Znajdź informacje

Gang Albanii i vlogerzy zdominowali polski YouTube w 2015 roku


« lista artykułów
2016-02-04

W zeszłym roku doczekaliśmy się pierwszego polskiego kanały na YouTube, który zanotował ponad miliard wyświetleń. Opolska wytwórnia muzyczna Step Records ten znakomity wynik zawdzięcza projektowi Gang Albania i Popkowi, którzy są niekwestionowanymi liderami polskiego YouTube'a w 2015 roku - wynika z raportu przygotowanego przez Sotrender.

Ponad 600 mln wyświetleń w ub. roku zanotował kanał Step Records do którego należy pięć z dziesięciu najlepszych wideo w 2015 roku. Łaczna liczba odsłon kanału przekroczyła miliard, co jest pierwszym takim osiągnięciem polskiego kanału YouTube. Na drugim miejscu uplasował się kanał ProstoTV (285 mln wyświetleń), a dalej vloger Rezigiusz (195 mln).

Jak dalej piszą autorzy raportu Sotrendera, to właśnie scena vlogerska bardzo szybko profesjonalizuje się. Vlogerzy bardzo mocno angażują swoje społeczności, co widać w zestawieniach najbardziej lubianych kanałów (Rezigiusz, Isamuxpompa, Izak Live, Gimper czy Mandzio). Dwa z tych kanałów - Rezigiusz i Gimper - równocześnie dostały w ub. roku najwięcej kciuków w dół. Wynika to nie tylko z ich popularności, ale także z faktu, że ich treści wzbudzają w sieci równie wielkie emocje.

Pełne podsumowanie YouTube'a w Polsce w 2015 roku.

bak

Zobacz także

Dlaczego warto zainwestować w aplikację mobilną?
Aplikacja mobilna większości z nas kojarzy się z grami i rozrywką w naszym smartfonie lub tablecie. Czy można wykorzystać aplikację ...
Występy magików — nowa ulubiona rozrywka Polaków
Wyjścia do kina, na koncerty, wystawy czy plenerowe eventy cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Sporo ludzi szuka jednak rozrywek ...
Niezwykły spot i rekordowa liczba polskich produkcji wiosną na Discovery Channel!
Discovery Channel przedstawia wiosenną ramówkę w wyjątkowym spocie, będącym połączeniem świata animowanego z realnymi bohaterami nagranymi przy użyciu specjalnej technologii, ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top