Znajdź informacje

Miliony widzów dwóch sportowych wydarzeń w TVP!


« lista artykułów
2018-08-29

Ponad 15 milionów widzów według NAM (zasięg skumulowany – coverage) oglądało w TVP lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Polacy zdobyli 12 medali. Ponad 9,1 milionów widzów (zasięg skumulowany) oglądało 75. Tour de Pologne. Michał Kwiatkowski wygrał wyścig! W sobotę Jedynka była lidem dnia z udziałami 8,5%.

To były fantastyczne mistrzostwa. Polacy na drugiej pozycji w klasyfikacji medalowej - zdobyli dwanaście medali. Największą oglądalnością cieszyły się sobotnie i niedzielne zmagania Polaków. Ponad 3,2 mln (MOR*) widzów oglądało średnio sobotnie starty sportowców na mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce w TVP1 i TVP Sport. W szczytowym momencie w Jedynce widownia wyniosła w ok. 2,5 mln widzów, a w TVP Sport ponad 1 mln widzów. W niedzielę w szczytowym momencie ME oglądało w TVP1 2,4 miliona widzów a w TVP Sport 2,1 miliona widzów. Średnio mistrzostwa przyciągnęły w niedzielę w TVP1 2 mln widzów a w TVP Sport 1,4 mln widzów. 

Całe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce według Nielsen Audience Measuremen oglądało średnio w TVP1 1,3 mln widzów (udz. 11,6%), w TVP2 817 tys. widzów (udz. 7,6) a w TVP Sport średnia oglądalność ME wyniosła 578 tys. widzów (udz. 7,5%). Największą oglądalnością ciszyła się sobotnia transmisja w TVP1. 11 sierpnia zmagania polskich lekkoatletów oglądało 1,9 mln widzów (udz. 16%). Niedzielene zmagania sortowców, śledziło 1,7 mln widzów w TVP1 i 1,8 mln widzów w TVP Sport. W kanale sportowym TVP była to najlepiej oglądana transmisja zaraz po meczu Poska-Kolumbia i Polska-Senegal. 

Po siedmiu dniach kolarskich emocji, sukcesem dla Michała Kwiatkowskiego zakończył się 75.Tour de Pologne. Polak wygrał wyścig. To wielkie wydarzenie sportowe śledziło średnio w TVP1 667 tys. widzów( udz. 8,3%). W TVP Sport wyścig oglądało średnio 353 tys. widzów, (udz.6%). Największym zainteresowaniem widzów, cieszył się piątkowy, ostatni etap, który w TVP1 obejrzało średnio 859 tys. widzów (9,6%) a TVP Sport 754 tys. widzów (udz. 9,2%).

bak

Zobacz także

Siatkarska Liga Narodów z udziałem Polaków hitem TVP1
Emocjonujący mecz Polska – Włochy w momencie najwyższej oglądalności przyciągnął w niedzielę do Jedynki 3,4 mln widzów*. W weekend nasza ...
Jacek Stawiski zostaje szefem TVN24BiS
Od 1 lipca 2019 roku Jacek Stawiski obejmie stanowisko szefa TVN24BiS. Jego zastępcami będą Katarzyna Ramotowska oraz Łukasz Niewola. Po ...
Discovery Channel pokaże Warszawę od kuchni i odpowie na pytanie: „Jak funkcjonuje miasto?”
Kto tworzy rozkład jazdy ZTM? Ile wody zużywają Warszawiacy w ciągu doby? Co się dzieje z naszymi odpadami? Miasto to ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top