Znajdź informacje

Komputery, Internet, Elektronika


Windows XP wycofany. Co dalej?
8 kwietnia tego roku Microsoft po 12 latach zakończył wsparcie dla jednego ze swoich najbardziej rozpoznawalnych produktów – Windowsa XP. Koniec wsparcia oznacza, że Microsoft nie będzie już badać, czy pomagać w rozwiązywaniu wszelkich problemów dotyczących systemu Windows XP. Oznacza to również, że komputery z systemem XP nie będą już otrzymywać aktualizacji, które mają rozwiązywać problemy lub wypełniać luki w zabezpieczeniach systemu. Do tej pory na całym świecie z systemu korzysta nawet 29% komputerów osobistych. Dla wszystkich, którzy chcą dalej korzystać z oprogramowania zaleca się zainstalowanie wszystkich dostępnych aktualizacji, oraz zabezpieczenie systemu oprogramowaniem antywirusowym.
czytaj więcej
Statystyki Kaspersky Lab: w 2013 r. liczba ataków wykorzystujących szkodliwe oprogramowanie finansowe wzrosła do 28 milionów
Cyberprzestępcy w coraz większym stopniu próbują uzyskać dostęp do kont online użytkowników. W zeszłym roku liczba cyberataków wykorzystujących szkodliwe oprogramowanie o charakterze finansowym zwiększyła się do 28,4 milionów – co stanowi wzrost o 27,6% w stosunku do 2012 r. Dane te pochodzą z badania „Cyberataki finansowe w 2013 r.” przeprowadzonego przez Kaspersky Lab.
czytaj więcej
Zagrożenia związane z bankowością online – trzy krótkie historie
Według danych Kaspersky Lab ponad 90% użytkowników internetu korzysta z bankowości online. Niestety - na popularności tego typu usług żerują cyberprzestępcy, którzy nieustannie wymyślają sposoby uzyskania dostępu do danych finansowych użytkowników. Eksperci z Kaspersky Lab przygotowali trzy wzięte z życia historie z zagrożeniami finansowymi w roli głównej oraz metody, dzięki którym użytkownicy uniknęliby szkód.
czytaj więcej
Zabójcza broń na exploity: rozwiązanie korporacyjne Kaspersky Lab wyprzedza konkurencję
Rozwiązanie bezpieczeństwa firmy Kaspersky Lab przeznaczone dla użytkowników korporacyjnych - Kaspersky Endpoint Security for Business – udowodniło swoją skuteczność w teście Real World Enterprise Security Exploit Prevention Test. 
czytaj więcej
Niemiecka drukarnia z polskim systemem IT
Poznański producent oprogramowania: firma DomData AG rozbudowuje system controllingowy w niemieckiej drukarni Bechtle Verlag z Esslingen. Dostarczone rozwiązanie bazuje na platformie InForum BI Studio.
czytaj więcej
Żarty, niechciani pomocnicy i naćpane wirusy: eksperci z Kaspersky Lab wspominają „dobrotliwe” szkodniki
W historii szkodliwych programów i walki z nimi niejednokrotnie pojawiały się niecodzienne programy, które wyglądały jak typowe wirusy, jednak nie robiły nic szkodliwego – przeciwnie, sprawiały, że na twarzy użytkownika pojawiał się uśmiech. Niektóre z nich były nawet tak pożyteczne, że usuwały z komputera niebezpieczne oprogramowanie lub optymalizowały wykorzystanie zasobów systemowych. Z okazji 1 kwietnia eksperci z Kaspersky Lab uruchomili wehikuł czasu i przyjrzeli się takim „dobrotliwym” szkodnikom.
czytaj więcej
Polska platforma BPM miesza szyki na światowym rynku
Największa, światowa konferencja poświęcona platformie Microsoft SharePoint już za nami. Dla krakowskiego WEBCON-u, mające miejsce w Las Vegas wydarzenie, było okazją do zaprezentowania możliwości rozwijanej w Polsce platformy BPM (Business Process Management).
czytaj więcej
Genialny wynalazek firmy Hama
Po wielu latach pracy spędzonych w laboratoriach firma Hama może wreszcie pokazać światu swój najnowszy wynalazek, który zrewolucjonizuje konwertowanie i przesyłanie sygnału. 
czytaj więcej
Kolejne zwycięstwo Webroota w teście wydajnościowym
Firma SERVCOMP informuje, że produkt firmy Webroot zwyciężył w kolejnym teście wydajnościowym.Tym razem przeprowadzonym przez AVLab o nazwie „Test wydajnościowy 2014 pakietów internet security”.
czytaj więcej
Laptop dla menadżera - prestiż, funkcjonalność, bezpieczeństwo danych
Menadżerowie i kadra zarządzająca wysokiego szczebla to wymagający klienci, jeśli chodzi o dobór narzędzi do pracy. Kupując przenośny komputer stawiają przede wszystkim na prestiżowy charakter, wszechstronną funkcjonalność oraz zaawansowane rozwiązania bezpieczeństwa danych - wynika z doświadczeń dostawcy sprzętu komputerowego do firm i instytucji, firmy kuzniewski.pl.
czytaj więcej
1...19202122232425...38

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top