaledwie w wysokości 0,2%. Jest to podyktowane ich ogólnoświatowym zasięgiem, możliwością wymiany przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, a także nieustanną aktualizacją kursów nie rzadszą niż co kilkanaście sekund. Systematyczne uaktualnianie kursów powoduje, że nagłe wahania na rynku walut nie wywołują problemów finansowych. Kantory stacjonarne aktualizują kursy maksymalnie trzy razy na dobę, więc w przypadku niespodziewanych zmian na rynku walutowym mogłyby ponieść straty, a odpowiednia marża przynajmniej częściowo chroni je przed tym. Korzystając z kantoru online, oszczędza się nie tylko pieniądze, ale i czas, ponieważ wymiany można dokonać w dowolnym miejscu pod warunkiem, że ma się połączenie z Internetem. Na dodatek istnieje możliwość porównania ofert kilku kantorów z jednego miejsca, co stanowi wspaniałe udogodnienie.

 

Formuła działania e-kantorów

 Wymiana waluty w kantorach online przebiega w sposób bezgotówkowy. Klient rejestruje się w systemie kantoru. Po utworzeniu własnego konta klienta za każdym razem, gdy chce wymienić walutę musi się do niego zalogować. Wymagane jest posiadanie bankowego konta złotówkowego i konta walutowego w dolarach. Klient zaznacza, czy chce kupić czy sprzedać dolary. Jeżeli kupuje, wpisuje kwotę i wybiera walutę. Kantor informuje, na jakie konto mają zostać przelane środki pieniężne z konta złotówkowego. Po przewalutowaniu odsyła dolary na konto walutowe.

 

Jak korzystać z pieniędzy na koncie walutowym?

 Najwygodniejszą metodą korzystania z dolarów znajdujących się na koncie walutowym jest wyrobienie karty płatniczej do konta. Dzięki temu, że jest to karta walutowa za granicą nie ponosi się dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem i rozmaitymi prowizjami od transakcji. Można nią płacić lub wybierać pieniądze z bankomatu. Jeżeli jednak ktoś woli posługiwać się gotówką, po zasileniu konta walutowego dolarami, środki pieniężne można wypłacić w oddziale banku.

 

Kalkulator korzyści – realne zyski

 O wysokości realnych zysków można przekonać się, korzystając z kalkulatora korzyści. Istnieje możliwość sprawdzenia, ile kosztuje kupno lub sprzedaż dolarów w kilku lub kilkunastu bankach – w zależności od danego kantoru internetowego. Warto sprawdzić kurs dolara np. pod tym adresem: https://internetowykantor.pl/kurs-dolara/. Zgodnie z prezentowanymi kursami z dnia 23.11.2016 za 3000 USD w Deutsche Bank trzeba było zapłacić 12 932,10 PLN, a w e-kantorze 12 646,80 PLN. Zysk z transakcji online wyniósł 258,30 PLN.

Zobacz także

Finał 9. edycji „The Voice of Poland”! 1 grudnia w TVP2
Ogromne emocje, najlepsze głosy, nieoczekiwane zwroty akcji i goście specjalni na ten wieczór widzowie Telewizyjnej Dwójki czekali całą edycję. Już ...
Gwiazdy nowego filmu „Miłość jest wszystkim” w specjalnym odcinku „Milionerów”!
Aleksandra Adamska, Mateusz Damięcki, Patricia Kazadi oraz Olaf Lubaszenko staną do walki o wielkie pieniądze! Gwiazdy zagrają w szczytnym celu ...
„Wracajcie skąd przyszliście”, premiera 5 grudnia na antenie TVN
Piotr Kraśko razem z grupą Polaków wyruszył spotkać się z uchodźcami. Dokumentalna seria oparta jest na australijskim formacie „Go Back ...
Komentarze
stały klient 2017-02-06, 12:18
Od pewnego czasu korzystam z KantorEkspert.pl i spokojnie mogę go polecić każdemu kto ceni sobie czas i wygodę. Wymieniając przez internet oszczędzam czas nie stojąc w kolejkach ponadto nikt nie może zaoferować mi lepszego kursu dlatego oszczędzam pieniądze. Polecam zapoznać się z oferta w/w kantoru
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top