Znajdź informacje

Mobilizacja do nauki angielskiego


« lista artykułów
2018-01-29

Często spotykamy się z problemem nauki angielskiego już w podstawówce, gdzie złe doświadczenia uczniów są później kontynuowane podczas dalszej nauki, a efekty niestety wymagają znacznej poprawy. Mamy całe szczęście kilka pomysłów dla rodziców i bliskich, którzy mogą temu zaradzić i od nowa zachęcić młodzież do nauki języka.

Szczera rozmowa

Nie można zacząć działać bez wcześniejszej rozmowy ze swoim dzieckiem, które być może od razu poda powód swoich pogorszonych wyników. Często można spotkać się z negatywnymi opiniami dotyczącymi nauczycieli czy tempa pracy na zajęciach. Oczywiście przyczyny mogą być różne, a rodzic powinien przede wszystkim zachować obiektywność, ponieważ wina może leżeć po obu stronach, gdzie szkoła zapewnia niewystarczające warunki do nauki języka, a dziecko może nie przykładać dostatecznej uwagi do zaliczenia przedmiotu i wyciągnięcia z niego jakiejkolwiek wiedzy praktycznej.

W razie problemu związanego ze szkołą zawsze można przeprowadzić równie szczerą rozmowę z wychowawcą lub nauczycielem prowadzącym, by poznać inny punkt widzenia oraz dowiedzieć się o ewentualnych brakach swojego dziecka w konkretnych dziedzinach.

Korepetycje i e-kursy

Najprostszym i jednocześnie najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie zapisanie dziecka do szkoły językowej, która ponownie zaszczepi w nim chęć i motywację do nauki angielskiego. Bardzo dobrym wyborem będzie szkoła angielskiego w Toruniu, która współpracuje ze znanym programem Speak Up. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim skuteczności i elastyczności, gdzie zajęcia i ich poziom jest indywidualnie dopasowywane do umiejętności i stopnia wiedzy uczniów. Specjalne kursy dla młodzieży mogą stać „złotym środkiem” dla Twojego dziecka, które równocześnie będzie miało szansę poznać nowych ludzi i być może z nimi nawiązać nową więź połączoną z nauką i stosowaniem angielskiego w życiu codziennym.

Równie często wybierane są e-kursy także prowadzone przez większość szkół językowych. Wówczas nauka przybiera zupełnie inną postać, gdyż może być zdalna i realizowana w dowolnym czasie. Jednak z drugiej strony może zabraknąć pewnego rodzaju dyscypliny i poczucia odpowiedzialność, co zazwyczaj mobilizuje uczniów do nauki. W każdym razie oba rozwiązania z pewnością okażą się przydatne, bez względu na formą jaką wybierzecie. Należy pamiętać, że dziecko musi również wykazać chęć kształcenia w tym kierunku, by czas ten nie okazał się zmarnowany i całkowicie źle wykorzystany. Wszystko zależy od motywacji rodziców i bliskich, a także podejścia prowadzących, którzy powinni we właściwy sposób uczyć każdego według jego potrzeb.

Pozostałe metody nauki

Język angielski najlepiej jeśli jest używany naturalnie w zwykłych i codziennych sytuacjach, dlatego zachęcamy do słuchania muzyki po angielsku, a także oglądania filmów lub seriali z napisami. Już niejednokrotnie udowodniono, że jest to jedna ze skuteczniejszych metod nabywania umiejętności mówienia i posługiwania się obcym językiem, kiedy często go słyszymy i widzimy przez dłuższy czas. Wówczas możemy się z nim oswoić i o wiele łatwiej rozumieć i zapamiętywać kolejne słowa.

Podobnie działa lista słówek powieszona w widocznym miejscu, np. w pokoju dziecka. Ich tematyka może zmieniać się co kilka dni, ale najważniejsze jest ich codzienne powtarzanie minimum przez 10 minut, co już może przynieść niesamowite rezultaty. Dużo zależy oczywiście od preferowanego sposobu przyswajania wiedzy, gdzie mamy do czynienia ze wzrokowcami lub słuchowcami. Należy tą umiejętność wykorzystać i połączyć właśnie z nauką języka angielskiego, gdzie gwarantujemy szybkie i trwałe efekty.   

Zobacz także

Dlaczego warto zainwestować w aplikację mobilną?
Aplikacja mobilna większości z nas kojarzy się z grami i rozrywką w naszym smartfonie lub tablecie. Czy można wykorzystać aplikację ...
Występy magików — nowa ulubiona rozrywka Polaków
Wyjścia do kina, na koncerty, wystawy czy plenerowe eventy cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Sporo ludzi szuka jednak rozrywek ...
Niezwykły spot i rekordowa liczba polskich produkcji wiosną na Discovery Channel!
Discovery Channel przedstawia wiosenną ramówkę w wyjątkowym spocie, będącym połączeniem świata animowanego z realnymi bohaterami nagranymi przy użyciu specjalnej technologii, ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top