Znajdź informacje

Rodzina, Dziecko, Ciąża


Czy karmienie piersią może wspierać rozwój mózgu dziecka?
Rozwój mózgu dziecka możemy wspierać już od poczęcia, a następnie kontynuować starania od pierwszych chwil jego życia poza łonem mamy. Nie tylko za sprawą zapewnienia dziecku poczucia bezpieczeństwa czy przez zakup interaktywnych zabawek, ale przede wszystkim – poprzez prawidłową, codzienną dietę.
czytaj więcej
2016-07-27, 22:39
flypr
Pomysły na zabawy z dziećmi na każdą pogodę
Lato najczęściej kojarzy nam się ze słońcem i aktywnością na świeżym powietrzu, niestety pogoda nie zawsze nam na to pozwala. Zdarza się, że nasz urlop wypada w trakcie deszczowych czy chłodniejszych dni, kiedy to lepiej zostać w domu. Jak zagospodarować taki czas, aby maluchy się nie nudziły, a rodzice mieli też chwilę dla siebie?
czytaj więcej
Historia karmienia piersią
Jak zmieniała się wiedza o karmieniu piersią na przestrzeni wieków.
Choć już w czasach antycznych pokarmem zalecanym dla niemowląt było przede wszystkim mleko kobiece , to prawdziwy przełom światopoglądowy nastąpił dopiero w XX wieku, a konkretnie w latach 70. Wtedy za sprawą badań odkryto w mleku kobiecym czynniki odpornościowe.
czytaj więcej
Obserwuj swoje dziecko!
Jak wspierać dzieci w zdobywaniu nowych umiejętności? Obserwacja, ćwiczenia i mądre zabawki – zalecają twórcy kampanii Księga Rozwoju Dziecka w bezpłatnym poradniku tworzonym wraz z rodzicami.
czytaj więcej
Dlaczego organizm mamy i dziecka tak bardzo potrzebuje wody?
Woda – niezbędny element zdrowej diety
Woda pełni w organizmie człowieka szereg istotnych funkcji. Jest między innymi substancją budulcową, uniwersalnym rozpuszczalnikiem, uczestniczy również w transporcie składników odżywczych. O odpowiednie nawodnienie organizmu powinny dbać w sposób szczególny kobiety w ciąży i mamy karmiące piersią. Warto też wyrabiać u dziecka nawyk gaszenia pragnienia wodą.
czytaj więcej
Polska marka odzieżowa robi karierę w Paryżu
Gorące, francuskie lato rozpoczęło się 20 edycją Międzynarodowych Targów Dziecięcych „Playtime Paris”. Od 2 do 4 lipca, w Parc Floral, ponad 500 wystawców prezentowało modę dziecięcą i ciążową. W tym czasie, halę targową odwiedziło niemal 6 tys. potencjalnych klientów B2B. Sporym powodzeniem cieszyło się stoisko polskiej marki maybe4baby, oferującej oryginalną odzież handmade, projektowaną z myślą o najmłodszych.
czytaj więcej
Jakie są najczęstsze problemy związane z karmieniem piersią?
Wiele mam deklaruje, że po urodzeniu dziecka chce i będzie karmić piersią. W badaniu przeprowadzonym w maju tego roku w ramach działań ogólnopolskiego programu edukacyjnego „1000 pierwszych dni dla zdrowia” zainicjowanego przez Fundację NUTRICIA, aż 89% kobiet w ciąży zdaje sobie sprawę, z tego że pokarm z piersi to najlepsze, co mogą dać dziecku. Co więcej, biorąc pod uwagę trymestr ciąży, odsetek kobiet planujących wyłączne karmienie piersią rośnie proporcjonalnie do stopnia zaawansowania ciąży. W 1 trymestrze karmić wyłącznie piersią planuje 82% kobiet w ciąży, w drugim – 86%, natomiast w trzecim trymestrze już aż 91% ciężarnych deklaruje wyłączne karmienie piersią po porodzie. Nie zawsze jednak te deklaracje mają odzwierciedlenie w rzeczywistości.
czytaj więcej
Wyprawa po klucz - wakacyjna przygoda dla dzieci i młodzieży
Zdobądź klucz do Krzywego Świata, by przeżyć przygodę swego życia! Ale uważaj… w mroku czeka śmiertelnie niebezpieczny Wróg. Niesamowita powieść dla dzieci i młodzieży o przyjaźni, lojalności i niezwykłej przygodzie.
czytaj więcej
Rodzice są coraz bardziej świadomi!
Jak stymulować prawidłowy rozwój dziecka? Jak z nim ćwiczyć, aby w przyszłości łatwiej opanowało umiejętność zapinania guzików czy pisania? Jak wspierać, aby nie zaszkodzić? Takie pytania zadali polskim rodzicom inicjatorzy kampanii społecznej Księga Rozwoju Dziecka. Odpowiedzi, jakie uzyskali były zaskakujące.
czytaj więcej
Rodzice pomagają podopiecznym Banków Żywności
Warszawa, 21 czerwca 2016 r. – Niemal dwie trzecie dorosłych regularnie korzysta w Polsce z Internetu . Szczególnie aktywną część tej grupy stanowią mamy dzieci w wieku 0-3 lat – z sieci stale korzysta aż 90% z nich . Właśnie do rodziców najmłodszych dzieci skierowana jest akcja „Mamy! Pomagamy”, zorganizowana przez NUTRICIA i Allegro. Partnerem akcji jest Federacja Polskich Banków Żywności. W jej ramach rodzice i opiekunowie będą mogli wesprzeć najmłodszych podopiecznych tej organizacji pożytku publicznego poprzez zakup produktów na charytatywnych aukcjach.
czytaj więcej
123...8910111213141516

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top