Znajdź informacje

Dlaczego zakup nieruchomości w Hiszpanii to doskonały wybór


« lista artykułów
2017-03-06

Atrakcyjne ceny, łatwy kredyt, chęć lokaty kapitału, mieszkanie na emeryturze, piękna pogoda i piękne plaże - to główne powody, dla których Polacy inwestują w nieruchomości w Hiszpanii.

Marzeniem wielu z Nas jest posiadanie własnej nieruchomości z widokiem na morze. Najlepiej aby to było ciepłe Morze Śródziemne. Jednym z najbardziej interesujących miejsc do zakupu nieruchomości za granicami Polski jest Hiszpania.  

Bardzo dużą popularnością wśród polskich inwestorów cieszy się Wybrzeże Costa Blanca, wybrzeże jest zróżnicowane, na południe od Alicante wybrzeże jest płaskie, na północ górzyste.  Na wzgórzach wybudowane zostały zamknięte kompleksy mieszkaniowe, z których rozciągają się piękne widoki na Costa Blanca i morze. Klimat jest wyjątkowo przyjazny i słoneczny, słońce świecie ponad 320 dni w roku.  Sieć autostrad gwarantuje szybkie i łatwe poruszanie się po Costa Blanca, jak również szybką podróż w inne rejony Hiszpanii - do Barcelony czy do Andaluzji.  - opowiada Grzegorz Wojciechowski z firmy CALACOSTA HOME IN SPAIN.

Dlaczego Hiszpania jest dobrym miejscem do inwestycji w nieruchomość nad morzem?

Najczęściej polscy klienci kupują nieruchomości w Hiszpanii z tych samych powodów - opowiada Grzegorz Wojciechowski. Przede wszystkim doskonała pogoda, dobre jedzenie, przyjaźni ludzie. Drugi argumentem są atrakcyjne ceny nieruchomości, duży ich wybór, łatwość uzyskania kredytu hipotecznego. A trzecim łatwość wynajmu zakupionego mieszkania bądź apartamentu, jest bardzo duży popyt na nieruchomości do wynajęcia położone w atrakcyjnych lokalizacjach. 

Jakie nieruchomości kupują Polacy?

Nasi klienci głównie poszukują nieruchomości położonych relatywnie blisko plaży, nadających się do wynajmu, na osiedlach z basenami i ogrodami oraz widokiem na morze. Najpopularniejszy typ apartamentu to apartament z dwoma sypialniami , salonem i aneksem kuchennym. Mieszkania posiadają tarasy i  tarasy na dachu. 

Ile kosztują nieruchomości w Hiszpanii?

Małe i tanie mieszkanie nad morzem można dziś kupić na Costa Blanca za 60 tys. euro, z tym, że należy pamiętać iż to są okazje, które się pojawiają i szybko sprzedają, ale mieszkań nad morzem za około 100 tys. euro jest dość dużo. 

Nowe trzypokojowy apartamenty na Costa Blanca, wykończone i położone na osiedlu z basenem to koszt około 130 tys. euro.

Jak kupić nieruchomość w Hiszpanii ?

Najlepiej skontaktować się z Naszą firmą, aby wybrać odpowiednią nieruchomość w zgodzie z oczekiwaniami i możliwościami finansowymi. Po przygotowaniu odpowiedniej listy propozycji nieruchomości - organizujemy podróż na Costa Blanca w celu zapoznania się z ofertą i wybrania najlepszej dla Naszego klienta. Pomagamy znaleźć odpowiedni lot, odpowiedni hotel bądź apartament. Nasz pracownik odbiera z lotniska Naszych klientów, zawozi do hotelu i przez najbliższe dni zajmuje się Nimi, pokazując Wybrzeże Costa Blanca, prezentując nieruchomości, udzielając wszelkich informacji oraz porad.Taka podróż trwa najczęściej 4 dni, podczas których także spotykamy się z prawnikiem i doradcą podatkowym. 

Zakładamy, że wybraliśmy jedną z obejrzanych hiszpańskich nieruchomości. Co dalej?

Rezerwujemy nieruchomość wpłacając zaliczkę w kwocie zwykle około 6 tys. euro. Jeśli jest taka potrzeba załatwiamy formalności związane z kredytem bankowych na zakup nieruchomości w Hiszpanii, który jest łatwiej uzyskać w  Hiszpanii niż w Polsce. Nasza firma pomaga załatwić wszelkie formalności z tym związane. Kredyt na zakup nieruchomości w Hiszpanii można uzyskać na 60-70 proc. wartości nieruchomości. Oprocentowanie kredytu wynosi ok. 2,2 proc. w skali roku. 

Uzyskujemy również dla Naszych klientów hiszpański numer NIE - Numer Identyfikacyjny Obcokrajowca, otwieramy rachunek w hiszpańskim banku, z którego kupujący dokonuje płatności za nabywaną nieruchomość. 

Równolegle badamy stan prawny nieruchomości i przygotowujemy wszelkie dokumenty aby Nasz Klient jak najszybciej stał się właścicielem wymarzonej nieruchomości na Costa Blanca.

Jak długo trwa procedura i jakie dokumenty są potrzebne?

Formalności związane z uzyskaniem kredytu, trwają około tygodnia. Kupujący musi złożyć komplet dokumentów w banku:  zaświadczenie z banku o posiadaniu konta - opinia bankowa (przetłumaczone na język hiszpański ), przetłumaczony PIT za rok ubiegły i bieżący, zaświadczenie o zarobkach , kserokopię paszportu. 

Co się dzieje z mieszkaniem po zakupie?

Taką hiszpańską nieruchomość można oczywiście wynająć i zarabiać. CALACOSTA HOME IN SPAIN zajmuje się również wynajmem nieruchomości. Jeśli klient podpiszę z Nami umowę na zarządzanie wynajmem nieruchomości, nie musi martwić się szukaniem lokatorów na własną rękę. My zajmujemy się marketingiem nieruchomości, wynajmem i obsługą. 

Jakie są koszty utrzymania nieruchomości w Hiszpanii?

Roczny koszt utrzymania nieruchomości w Hiszpanii jest niewielki, rocznie około 500 do 1 tys euro  za apartament plus około 200 euro z tytułu podatku od nieruchomości. Generalnie są równe bądź niższe niż koszty utrzymania nieruchomości w Polsce. 

Artykuł został przygotowany przez firmę www.calacosta.com specjalizującej się sprzedaży hiszpańskich nieruchomości polskim inwestorom.

Zobacz także

Czym są programy lojalnościowe?
Program lojalnościowy, który ma na celu zbudowanie i utrzymanie trwałych relacji z klientami powinien być długotrwałym, zaplanowanym działaniem marketingowym. Odpowiednie ...
Osuszacz powietrza – skuteczna metoda walki z wilgocią w domu
Odpowiednio dobrany pozwala zredukować poziom wilgotności powietrza we wnętrzu. Jest prostym sposobem na odnowienie wyglądu przesiąkłego mieszkania oraz ekonomicznym rozwiązaniem ...
Gwiazdy i produkcje Telewizji Polskiej z "Telekamerami"
Sześć statuetek, w tym specjalną Złotą Telekamerę, otrzymały gwiazdy i produkcje Telewizji Polskiej. Wręczono je podczas prestiżowej gali rozdania nagród ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top