Znajdź informacje

Budownictwo


2019-10-14, 10:40
flypr
Materiały budowlane a tzw. zielone budownictwo, czyli jak produkty Armacell pozwalają na uzyskanie dodatkowych punktów w certyfikacjach LEED i BREEAM
Zmiany klimatu związane z globalnym ociepleniem powodują, że w ostatnich latach gwałtownie rośnie liczba obiektów projektowanych i budowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, które zakładają efektywne wykorzystywanie zasobów w zakresie energii, wody oraz stosowanych materiałów. Aby jednak dany obiekt uzyskał miano Zielonego Budynku i zdobył międzynarodowy certyfikat potwierdzający jego ekologiczny charakter, niezbędne jest stosowanie już na etapie projektowania takich materiałów budowlanych, które uzyskały deklaracje środowiskowe EPD. Takie deklaracje posiadają m.in. wybrane produkty dostępne w ofercie firmy Armacell.
czytaj więcej
2019-10-05, 13:11
flypr
Izolacja akustyczna – sprawdzony sposób na ciche rury
Wybierając izolacje dla instalacji grzewczych, wentylacyjnych czy klimatyzacyjnych zwykle skupiamy się na takich parametrach jak odpowiednia grubość, efektywność energetyczna czy ochrona przed kondensacją. Zapominamy przy tym, że odpowiednia otulina jest w stanie spełnić jeszcze jedną rolę, a mianowicie skutecznie ograniczyć odgłosy dobiegające od instalacji. Ekspert firmy Armacell podpowiada jakie rozwiązania zastosować, by wyciszyć rury i zwiększyć komfort akustyczny w budynku.
czytaj więcej
Zalety domów kanadyjskich
Zastanawiasz się jaki dom wybudować? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek w tej kwestii. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.
czytaj więcej
2019-09-22, 19:13
flypr
Znana jakość w nowej odsłonie – X-Polymer Crystal uszczelniacz-klej do wszyst-kiego
X-Polymer Crystal uszczelniacz-klej do wszystkiego to najmłodszy członek znanej i lubianej rodziny produktów na bazie HD Polymerów. Swoją popularność uszczelniacze-kleje X-Polymer zawdzięczają wszechstronności zastosowań, maksymalnej przyczepności i trwałej elastyczności. Od teraz szukajcie na sklepowych półkach kartuszy z charakterystycznym zielonym gekonem, bowiem te niezawodne produkty trafiły pod skrzydła marki Bostik.
czytaj więcej
2019-09-22, 18:52
flypr
H+H Polska - partner w budowaniu ścian
H+H Polska to znany i ceniony producent materiałów ściennych z betonu komórkowego i silikatów. Firma cieszy się zaufaniem projektantów, wykonawców i dystrybutorów nie tylko z powodu szerokiej gamy wysokiej jakości produktów, ale także dzięki temu, że służy wsparciem technicznym i pomocą w optymalizacji rozwiązań na każdym etapie budowy. Dobra współpraca ze wszystkimi uczestnikami procesu budowlanego to bowiem podstawa strategii firmy H+H.
czytaj więcej
2019-09-09, 14:25
Unibase
Domy studenckie Kraków - prywatne czy publiczne?
Jakie lokum wybrać, by cieszyć się komfortem i spokojem? - Odpowiadamy!
czytaj więcej
2019-09-03, 17:45
flypr
Prawidłowy montaż izolacji – o czym powinniśmy pamiętać?
Projektując instalację cieplną lub chłodniczą bardzo często skupiamy się wyłącznie na wyborze wysokiej jakości produktu o odpowiedniej grubości, zapominając, że bardzo istotny jest również prawidłowy montaż izolacji. To błąd, ponieważ zaniedbanie tej kwestii może prowadzić do wystąpienia kondensacji na rurach oraz powstania mostków cieplnych, które będą negatywnie wpływać na działanie systemu. Ekspert firmy Armacell podpowiada na co zwrócić uwagę podczas montażu izolacji, by wyeliminować te niepożądane zjawiska.
czytaj więcej
2019-09-02, 18:08
flypr
Uniwersalny sposób na trwałe podłogi z drewna
Nibofloor PK100 to nowość w ofercie marki Bostik. Za pomocą tego trwale elastycznego kleju hybrydowego można stabilnie przymocować zarówno mozaikowy parkiet i lite deski, jak też przede wszystkim coraz popularniejsze deski warstwowe. Łatwość aplikacji oraz krótki czas schnięcia znacznie przyspieszają prace montażowe.
czytaj więcej
2019-08-26, 10:55
flypr
Miękkość przy każdym kroku – dywan Pyramid Silver z oferty firmy ARTE
Efektowny, elegancki, niebanalny – te trzy słowa idealnie odzwierciedlają dywan Pyramid Silver dostępny w ofercie firmy ARTE. Jego ciekawy, geometryczny wzór w postaci połyskujących trójkątów wizualnie powiększy przestrzeń. A 100% wiskozy w składzie sprawia, że jest miękki i przyjemny w dotyku, dzięki czemu będzie doskonałym rozwiązaniem do salonu czy sypialni.
czytaj więcej
2019-08-26, 10:46
flypr
Jak gęstość bloczków z betonu komórkowego wpływa na ich właściwości?
Beton komórkowy to jeden z najczęściej wybieranych materiałów murowych. Słynie z doskonałych właściwości termoizolacyjnych, ale na tym jego zalety się nie kończą. Pamiętać trzeba, że w ofercie rynkowej dostępne są bloczki o zróżnicowanych parametrach. Można je dobrać do różnych zastosowań, co czyni beton komórkowy niezwykle uniwersalnym budulcem. Robert Janiak, Product Manager firmy H+H Polska podpowiada, jak dopasować klasę gęstości do typu przegrody.
czytaj więcej
123456789...767778

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top