Znajdź informacje

Córka polityka PO producentką materiału BBC o Polsce?


« lista artykułów
2016-01-22

Brytyjska korespondentka BBC przybyła nad Wisłą by przygotować materiał o zmianach jakie w przeciągu dwóch miesięcy od objęcia władzy wprowadził w kraju rząd Prawa i Sprawiedliwości. Materiał pod tytułem "Czy Polska się putinizuje?" budzi kontrowersje wśród dziennikarzy w kraju. Teraz okazuje się, że producentką materiału mogła być córka polityka PO.

Zdaniem sekretarza redakcji jagiellonski24.pl Bartosza Brzyskiego, sposób przedstawienia wydarzeń w Polsce nie ukazywał złożoności sporu, w dodatku sytuował go na linii rząd-obywatele, przez co został stworzony klimat niemal przedrewolucyjny. - Jednak nie to okazuje się najciekawsze, a fakt, że pracownicą BBC Newsnight i producentką tego materiału jest pani Maya Rostowska, córka byłego wicepremiera i ministra finansów Jacka Rostowskiego. Jest to kolejny dowód na to, że konflikt wewnętrzny za sprawą mediów jest prowadzony poprzez jego umiędzynarodowienie - pisze Brzyski na profilu redakcji.

Wątpliwości wobec rzetelności materiału miał Michał Szułdrzyński, szef działu krajowego "Rzeczpospolitej".

Jak przekonuje dalej Brzyski, współpraca z Rostowską jest wewnętrzną sprawą stacji i to ona rozsądza na ile ich pracownik spełnia warunki rzetelności dziennikarskiej. - Nie miałbym nawet żadnych pretensji, gdyby reportaż był zrealizowany w sposób chociaż względnie obiektywny. Ale nie jest. To sprawia, że zaczynam wątpić w dobre intencje pani producent, która jest spowinowacona z opozycyjnym do obecnego rządu politykiem, oraz która pracowała w gabinecie politycznym innego ministra [Radosława Sikorskiego - przyp. red.], szczególnie silnie skonfliktowanego z obozem rządowym - czytamy.

Najnowsze informację skomentował na Twitterze prawicowy publicysta Łukasz Warzecha:

Foto: youtube

Bartłomiej Kawalec

Zobacz także

Parkingi przy lotnisku w podkrakowskich Balicach
Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w podkrakowskich Balicach należy do najważniejszych portów lotniczych w naszym kraju. Dysponując rozbudowaną ...
Eliminacje do Eurowizji tylko w TVP
Już 3 marca (sobota) TVP1 zaprosi na niezwykły, pełen emocji koncert Krajowych Eliminacji Eurowizji 2018. Spośród 10 zakwalifikowanych wykonawców widzowie ...
Startuje "Iron Majdan". Premiera z Las Vegas
Małgorzata i Radosław wyruszyli na podbój zawodowego świata wrestlingu w Las Vegas a widzowie TVN zobaczą to na własne oczy, ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top