Znajdź informacje

Dlaczego pożyczki online stały się tak popularne?


« lista artykułów
2018-06-29

Sektor pożyczek online w Polsce rośnie błyskawicznie, a przez Internet pożyczają przedstawiciele różnych grup społecznych, w tym Polacy osiągający wysokie dochody. Skąd jednak wzięła się tak ogromna popularność ofert instytucji pożyczkowych online?

Potrzeby konsumpcyjne stale Polaków rosną

Polska jest od paru lat zaliczana do krajów wysoko rozwiniętych, a potrzeby konsumpcyjne Polaków wciąż szybko rosną. Z drugiej jednak strony zarobki Polaków na tle innych krajów rozwiniętych są bardzo niskie. Dlatego też wielu Polaków, nawet tych, którzy zarabiają względnie dużo, żyje z miesiąca na miesiąc i często brakuje im pieniędzy. Stąd w dużej mierze bierze się tak duży popyt na pożyczki w naszym kraju.

Popyt, który nie jest zrównoważany przez oferty kredytów bankowych. Banki bowiem odrzucają albo zniechęcają do siebie wielu klientów w zakresie pożyczek o niskich kwotach. Dzieje się tak, gdyż banki stosują rygorystyczną politykę, czyli np. przy szacowaniu zdolności kredytowej nie uwzględniają dochodów uzyskanych z umów o dzieło lub o zlecenie, na podstawie których pracują miliony Polaków. Jeśli nawet ktoś spełnia wymagania stawiane przez banki, to zwykle i tak nie chce marnować czasu na przechodzenie żmudnego procesu wnioskowania o kredyt bankowy.

Firmy pożyczkowe online stosują zaś zupełnie odmienną politykę pożyczkową od banków i robią absolutnie wszystko, aby ich usługi były proste, szybkie i jak najbardziej komfortowe dla klientów. Wybór pożyczek online jest zaś ogromny, sprawdzone oferty znaleźć zaś można na portalu Matchbanker.

Dlaczego oferta firm pożyczkowych jest bardziej atrakcyjna od kredytów bankowych?

Oferta mikropożyczek firm pożyczkowych online jest lepsza pod niemal każdym względem od kredytów bankowych. Po pierwsze ubiegając się o pożyczkę internetową, nie trzeba zbytnio przejmować się formalnościami, a wszystko można załatwić „na dowód”. Oznacza to więc, że nie trzeba przedstawiać żadnych zaświadczeń o dochodach, ani innych zbędnych dokumentów.

Brak formalności upraszcza i przyspiesza aplikowanie o pożyczkę, w dodatku ubiegając się o nią, należy wypełnić tylko krótki wniosek w kalkulatorze internetowym. W konsekwencji o taką pożyczkę ubiegać można się zawsze i wszędzie, jeśli tylko ma się dostęp do sieci, a nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby zawrzeć pożyczkę.

Szybkość pożyczek online przejawia się także w tempie, w jakim środki trafiają na konto bankowe danego klienta, często jest tak, że już kilka godzin po rozpoczęciu wypełniania wniosku pożyczkowego, można cieszyć się z pieniędzy.

Wielką zaletą pożyczek internetowych jest również to, że uzyskane środki można przeznaczyć na dowolny cel. Po prostu firma pożyczkowa w żaden sposób nie ingeruje, ani nawet nie pyta, w jaki sposób spożytkowane będą pożyczone pieniądze. Można je więc wydać na absolutnie wszystko np. remont łazienki, czy też zagraniczną podróż.

Kolejną dużą zaletą ofert pożyczek online są ich warunki finansowe, które są atrakcyjne, a w dodatku elastyczne. Klient ma więc dużą swobodę w wyborze pożyczanej kwoty, daty jej spłaty, czy też ilości rat. Oprocentowanie pożyczek internetowych także może być bardzo atrakcyjne, dość powiedzieć, że trafić można na zupełnie darmowe pożyczki internetowe, tj. takie, których RRSO wynosi zero procent.

Wielu ludzi docenia firmy pożyczkowe online także za wysoki współczynnik przyznawalność. Pożyczki online może bowiem otrzymać praktycznie każdy i to nawet jeśli ma kiepską historię kredytową, jest obecnie zadłużony, czy też bezrobotny.

Zobacz także

Dlaczego warto zainwestować w aplikację mobilną?
Aplikacja mobilna większości z nas kojarzy się z grami i rozrywką w naszym smartfonie lub tablecie. Czy można wykorzystać aplikację ...
Występy magików — nowa ulubiona rozrywka Polaków
Wyjścia do kina, na koncerty, wystawy czy plenerowe eventy cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Sporo ludzi szuka jednak rozrywek ...
Niezwykły spot i rekordowa liczba polskich produkcji wiosną na Discovery Channel!
Discovery Channel przedstawia wiosenną ramówkę w wyjątkowym spocie, będącym połączeniem świata animowanego z realnymi bohaterami nagranymi przy użyciu specjalnej technologii, ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top