Znajdź informacje

Gang Albanii i vlogerzy zdominowali polski YouTube w 2015 roku


« lista artykułów
2016-02-04

W zeszłym roku doczekaliśmy się pierwszego polskiego kanały na YouTube, który zanotował ponad miliard wyświetleń. Opolska wytwórnia muzyczna Step Records ten znakomity wynik zawdzięcza projektowi Gang Albania i Popkowi, którzy są niekwestionowanymi liderami polskiego YouTube'a w 2015 roku - wynika z raportu przygotowanego przez Sotrender.

Ponad 600 mln wyświetleń w ub. roku zanotował kanał Step Records do którego należy pięć z dziesięciu najlepszych wideo w 2015 roku. Łaczna liczba odsłon kanału przekroczyła miliard, co jest pierwszym takim osiągnięciem polskiego kanału YouTube. Na drugim miejscu uplasował się kanał ProstoTV (285 mln wyświetleń), a dalej vloger Rezigiusz (195 mln).

Jak dalej piszą autorzy raportu Sotrendera, to właśnie scena vlogerska bardzo szybko profesjonalizuje się. Vlogerzy bardzo mocno angażują swoje społeczności, co widać w zestawieniach najbardziej lubianych kanałów (Rezigiusz, Isamuxpompa, Izak Live, Gimper czy Mandzio). Dwa z tych kanałów - Rezigiusz i Gimper - równocześnie dostały w ub. roku najwięcej kciuków w dół. Wynika to nie tylko z ich popularności, ale także z faktu, że ich treści wzbudzają w sieci równie wielkie emocje.

Pełne podsumowanie YouTube'a w Polsce w 2015 roku.

bak

Zobacz także

Rekordowa widownia Pucharu Świata w Zakopanem
Ponad 7,6 mln widzów w szczytowym momencie obejrzało w TVP1 niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Rekordową ...
Mobilizacja do nauki angielskiego
Często spotykamy się z problemem nauki angielskiego już w podstawówce, gdzie złe doświadczenia uczniów są później kontynuowane podczas dalszej nauki, ...
Widzowie wybierają "Pytanie na śniadanie" TVP2
W sobotę, 20 stycznia poranny magazyn TVP2 „Pytanie na Śniadanie” miał największe wyniki oglądalności (ponad 595 tys. widzów przy udziałach ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top