Znajdź informacje

Po raz pierwszy Grupa TVN i Discovery Polska wyprodukuje programy dla Discovery Science


« lista artykułów
2019-03-27

GRUPA TVN I DISCOVERY POLSKA wyprodukuje filmy dokumentalne dla światowego kanału DISCOVERY SCIENCE. Jeszcze w 2019 roku powstaną pilotażowe odcinki programów „Bizzare Post-Soviet Architecture” oraz „Underwater Wrecks”. Z kolei w 2020 roku, na kilka tygodni przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, zostanie wyemitowany 3-odcinkowy dokument prezentujący najnowsze technologie wykorzystywane przez organizatorów Igrzysk.

Discovery Science to jeden z najpopularniejszych amerykańskich kanałów tematycznych poświęcony naukom ścisłym i przyrodniczym. Nadaje filmy dokumentalne oraz programy popularnonaukowe. 
Trzy wybrane produkcje to efekt kilkumiesięcznej, intensywnej pracy zespołu TVN i Discovery Polska. 

„Fuzja z Discovery dała zespołom z grupy TVN możliwość wejścia na nowe rynki. Produkcja dla kanału Discovery Science stanowi kolejny etap budowania w Polsce międzynarodowego studia produkcyjnego.” – powiedziała Dorota Eberhardt, International Programming Director w Grupie TVN i Discovery Polska.

Program pod roboczym tytułem „Tokyo Engineering” zabierze widzów w technologiczną podróż 
z perspektywy organizatorów Igrzysk Olimpijskich. Widzowie będą mogli śledzić pracę robotów obsługujących wioskę olimpijską, a także zobaczyć pierwszy na świecie latający samochód, który zapali znicz. Produkcja medali ze zutylizowanych telefonów komórkowych czy tworzenie aplikacji tłumaczącej symultanicznie język japoński na wszystkie języki świata to kolejne ciekawe elementy przygotowań do przyszłorocznej Olimpiady.

Program „Bizzare Post Soviet Architecture” przybliży historię niezwykłych budowli byłego bloku wschodniego. Wśród nich katowickiego Spodka oraz zawieszonego na skale Ministerstwa Transportu w Tbilisi. Z kolei produkcja „Underwater Wrecks” opowie o wrakach okrętów z czasów II Wojny Światowej leżących na dnie Bałtyku.

„Nasze propozycje zostały ocenione jako najciekawsze spośród kilkunastu innych światowych projektów.  Wyróżnia nas pasja, pomysłowość oraz innowacyjne podejście do realizacji programów. Produkcję i postprodukcję zapewniamy na światowym poziomie. Wierzę, że przed nami kolejne, interesujące możliwości i nowe wyzwania” – podsumowuje Przemysław Kwiatkowski, dyrektor kanałów Factual Grupy TVN i Discovery Polska

bak

Zobacz także

Nowość na antenie Travel Channel i TVN! "Szokujące potrawy" od 1 czerwca
Pieczone nietoperze, sos ze skisłych ryb, małpie głowy z rusztu, a może larwy pszczół w miodzie? Każdy kraj ma swoje ...
30-lecie pokojowej transformacji w Polsce – wyjątkowe materiały redakcyjne TVN24 i TVN24 BiS
Dokładnie 30 lat temu Polska stała się pierwszym krajem w bloku wschodnim, który wszedł na drogę demokratyzacji. Wybory czerwcowe z ...
Startują castingi jurorskie do 12. edycji „Mam talent!”!
Już 4 czerwca w Krakowie rozpoczną się castingi do najbardziej widowiskowego talent-show w Polsce! Agnieszka Chylińska, Małgorzata Foremniak i Agustin ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top