Znajdź informacje

Eurowizja w TVP. Gromee i Lukas Meijer w półfinale


« lista artykułów
2018-04-30

Telewizja Polska pokaże na antenach TVP1 i TVP Polonia dwa półfinały 8 i 10 maja (wtorek, czwartek) oraz finał 12 maja (sobota) 63. Konkursu Piosenki Eurowizji Lizbona 2018. Polskimi reprezentantami w Konkursie są Gromee i Lukas Meijer. Koncerty skomentuje Artur Orzech.

Głosami widzów i jurorów finalistą Krajowych Eliminacji do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji został duet Lukas Meijer i Gromee, jeden z najpopularniejszych dj-ów i producentów muzycznych w Polsce, z piosenką „Light Me Up”. W tym roku Eurowizja odbywa się w malowniczej Lizbonie w Portugalii, która uzyskała prawo organizowania Eurowizji po zwycięstwie Salvadora Sobrala w roku 2017 na Eurowizji w Kijowie. 

Wielki finał 12 maja (sobota) pokażą o godz. 21:00 TVP1 i TVP Polonia. Tradycyjnie miejsce w nim mają zagwarantowane przedstawiciele Francji (Madame Monsieur „Mercy”), Hiszpanii (Amaia y Alfred „Tu Canción”), Niemiec (Michael Schulte „You Let Me Walk Alone”), Wielkiej Brytanii (SuRie „Storm”), Włoch (Ermal Meta i Fabrizio Moro „Non Mi Avete Fatto Niente”) oraz reprezentant gospodarza – Portugalii (Cláudia Pascoal „O Jardim”). Dołączą do nich zwycięzcy obu półfinałów. Osobą przekazującą głosy polskiego jury na Eurowizji w tym roku będzie Marcelina Zawadzka.

Konkurs Piosenki Eurowizji to jedno z najpopularniejszych widowisk telewizyjnych na świecie. Co roku ogląda go ok. 200 mln widzów. Eurowizja to także najstarszy cykliczny, muzyczny program w historii telewizji. Od 1956 roku telewizyjni nadawcy publiczni zrzeszeni w EBU (Europejskiej Unii Nadawców) wystawiają swoich reprezentantów w koncercie z udziałem publiczności, który transmitowany jest na całym świecie. W tym roku biorą w nim udział 43 kraje, w tym Polska.

I półfinał – 8 maja (wtorek) o godz. 21.00 w TVP1 i TVP Polonia
9 maja (środa) o godz. 21:15 w TVP Rozrywka
II półfinał – 10 maja (czwartek) o godz. 21:00 w TVP1 i TVP Polonia
11 maja (piątek) o godz. 21:15 w TVP Rozrywka
Finał – 12 maja (sobota) o godz. 21:00 w TVP1 i TVP Polonia
13 maja (niedziela) o godz. 21:35 w TVP Rozrywka

bak

Zobacz także

Vlepka – nowy sposób komunikacji
Vlepki pojawiły się na początku XX wieku i momentalnie zawładnęły przestrzenią publiczną. Okazało się bowiem, że wydrukowanie tych małych naklejek ...
Alvaro Soler na Sylwestrze Marzeń w Zakopanem!
Al Bano i Romina Power, Ricchi e Poveri czy Modern Talking to nie koniec. Jest kolejne wielkie zagraniczne nazwisko! Alvaro ...
Świąteczne rekordy TVP. Rekordowa oglądalność "Rolnik szuka żony"
26 grudnia należał do TVP1, która była liderem dnia. Największym zainteresowaniem widzów cieszyły się: odcinek specjalny programu „Rolnik szuka żony” ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top