Znajdź informacje

Veto Obywatelskie nową inicjatywą Platformy Obywatelskiej


« lista artykułów
2016-01-26

Ruszył portal internetowy VetoObywatelskie.pl będący nową inicjatywą Platformy Obywatelskiej sprzeciwiającej się zmianom proponowanym w Polsce przez rząd Beaty Szydło. Na stronie można złożyć swój podpis pod "vetem" dotyczącym m.in "zawłaszczaniu mediów publicznych" czy "niszczeniem Trybunału Konstytucyjnego". Jak na razie, inicjatywę poparło kilkaset osób.

Jak czytamy na stronie internetowej, Veto Obywatelskie to projekt, który ma umożliwić Polakom wyrażenie swojego sprzeciwu wobec działań rządu Prawa i Sprawiedliwości. - To szansa, by poprzez wspólne działanie wywierać presję na rządzących i zmuszać ich do rezygnacji z najbardziej krytycznych decyzji. Veto Obywatelskie to przestrzeń, która każdemu z nas daje możliwość wyrażenia dezaprobaty dla decyzji bulwersujących opinie publiczną. Każdy głos posłuży do wywarcia presji w parlamencie, razem z wami uda nam się zdecydowanie więcej! - piszą autorzy projektu.

Podpisy zbierane są pod czterem akcjami sprzeciwiającymi się: zawłszczaniu mediów publicznych, niszczeniu Trybunału Konstytucyjnego, zakończenia rządowego programu finanowania in vitro oraz inwigilowaniu internetu przez PiS. W każdym z tych przypadku akcję poparło kilkadziesiąt osób. Nie wiadomo jak długo zbierane będą podpisy.

Bartłomiej Kawalec

Zobacz także

Mistrzostwa świata - najłatwiejsza grupa według bukmacherów
Według analizy wykonanej przez bukmacherów, najłatwiejszą grupą podczas tegorocznego mundialu w Rosji będzie grupa B. Reprezentacje Hiszpanii i Portugalii nie ...
Eurowizja w TVP. Gromee i Lukas Meijer w półfinale
Telewizja Polska pokaże na antenach TVP1 i TVP Polonia dwa półfinały 8 i 10 maja (wtorek, czwartek) oraz finał 12 ...
TVN podjął decyzję. Będzie trzeci sezon "Diagnozy"
Po olbrzymim sukcesie premierowego sezonu serialu „Diagnoza” i rewelacyjnej oglądalności odcinków nowej serii, telewizja TVN podjęła decyzję o kontynuacji zdjęć. ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top