Znajdź informacje

Prezes TVP zaproponował program dziennikarce "Gazety Wyborczej"


« lista artykułów
2016-02-01

Prezes TVP Jacek Kurski złożył Dominice Wielowieyskiej propozycję prowadzenia autorskiego programu w TVP Info. Program miałby być zbliżony do audycji "Bliżej" Jana Pospieszalskiego i mieć podobny budżet, czas trwania, dobre miejsce w ramówce oraz autonomię działania. Dziennikarka "Gazety Wyborczej" propozycję jednak odrzuciła.

Dziennikarka o propozycji poinformowała na facebooku, gdzie Dominika Wielowieyska napisała że prezes TVP Jacek Kurski złożył jej "bardzo ciekawą ofertę prowadzenia programu autorskiego w TVP Info". - Dokładnie takiego jaki miał wcześniej w tej stacji Jan Pospieszalski. Podobny budżet, czas trwania programu i autonomia działania. I dobre miejsce w ramówce.

Publicystka "Gazety Wyborczej" nie przyjmie jednak tej propozycji. - Nie mogę zaakceptować tego, co dzieje się w telewizji publicznej, o czym już pisałam wcześniej. "Wiadomości" są nastawione głównie na obronę najbardziej wątpliwych projektów rządowych i atakowanie wszystkich tych, którzy rząd krytykują. Uważam, że "Wiadomości", za czasów Piotra Kraśki, były o wiele bardziej wyważone - pisze dalej Dominika Wielowieyska (pisownia oryginalna).

- To prawda, że zawsze politycy mieli wpływ na media publiczne, ale nigdy nie był to wpływ aż tak bezpośredni, i to tylko jednej partii. Ale najbardziej boli mnie to, że w Polsce jest łamana konstytucja i telewizja publiczna firmuje to bez żadnych zastrzeżeń. To jest sytuacja bezprecedensowa w wolnej Polsce po 1989 roku. Ten spór wykracza poza zwykłe spory środowiskowe czy partyjne. To jest spór fundamentalny o kształt demokracji w Polsce, o to, jak daleko może się posunąć władza. I ja nie chcę w tym sporze stać obok tych, którzy konstytucję łamią lub to gloryfikują.

- Wierzę, że to może się zmienić, że władza się cofnie. Bo rozmowa o polskich sprawach jest potrzebna, nawet ostra. Także w TVP, nawet jeśli jest zdominowana przez jedną opcję polityczną. Ja zawsze starałam się tę rozmowę prowadzić. Ale warunkiem musi być przywrócenie ładu konstytucyjnego - dodała dziennikarka, który współpracuje z radiem TOK FM.

Dominika Wielowieyska do końca stycznia na antenie TVP Info w sobotnie popołudnia prowadziła program "Puenta". Gościem ostatniego programu wyemitowanego 30 stycznia był lider partii .Nowoczesna Ryszard Petru.

Foto: VoD TVP

bak

Zobacz także

Vlepka – nowy sposób komunikacji
Vlepki pojawiły się na początku XX wieku i momentalnie zawładnęły przestrzenią publiczną. Okazało się bowiem, że wydrukowanie tych małych naklejek ...
Alvaro Soler na Sylwestrze Marzeń w Zakopanem!
Al Bano i Romina Power, Ricchi e Poveri czy Modern Talking to nie koniec. Jest kolejne wielkie zagraniczne nazwisko! Alvaro ...
Świąteczne rekordy TVP. Rekordowa oglądalność "Rolnik szuka żony"
26 grudnia należał do TVP1, która była liderem dnia. Największym zainteresowaniem widzów cieszyły się: odcinek specjalny programu „Rolnik szuka żony” ...
Komentarze
Hanna 2016-02-01, 19:29
Brawo!
mormo 2016-02-01, 14:25
Szacunek, Pani Dominiko! To jest klasa, to jest kręgosłup, to jest honor - a więc wszystko to, czego nam dziś bardzo brakuje.
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top