Znajdź informacje

Prokuratura wszczęła śledztwo, prezydent Duda broni żartownisia


« lista artykułów
2016-01-28

Wczoraj nowosądecka Prokuratura Okręgowa na wniosek osoby zawiadamiającej wszczęła śledztwo wobec osoby, która mogła dopuścić się znieważenia prezydenta RP. Do domu domniemanego autora weszła policja, która zarekwirowała komputer. Wydarzenia skomentował Andrzej Duda, który na Twitterze napisał: Prokuratura? Dajcie spokój.

Sprawa ma związek z filmem jaki pojawił się w sieci 11 listopada ub. roku. Na nagraniu widać prezydenta RP Andrzeja Dudę, który składa kwiaty przed pomnikiem Romana Dmowskiego. Cały materiał puszczony jednak został od tytułu i został zatytułowany "Pijany Prezydent Andrzej Duda kradnie kwiaty spod pomnika Romana Dmowskiego".

Wczoraj wieczorem kulisy całej sprawy wyjaśnił na Twitterze rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Piotr Kosmaty, który poinformował, że prokuratura nie działała z urzędu, a na wniosek osoby zawiadamiającej o znieważniu prezydenta RP i o kierowaniu wobec niej gróźb karalnych. - Zabezpieczenie komputera dokonane zostało w celu zgromadzenia dowodów świadczących o popełnienia obu przestępstw - informuje. Szerszy komunikat ma pojawić się w czwartek.

Sprawę na Twitterze skomentował również sam prezydent Andrzej Duda.

Foto: youtube

Bartłomiej Kawalec

Zobacz także

Co słychać w Polityce?
Sześćdziesiąt lat historii, cotygodniowa dawka w pełni profesjonalnych, sprawdzonych informacji, wszystko to sprawia że tygodnik Polityka od wielu lat utrzymuje ...
"Mali giganci" powracają na antenę TVN
Już 5 listopada na antenie TVN zadebiutują „Mali Giganci”. W III edycji programu widzowie po raz kolejny będą mogli zobaczyć ...
Jak wyglądają spięcia rządowe na linii prezydent – PiS?
Prezydent RP zawetował ustawy o Sądzie Najwyższym oraz Krajowej Radzie Sądownictwa, przez co narasta spór pomiędzy nim a politykami Prawa ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top