Znajdź informacje

Karta kredytowa czy kredyt – na co się zdecydować?


« lista artykułów
2017-03-27

Potrzebujesz dodatkowych pieniędzy? Jeżeli chcesz zyskać środki niskim kosztem, to skorzystaj z oferty banków – wybierać możesz m.in. między kartą kredytową a kredytem.

Banki działające na polskim rynku oferują bardzo wiele produktów, w tym te, za pomocą których można sfinansować np. zakup samochodu, remont mieszkania czy wczasy. Klienci mający pozytywną historię kredytową chętnie korzystają z ofert banków, a to dlatego, że oferowane przez banki produkty są tańsze niż pożyczki dostępne w ofercie firm pozabankowych.

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych środków, to możesz zdecydować się np. na kredyt gotówkowy lub kartę kredytową. Korzystanie z tego drugiego produktu bankowego jest bardzo korzystne, o ile… wiesz, jak działa karta kredytowa.

Kredyt gotówkowy – czy to rozwiązanie dla ciebie?

Załóżmy, że potrzebujesz dodatkowych pieniędzy na konkretny cel, np. remont mieszkania. Jesteś zatem w stanie oszacować, jakiej kwoty środków potrzebujesz. W takiej sytuacji najlepiej zrobisz, wnioskując o kredyt gotówkowy.

Przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego, powinieneś oczywiście porównać oferty banków, aby wybrać najtańszy produkt. Po podpisaniu umowy z bankiem, cała potrzebna ci kwota zostanie przelana na wskazany rachunek bankowy, a ty otrzymasz harmonogram spłaty kredytu. Co miesiąc będziesz zobowiązany przelewać do banku konkretną sumę tytułem spłaty zobowiązania. Wysokość raty powinna być przy tym dostosowana do twoich możliwości finansowych.

Korzystasz z rachunku bankowego? Zatem w pierwszej kolejności o kredyt powinieneś zawnioskować właśnie w swoim banku. Być może nie będziesz musiał dostarczać np. zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach z zakładu pracy.

Kiedy przyda się karta kredytowa?

Zanim dowiesz się, kiedy opłaca się korzystać z karty kredytowej, musisz wiedzieć, że ten produkt bankowy nie jest powiązany z kontem osobistym. Gdy wnioskujesz o wydanie karty kredytowej, bank zakłada dla ciebie specjalne konto, na którym ustanawia limit, np. 5 000 zł miesięcznie. Korzystając z karty kredytowej, w praktyce wydajesz pieniądze należące do banku.

W przypadku kart kredytowych bardzo ważne jest prawidłowe naliczanie okresu bezodsetkowego. Taki wynosi najczęściej pięćdziesiąt kilka dni. W tym okresie korzystanie z karty nic nie kosztuje, a po jego zamknięciu następuje czas, w którym powinieneś uregulować swoje zobowiązanie wobec banku.

Już na podstawie powyższych informacji z pewnością widzisz, że korzystając z karty kredytowej będziesz miał więcej pracy – spłata zadłużenia odbywa się nie co miesiąc, ale po dłuższym okresie. Co więcej, wysokość kwoty, którą będziesz musiał oddać, nie jest ustalana odgórnie, ale zależy od tego, ile środków wykorzystasz w ramach otrzymanego limitu.

Kiedy warto zawnioskować o przyznanie karty kredytowej? Jeżeli co miesiąc zdarzają ci się większe wydatki lub po prostu chcesz mieć dostęp do dodatkowej gotówki, to takie rozwiązanie będzie bardzo dobre.

Gdzie zawnioskować o kartę kredytową?

Każdy bank ma w swojej ofercie karty kredytowe, a przykładem może być Lion’s Bank (https://www.lionsbank.pl/), wśród produktów którego znajdziesz np. kartę Master Key World Elite MasterCard, wyróżniającą się nieregularnym kształtem. Zanim jednak skorzystasz z tej lub innej karty, dokładnie zapoznaj się z regulaminem i poznaj wszystkie korzyści, jakie oferuje bank. Tylko w ten sposób wybierzesz produkt korzystny dla ciebie.

Zobacz także

Vlepka – nowy sposób komunikacji
Vlepki pojawiły się na początku XX wieku i momentalnie zawładnęły przestrzenią publiczną. Okazało się bowiem, że wydrukowanie tych małych naklejek ...
Alvaro Soler na Sylwestrze Marzeń w Zakopanem!
Al Bano i Romina Power, Ricchi e Poveri czy Modern Talking to nie koniec. Jest kolejne wielkie zagraniczne nazwisko! Alvaro ...
Świąteczne rekordy TVP. Rekordowa oglądalność "Rolnik szuka żony"
26 grudnia należał do TVP1, która była liderem dnia. Największym zainteresowaniem widzów cieszyły się: odcinek specjalny programu „Rolnik szuka żony” ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top