Znajdź informacje

Oferty pracy dla opiekunek w Niemczech – jak znaleźć najlepsze propozycje?


« lista artykułów
2017-12-01

Zatrudnienie w roli pomocy dla seniorów i niepełnosprawnych za zachodnią granicą to dobry pomysł, który może okazać się bardzo opłacalny. Trzeba tylko wiedzieć, na co zwracać uwagę, przeglądając oferty pracy dla opiekunek w Niemczech, by znaleźć najkorzystniejsze ogłoszenie. Tylko wtedy wyjazd rzeczywiście spełni pokładane w nim oczekiwania.

Oferty pracy dla opiekunek w Niemczech – jakie informacje powinny się w nich znaleźć?

Szukanie posady w roli opiekunki w kraju zachodnich sąsiadów wymaga dokładnego przejrzenia ofert agencji zatrudnienia. Im więcej informacji podają one w ogłoszeniach, tym lepiej. Osoby zainteresowane wyjazdem powinny się z nich dowiedzieć jakie kwalifikacje są wymagane, ile lat ma osoba, którą będą się opiekować i na czym dokładnie będzie polegać ich praca. Opiekunka (Niemcy) musi też zwrócić uwagę na opis stanu zdrowia podopiecznego. Dzięki tym informacjom kandydatka będzie mogła ocenić, czy proponowane warunki jej odpowiadają.

Nie mniej istotne są też inne dane dotyczące zlecenia, takie jak miejsce i czas trwania pracy oraz wysokość wynagrodzenia. Dobrze jest także sprawdzić czy agencja proponuje umowę zlecenie oraz czy zobowiązuje się do opłacania składki ZUS od 4263 zł. Jeżeli tak jest, to znaczy że warto rozważyć przyszłą współpracę.

Dochodowa praca: opiekunka (Niemcy)

Ważne są nie tylko informacje zawarte w ogłoszeniu, ale też dane, dotyczące wybranej agencji zatrudnienia. Dzięki nim można będzie dowiedzieć jeszcze więcej o tym, jak będzie wyglądała praca. Opiekunka (Niemcy) przed podjęciem decyzji o wyjeździe, powinna sprawdzić jakie opinie na temat agencji można znaleźć w internecie − najlepiej na forach bądź grupach na Facebooku.

Jeśli na stronie firmy są zamieszczone referencje od osób, które znalazły tam zatrudnienie, warto się z nimi zapoznać. Poza tym na stronie Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia można też sprawdzić, czy firma na pewno jest uprawniona do oferowania pracy. Więcej informacji można dodatkowo uzyskać, sprawdzając Krajowy Rejestr Sądowy.

Dodatkowe korzyści

Należy też przeczytać, co firma pisze na swój temat na stronie www i jakie wsparcie oferuje opiekunkom. Jeżeli gwarantowana jest pomoc w znalezieniu dojazdu na miejsce pracy, a agencja umożliwia całkowity zwrot kosztów za transport, wtedy zdecydowanie warto wziąć jej ogłoszenie pod uwagę.

Osoby po raz pierwszy wyjeżdżające za granicę, często nie wiedzą jakimi formalnościami trzeba się wcześniej zająć. Potrzebny jest m.in. wypełniony formularz A1 i karta EKUZ. Agencja powinna poinformować zatrudnioną osobę, co trzeba zrobić i pomóc w organizacji niezbędnych formalności.

Trzeba też pamiętać, że praca w Niemczech wiąże się ze znajomością języka sąsiadów. To konieczny warunek, dzięki któremu opiekunka będzie mogła porozumiewać się z podopiecznym i jego rodziną, a także lekarzami, pielęgniarkami i innymi osobami, z którymi będzie się spotykać na co dzień. Warto zwrócić szczególną uwagę na agencje, które proponują darmowe kursy doszkalające – dzięki nim, łatwiej będzie się odnaleźć w obcym kraju.

Zobacz także

Finał 9. edycji „The Voice of Poland”! 1 grudnia w TVP2
Ogromne emocje, najlepsze głosy, nieoczekiwane zwroty akcji i goście specjalni na ten wieczór widzowie Telewizyjnej Dwójki czekali całą edycję. Już ...
Gwiazdy nowego filmu „Miłość jest wszystkim” w specjalnym odcinku „Milionerów”!
Aleksandra Adamska, Mateusz Damięcki, Patricia Kazadi oraz Olaf Lubaszenko staną do walki o wielkie pieniądze! Gwiazdy zagrają w szczytnym celu ...
„Wracajcie skąd przyszliście”, premiera 5 grudnia na antenie TVN
Piotr Kraśko razem z grupą Polaków wyruszył spotkać się z uchodźcami. Dokumentalna seria oparta jest na australijskim formacie „Go Back ...
Komentarze
Jagoda 2017-12-22, 10:56
Decydując się na wyjazd trzeba sprawdzić wszytko by się że tak powiem nie “przejechać”. Moja koleżnka pojechała z jedną agencją i po 3 dniach chciałą wracać. Ja jestem opiekunką w laxo care i jest ok. I bonusy dostaniemy świąteczne i nasi przełożeni są w porządku. Idzie z nimi wszytko załatwić.
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top