Znajdź informacje

Komputery, Internet, Elektronika


Spam w II kwartale 2013 r.: Fałszywe e-maile zagrażają firmom
W II kwartale odsetek spamu w całkowitym ruchu e-mail zwiększył się o 4,2% w stosunku do pierwszego kwartału 2013 r. i wynosił 70,7%. Odsetek wiadomości phishingowych w globalnym ruchu pocztowym spadł o 0,0016% i stanowił 0,0024%. Dane te stanowią wyniki analizy ruchu pocztowego dla II kwartału 2013 r. przeprowadzonej przez ekspertów z Kaspersky Lab.
czytaj więcej
Tylko 2 na 5 organizacji wykorzystuje efektywne technologie ochrony przed zagrożeniami korporacyjnymi
Konieczność ochrony przed niechcianą korespondencją i szkodliwym oprogramowaniem traktowana jest obecnie przez większość firm jako coś oczywistego.
czytaj więcej
Światowe marki lubią crowdsourcing
Jak podaje portal Crowdsourcing.org, 9 z 10 wiodących światowych marek z rankingu Interbrand korzysta z crowdsourcingu, czyli zlecania wybranych zadań dużej grupie osób nie związanej bezpośrednio z  daną organizacją. Ponadto, wyniki badania massolution™ „Crowdsourcing Industry Report” wskazują, że prekursorami zastosowania crowdsourcingu są duże organizacje o przychodach powyżej 1 miliarda dol. Jednak sektor ten ma potencjał dotarcia również do mniejszych przedsiębiorstw.
czytaj więcej
Po co wędkarzom aplikacje mobilne?
Wędkarstwo, tak jak każda dziedzina naszego życia, bardzo dynamicznie się zmienia. Obecnie wędkarze wymieniają się doświadczeniami na forach internetowych, piszą blogi, korzystają z urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu także podczas wędkowania. Nic dziwnego, że wciąż poszukują coraz to nowszych rozwiązań, które urozmaicą im chwile spędzane na rybach, jednocześnie pozwalając chwalić się połowami, swoim sprzętem i ulubionymi łowiskami. Stąd coraz większe zapotrzebowanie na nowoczesne rozwiązania dla wędkarzy.
czytaj więcej
34% firm ryzykuje wyciekiem danych, nie kontrolując prywatnych urządzeń w miejscu pracy
W listopadzie 2012 roku Kaspersky Lab, wraz ze specjalistami ds. badań rynku z B2B International, przeprowadził badanie wśród ponad 5 000 starszych menadżerów IT z różnych firm na całym świecie. Wyniki pokazują, że większość firm nie poświęca wystarczającej uwagi kwestii zabezpieczenia korporacyjnych urządzeń mobilnych oraz przechowywanych na nich danych. W szczególności 34% respondentów przyznało, że ich firma nie wykorzystuje rozwiązań do zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM).
czytaj więcej
Spam w czerwcu 2013 r.: Poznaj sekret sukcesu Steve’a Jobsa
Według danych Kaspersky Lab, w czerwcu odsetek spamu w ruchu e-mail zwiększył się o 1,4 punktu procentowego w porównaniu z majem i wynosił średnio 71,1%. Szkodliwe załączniki zostały zidentyfikowane w 1,8% wszystkich wiadomości e-mail na całym świecie.
czytaj więcej
Mostek wideokonferencyjny HUAWEI VP9650
Na naszym rynku jest już dostępny mostek wideokonferencyjny HUAWEI VP9650, który umożliwia elastyczną konfigurację portów. Współpracuje z różnymi typami terminali wideokonferencyjnych. Dystrybutorem nowego rozwiązania jest firma KONTEL - przedstawiciel VAD HUAWEI w Polsce.
czytaj więcej
Wywoływanie zdjęć przez Internet
Pierwszym sfotografowanym w historii człowiekiem był Polak, uczestnik wojen napoleońskich – Jan Werbowski. Samo naświetlanie trwało wtedy ok. 30 minut, podczas których żołnierz nie mógł się poruszyć. Dziś, najnowocześniejsze modele aparatów cyfrowych potrafią zrobić do 10 klatek na sekundę, a ich wywołanie nie wymaga nawet wyjścia z domu. Odbitki można zamówić, chociażby przez Internet.
czytaj więcej
Koniec odporności: krótka opowieść o bezpieczeństwie systemów firmy Apple
Przez wiele lat firma Apple, wraz ze swoimi najwierniejszymi fanami, dumnie utrzymywała, że dysponuje platformą wolną od szkodliwych programów. Czasy te jednak bezpowrotnie minęły. Wraz z tym, jak udział maszyn Apple’a w rynku osiągał coraz wyższy poziom, cyberprzestępcy zaczęli postrzegać systemy z nadgryzionym jabłkiem jako potencjalne źródło zysku. Eksperci z Kaspersky Lab podsumowali najnowsze incydenty związane z bezpieczeństwem systemów firmy Apple.
czytaj więcej
Niezależni eksperci uznali rozwiązanie Kaspersky Internet Security za najlepsze w branży
Kaspersky Lab informuje, że Kaspersky Internet Security 2013, rozwiązanie bezpieczeństwa przeznaczone dla użytkowników indywidualnych, zajęło najwyższą pozycję w teście „Home Anti-Virus Protection” przeprowadzonym przez niezależną organizację ekspertów Dennis Technology Labs w okresie kwiecień – czerwiec 2013.
czytaj więcej
123...303132333435363738

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top