Znajdź informacje

TVP ogłasza eliminacje do konkursu Eurowizji


« lista artykułów
2016-01-29

Telewizja Polska ogłasza konkurs, którego celem jest wyłonienie wykonawcy i utworu, który reprezentować będzie Polską podczas Eurowizja. Tegoroczny konkurs piosenki odbędzie się w Szwecji. Krajowe eliminacje potrwają do 8 lutego. Lista utworów zakwalifikowanych do krajowych eliminacji ogłoszona zostanie przez specjalną komisję do 16 lutego.

Jak informuje Telewizja Polska, utwory muszą zostać zgłoszone na specjalnym formularzu. Piosenka musi posiadać oryginalną muzykę i tekst w dowolnym języku oraz nie może trwać dłużej niż trzy minuty łącznie z wybrzmieniem dźwięku, Ponadto nie może być opracowaniami lub fragmentami opracowań melodii ludowych oraz tzw. "coverami” i/lub tzw. "loopami”, czyli kompozycjami lub fragmentami kompozycji ("coverów” lub "loopów”) wprowadzonymi już przez innych wykonawców lub wykonawcę, którego dotyczy zgłoszenie, do rozpowszechniania na jakichkolwiek polach eksploatacji lub wykonywanych na żywo z udziałem publiczności przed dniem 1 września 2015 roku

Piosenka zgłoszona do eliminacji nie może być publikowana, emitowana na antenach radiowych i telewizyjnych oraz wykonywane publicznie, także w wersji "demo” lub w innej aranżacji przed dniem 1 września 2015 roku. Regulamin eliminacji i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: www.eurowizja.tvp.pl.

Do koncertu finałowego krajowych eliminacji odbędzie się 5 marca w siedzibie TVP. 61. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10-14 maja w stolicy Szwecji Sztokholmie. TVP1 wyemituje trzy koncerty - I półfinał w dniu 10 maja, II półfinał w dniu 12 maja, w którym wystąpi reprezentant Polski oraz finał konkursu w dniu 14 maja - poinformowało TVP.

bak

Zobacz także

Rekordowa widownia Pucharu Świata w Zakopanem
Ponad 7,6 mln widzów w szczytowym momencie obejrzało w TVP1 niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Rekordową ...
Mobilizacja do nauki angielskiego
Często spotykamy się z problemem nauki angielskiego już w podstawówce, gdzie złe doświadczenia uczniów są później kontynuowane podczas dalszej nauki, ...
Widzowie wybierają "Pytanie na śniadanie" TVP2
W sobotę, 20 stycznia poranny magazyn TVP2 „Pytanie na Śniadanie” miał największe wyniki oglądalności (ponad 595 tys. widzów przy udziałach ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top