Znajdź informacje

Prawo


Umowa deweloperska - jakie zapisy są niedozwolone?
Można by sądzić, że umowa zawarta pomiędzy klientem a sprzedawcą jest wyłączną sprawą tych dwóch stron. Jeśli jednak klientem jest konsument, a sprzedawcą firmą, pojawia się ryzyko, że przedsiębiorca będzie chciał narzucić korzystne dla siebie warunki umowy. Rejestr Klauzul Niedozwolonych oraz baza decyzji Prezesa UOKiK mają zapobiegać takim sytuacjom.
czytaj więcej
2016-07-11, 13:10
flypr
Ochrona trwałości stosunku pracy wobec pracownicy w ciąży
Czy pracodawca może wypowiedzieć umowę o pracę pracownicy w ciąży? Na to, nurtujące wiele pań pytanie, odpowiada Patrycja Chabier - ekspert do spraw prawa rodzinnego marki Mama i ja.
czytaj więcej
Dmuchaj na zimne i wiedz, co robić, gdy zdarzy się wypadek
Nie zakładamy, że wydarzy się coś złego – to naturalne, że wypieramy negatywne myśli. Możemy także być z natury bardzo ostrożni na każdym kroku. Jednak nawet wtedy jesteśmy narażeni na wypadek, bo mogą go spowodować inni ludzie.
czytaj więcej
2016-05-17, 12:26
Witamy
Nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych i jej konsekwencje dla branży medycznej
Od kilku lat trwają publiczne dyskusje na temat regulacji prawa zamówień publicznych. Niestety w toczącej się debacie na marginesie pozostaje problematyka związana z zamówieniami publicznymi w obszarze usług zdrowotnych. Tymczasem ze względu na wagę społeczną problemów ochrony zdrowia Polaków, sprawy te powinny być traktowane priorytetowo.
czytaj więcej
Kancelaria Dubiński Fabrycki Jeleński uczestniczyła w IV Kongresie Regulacji Prawnych z Obszaru Zarządzania Wierzytelnościami
Mecenas Kazimierz Jeleński, radca prawny, partner w kancelarii Dubiński Fabrycki Jeleński i Wspólnicy, uczestniczył w dyskusji dotyczącej nowych przepisów z zakresu restrukturyzacji, podczas IV Kongresu Regulacji Prawnych z Obszaru Zarządzania Wierzytelnościami, który co roku organizuje Konfederacja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Mecenas Jeleński przedstawił wątpliwości dotyczące nowych przepisów i ich interpretacji.
czytaj więcej
Magazyn "Vademecum odszkodowań" – rzetelne źródło wiedzy o odszkodowaniach, zadośćuczynieniach i rentach
Kancelaria Radcy Prawnego Artura Klimkiewicza, działając na rynku od 2005 r., może pochwalić się wieloma sukcesami i osiągnięciami. Do ich grona dołączyło właśnie kolejne: magazyn Vademecum odszkodowań, wydawany przez kancelarię i skierowany do wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniami prawnymi w zakresie odszkodowań, zadośćuczynień i rent z tytułu wypadków i uszczerbków na zdrowiu.
czytaj więcej
„Sprawa dla reportera”. Kancelaria radcy Klimkiewicza broni poszkodowanych
„Sprawa dla reportera", prowadzona przez Elżbietę Jaworowicz, to jeden z najbardziej popularnych programów telewizji publicznej. Gościem jednego z odcinków był przedstawiciel Kancelarii radcy prawnego Artura Klimkiewicza.
czytaj więcej
Trzecia edycja „Investment Funds”, Sweet & Maxwell International Series z udziałem prawników DFJ
Prawnicy Kancelarii Prawnej Dubiński Fabrycki Jeleński i Wspólnicy zostali wybrani jako współautor trzeciej edycji międzynarodowej serii publikacji „Investment Funds” wydawanej przez Sweet & Maxwell - czołowego brytyjskiego wydawcę specjalizującego się w profesjonalnych publikacjach prawniczych, należącego do grupy Thomson Reuters, jednej z największych na świecie multimedialnych agencji informacyjnych.
czytaj więcej
Zmiana ustawy o funduszach inwestycyjnych na finiszu
Prace legislacyjne nad projektem ustawy o zmianie ustawy o funduszach inwestycyjnych zmierzają ku końcowi. Zmiany przepisów prawa są związane implementacją do polskiego porządku prawnego Dyrektywy AIFMD i Dyrektywy UCITS V i będą miały wpływ na organizację i funkcjonowania towarzystw funduszy inwestycyjnych oraz zarządzanych przez nie funduszy inwestycyjnych.
czytaj więcej
2016-04-11, 09:22
ofinansach TV
Nowelizacja prawa spadkowego, korzyści i obowiązki
Spadek nie zawsze oznacza coś dobrego. Oprócz możliwości zasilenia naszego konta dodatkową gotówką czy zwiększenia stanu rzeczy materialnych, możemy stać się też właścicielem długów zmarłego. Na szczęście, dzięki nowelizacji prawa spadkowego zarówno przyjęcie spadku, jak i jego odrzucenie jest znacznie łatwiejsze niż dotychczas.
czytaj więcej
1234

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top