Znajdź informacje

SDP: nagrody za "Resortowe dzieci" i relację z przesłuchania prezydenta


« lista artykułów
2016-01-29

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich podczas wczorajszej gali przyznało swoje doroczne wyróżnienia. Nagrodę Główną Wolności Słowa otrzymali: Dorota Kania, Jerzy Targlaski i Maciej Marosz za książkę „Resortowe dzieci. Służby”, a także Michał Rachoń za przeprowadzenie relacji na żywo z zeznań prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w tzw. aferze marszałkowej.

Laur SDP 2015 otrzymał Bronisław Wildstein za odwagę, rozwagę i talent wykorzystywane mądrze i szlachetnie. Dwie równorzędne Nagrody Watergate za dziennikarstwo śledcze otrzymali Krzysztof Kaźmierczak i Piotr Talaga autorzy książki "Sprawa Zientary. Zbrodnia i klęska państwa” oraz Marek Pyza i Marcin Wikło, za artykuł "Zawód prowokator; taśmy brudnej  kampanii” wSieci. Nagroda im. Kazimierza Dziewanowskiego za publikacje o problemach i wydarzeniach na świecie trafiła do rąk Dawida Wildsteina za "Polski cud w Afryce” Gość Niedzielny oraz "Selfie z ajfona. I to ma być tragedia?” Gazeta Polska.

Nagrodę im. Macieja Łukasiewicza za publikacje na temat współczesnej cywilizacji i kultury odebrała Agnieszka Czarkowska za materiał "Rozstrzelany zegarek” Radio Białystok, Nagroda im Janusza Kurtyki za publikacje o tematyce historycznej powędrowała do rąk Małgorzaty Sawickiej za "Czerwone maki Gwidona” Polskie Radio Lublin. Waldemar Wiśniewski za "Poślizg niekontrolowany" TVP Info otrzymał Nagrodę im Eugeniusza Kwiatkowskiego za dziennikarstwo ekonomiczne.

Redakcja Kalendarza Beskidzkiego otrzymała Nagrodę im Aleksandra Milskiego przyznawanom redakcjom mediów lokalnych.Nagrodę im. Stefana Żeromskiego za publikacje o tematyce społecznej dostali Magdalena Piejko, Robert Krauz i Kuba Pietrzak za film "Tam gdzie da się żyć” Gazeta Polska. Nagrodę im. Kazimierza Wierzyńskiego za publikacje o tematyce sportowej otrzymał Mariusz Kamiński za "Wyścig”  Polskie Radio Lublin.

W kategorii fotografi społecznie zaangażowanej Nagrodę im. Erazma Ciołka odebrał Andrzej Grygiel - autor fotoreportażu wykonanego w Jastrzębiu Zdroju dla PAP. Nagrodę im. Eugeniusza Lokajskiego za fotografię sportową otrzymał Daniel Frymark za fotoreportaż "Tanie ściganie”, Radio Weekend - portal i Gazeta Wyborcza Duży Format, Alicja Grzechowiak "Dona" TVP Białystok oraz Marciej Kuciel i Daniel Liszkiewicz "Z Huty Katowice do starej cegielni" Superwizjer TVN otrzymali nagrodę im. prof. Stefana Myczkowskiego za publikację o problemach ochrony środowiska.

Nagroda specjalna Fundacji Solidarności Dziennikarskiej SDP trafiła do rąk Teresy Kaczorowskiej autorki książki "Obława Augustowska” za "podjęcie tematu niezwykle ważnego, a zaniedbanego już przez 70 lat  przez dziennikarzy, pisarzy i filmowców" oraz "za skuteczną pracę reportera, za odnalezienie świadków  historii ocalałych z Obławy Augustowskiej - morderstwa sowieckiego porównywalnego do zbrodni katyńskiej."

bak

Zobacz także

Vlepka – nowy sposób komunikacji
Vlepki pojawiły się na początku XX wieku i momentalnie zawładnęły przestrzenią publiczną. Okazało się bowiem, że wydrukowanie tych małych naklejek ...
Alvaro Soler na Sylwestrze Marzeń w Zakopanem!
Al Bano i Romina Power, Ricchi e Poveri czy Modern Talking to nie koniec. Jest kolejne wielkie zagraniczne nazwisko! Alvaro ...
Świąteczne rekordy TVP. Rekordowa oglądalność "Rolnik szuka żony"
26 grudnia należał do TVP1, która była liderem dnia. Największym zainteresowaniem widzów cieszyły się: odcinek specjalny programu „Rolnik szuka żony” ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top