Znajdź informacje

Zdrowie i uroda


Wyzwanie na Dzień Walki z Rakiem
4 lutego to Światowy Dzień Walki z Rakiem. Pamiętajmy tego dnia o dzieciach, które na co dzień mierzą się z tą ciężką i podstępną chorobą. Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" zaprasza do projektu, dzięki któremu ta pamięć będzie uśmiechnięta i pomoże w leczeniu dzieci chorych na raka.
czytaj więcej
Trzy kroki do zdrowia
Wraz z początkiem ferii Centrum Ortopedyczno-Protetyczne w Białymstoku tradycyjnie już startuje z akcją bezpłatnego badania stóp. Tym razem odbywa się ona pod hasłem „Trzy kroki do zdrowia”. Trwa od 20 stycznia do 2 lutego.
czytaj więcej
Dermapen 4 - rewolucyjna terapia odmładzająca
Nakłuwanie skóry wraz z towarzyszącą mu aplikacją substancji czynnych to najskuteczniejszy sposób na wprowadzenie preparatów odżywczych w głąb skóry. Taka technika wykorzystywana jest w zabiegu Dermapen 4. Od innych procedur nakłuwania różni się on imponującą ilością nakłuć, a także możliwością precyzyjnego kontrolowania ich głębokości.
czytaj więcej
2020-01-14, 12:55
flypr
Przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach a kondycja organizmu
Kiedy myślimy o niekorzystnych czynnikach zewnętrznych, na które narażony jest zimą nasz organizm, to zwykle jako pierwsze przychodzą nam do głowy trzy z nich: mróz, zmienna pogoda i zanieczyszczone powietrze. Okazuje się, że równie szkodliwe jest spędzanie długich godzin w ciepłym pomieszczeniu. Wszystko za sprawą centralnego ogrzewania, które negatywnie wpływa na mikroklimat we wnętrzach – podnosi temperaturę, a jednocześnie znacznie wysusza powietrze. Jak dbać o organizm w sezonie grzewczym, podpowiada położna Karolina Laskowska, ekspert marki Mama i ja.
czytaj więcej
2020-01-14, 12:46
flypr
Jak szybko i prosto wykonać uszczelnienie silikonowe?
Samodzielne przeprowadzanie prac wykończeniowych w domu wymaga sporo wysiłku i czasu, ale jednocześnie daje olbrzymią satysfakcję. Z tych też powodów coraz więcej osób decyduje się część prac remontowych wykonać we własnym zakresie, bez zatrudniania profesjonalnej ekipy. Jedno z czołowych miejsc na liście takich zadań zajmuje uszczelnienie newralgicznych miejsc na planie kuchni lub łazienki przy pomocy silikonów. Wiktor Loręcki, ekspert marki Bostik podpowiada, jak szybko i prosto wykonać uszczelnienia silikonowe, aby efekt końcowy był trwały, solidny i este-tyczny.
czytaj więcej
Karboksyterapia - najbardziej uniwersalny zabieg w medycynie estetycznej
Karboksyterapia to zabieg wykorzystujący unikatowe właściwości dwutlenku węgla, który po wprowadzeniu pod skórę zamienia się w kwas węglowy. Dzięki temu zachodzą niezwykle korzystne zmiany w funkcjonowaniu i strukturze skóry. Karboksyterapia odmładza, redukuje niepożądane zmiany skórne, wspomaga odchudzanie oraz umożliwia terapię łysienia.
czytaj więcej
Jak osiągnąć wymarzoną sylwetkę w nowym roku? Poznaj 5 największych mitów o metabolizmie
Czas noworocznych postanowień trwa. Co znalazło się w tym roku na Twojej liście? Czy ponownie będziesz podejmować wyzwanie zrzucenia zbędnych kilogramów i zadbania o sylwetkę? Co zrobić, by wytrwać w postanowieniu lub nie rozczarować się kolejną „dietą cud”? Warto zacząć od podstaw i wiedzy, która pozwoli zrozumieć zachodzące w organizmie procesy. To z pewnością ułatwi osiągnięcie wymarzonego celu. O tym, czym jest metabolizm i jak nie wpaść w pułapki mitów z nim związanych podpowiada dr Ewa Berlińska, specjalistka dietetyki oraz dermatolog i dyplomowana lekarka medycyny estetycznej.
czytaj więcej
Rozliczanie czasu pracy w podmiotach leczniczych w 2020 roku Jak uniknąć błędów
Problematyka czasu pracy pracowników zatrudnionych w ochronie zdrowia do 30 czerwca 2011 r. była regulowana przepisami ustawy z 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (tekst jedn.: Dz.U. z 2007 r. nr 14, poz. 89 ze zm.). W rezultacie wejścia w życie od 1 lipca 2011 r. ustawy z 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (tekst jedn.: Dz.U. z 2018 r. poz. 2190 ze zm.) zostały uchylone regulacje zawarte w ustawie o zakładach opieki zdrowotnej. W przepisach działu III ustawy o działalności leczniczej zawarto szczególną regulację dotyczącą czasu pracy osób zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Nie ulega
jednak wątpliwości, że regulacja ta, zamieszczona w przepisach art. 93–99 ustawy o działalności leczniczej, nie jest pełna, stąd stosowanie przepisów Kodeksu pracy w zakresie w nich nieuregulowanych jest w pełni uzasadnione.
czytaj więcej
Męskie sprawy. Czy badanie ultrasonograficzne wystarczy w profilaktyce nowotworowej?
Rak jądra jest najczęstszym nowotworem występującym u młodych mężczyzn między 20 a 35 rokiem życia. Później choroba daje znać o sobie po osiemdziesiątce. Niestety, wielokrotnie pozostaje niezauważona bądź lekceważona. A badać się warto, bo wcześnie wykryty nowotwór jest w 99 proc. uleczalny.
czytaj więcej
Leczenie poprzez zabawę, czyli jak oswoić dziecko z gabinetem stomatologicznym
Niemiłe wspomnienie pierwszej wizyty u dentysty może zaważyć na bardzo długo na naszym podejściu do leczenia stomatologicznego. Warto jednak pamiętać, że stare metody, nieatrakcyjne wnętrza, a przede wszystkim ból to przeszłość. Nasze pociechy nie mają powodów, by obawiać się dentysty. O ile dobrze je do tego przygotujemy. Jak to zrobić? Oto kilka niezbędnych wskazówek.
czytaj więcej
123456789...555657

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top