Znajdź informacje

Prawo


2017-09-27, 11:13
KANCELARIA PRAWNA LEGATIS
Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny
Kiedy zdarzy się wypadek komunikacyjny, warto postarać się o odszkodowanie, które pozwoli nam pokryć koszty związane z naprawianiem jego konsekwencji.
czytaj więcej
Marketing prawniczy - content marketing dla branż, które nie mogą się reklamować
Obecność firmy w mediach to dziś konieczność. Narastająca konkurencja oraz wzrost wymagań klienta sprawiają, że przedsiębiorstwa walczą, aby wyróżnić się na rynku i przyciągnąć odbiorców.
czytaj więcej
2017-06-29, 13:10
Sage
Zmiany w prawie nie budzą entuzjazmu specjalistów kadr i płac. Wsparcie narzędziowe i wiedza potrzebne
Ponad połowa kadrowców ankietowanych w badaniu „Sytuacja zawodowa specjalistów kadr i płac 2017” uznaje zmiany w prawie pracy oraz ustawach wpływających na zatrudnienie za niekorzystne. Związane jest to ze zwiększeniem ilości zadań, którą są zobowiązani wykonać po zmianie przepisów, jak i wpływem na sytuację biznesową firm, które już odczuwają brak rąk do pracy.
czytaj więcej
2017-05-11, 07:59
Zamówienia 2.0
Serwis Zamówienia 2.0 objął patronatem medialnym konferencję - Czyny nieuczciwej konkurencji w zamówieniach publicznych
Zapraszamy na konferencję pt. „CZYNY NIEUCZCIWEJ KONKURENCJI W ZAMÓWIENIACH PUBLICZNYCH. IDENTYFIKACJA I PRZECIWDZIAŁANIE”, organizowaną przez Grupę Doradczą KZP, która odbędzie się 24 maja 2017r. w Warszawie. Podczas konferencji zostanie przedstawiona analiza zagadnień uwzględniająca różne punkty widzenia. Prelegentami będą bowiem przedstawiciele UZP, UOKiK, NIK, Fundacji Batorego, Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, a także przedstawiciele międzynarodowych, niezależnych organizacji: Transparency International i DIGIWHIST.
czytaj więcej
2017-02-22, 13:45
StarOfService
4 szybkie porady jak wybrać prawnika w trudnej sytuacji
Jest wiele sytuacji, które zmuszają nas do skorzystania z usług prawnika, jednak ze względu na swoją naturę, bardzo utrudniają podejmowanie wyważonych, przemyślanych decyzji. Jakie to sytuacje? Poniżej znajdziesz kilka przykładów:
czytaj więcej
Pełnomocnik w sprawie odszkodowawczej - wybierz go rozsądnie! [WYWIAD]
Jak wybrać najlepszego pełnomocnika, który nie oszuka, a za to skutecznie i bezpiecznie pomoże w uzyskaniu odszkodowania powypadkowego, podpowiada mecenas Artur Klimkiewicz.
czytaj więcej
Artur Klimkiewicz: ważna jest zdolność racjonalnego myślenia [WYWIAD]
Artur Klimkiewicz, radca prawny z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, odkrywa tajniki swojej pracy.
czytaj więcej
Jak Polacy dochodzą odszkodowań? INFOGRAFIKA
W ostatnich latach znacząco wzrosła świadomość Polaków w zakresie przysługujących im praw. Zdecydowana większość dochodzi należnego odszkodowania, zadośćuczynienia i renty za uszczerbek na zdrowiu albo wypadek. Dzięki szerokiej dostępności usług prawnych Polacy mają liczne możliwości powierzenia sprawy o odszkodowanie w ręce doświadczonego pełnomocnika – adwokata lub radcy prawnego (zgodnie z art. 88 Kodeku Postępowania Karnego i art. 98 Kodeksu cywilnego). Coraz więcej osób wie, że podpisanie ugody pozasądowej z ubezpieczycielem lub sprawcą wypadku to najgorsze rozwiązanie, z kolei oddanie sprawy do sądu pozwala uzyskać nawet kilkukrotnie wyższą kwotę świadczenia, sięgającą kilkuset tysięcy, a nawet kilku milionów złotych.
czytaj więcej
Umowa deweloperska - jakie zapisy są niedozwolone?
Można by sądzić, że umowa zawarta pomiędzy klientem a sprzedawcą jest wyłączną sprawą tych dwóch stron. Jeśli jednak klientem jest konsument, a sprzedawcą firmą, pojawia się ryzyko, że przedsiębiorca będzie chciał narzucić korzystne dla siebie warunki umowy. Rejestr Klauzul Niedozwolonych oraz baza decyzji Prezesa UOKiK mają zapobiegać takim sytuacjom.
czytaj więcej
2016-07-11, 13:10
flypr
Ochrona trwałości stosunku pracy wobec pracownicy w ciąży
Czy pracodawca może wypowiedzieć umowę o pracę pracownicy w ciąży? Na to, nurtujące wiele pań pytanie, odpowiada Patrycja Chabier - ekspert do spraw prawa rodzinnego marki Mama i ja.
czytaj więcej
1234

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top