Znajdź informacje

Rodzina, Dziecko, Ciąża


2019-12-05, 22:49
flypr
Jak dbać o skórę w ciąży i po porodzie?
Okres ciąży i pierwszych tygodni po porodzie to prawdziwy sprawdzian dla kobiecej skóry. Dziewięć miesięcy intensywnych zmian hormonalnych i przybierania na wadze sprawia, że ciało traci jędrność, pojawiają się obrzęki, rozstępy, pękające naczynka i inne mało przyjemne dolegliwości. Po narodzinach dziecka skóra mamy również od razu nie przypomina aksamitu - jest osłabiona, zwiotczała i zmęczona. Jak zatem dbać o ciało w ciąży i po porodzie, by było piękne i zdrowe? Wskazówek udziela położna Karolina Laskowska, ekspert marki Mama i ja.
czytaj więcej
Rodzinne ferie zimowe w Żywcu
Gdzie spędzić rodzinne ferie zimowe w tym roku? A może tak górskie klimaty? Sprawdź w artykule naszą propozycję!
czytaj więcej
Rozpoczął się adwent i przedświąteczne zwyczaje. Jednym z ciekawszych może być drewniany pierścień z ozdobami
Ruszył okres przedświątecznych przygotowań, a w wraz z nim podniosłych tradycji i symboli. To także czas rozmyślań o własnej rodzinie i wierze. Naturalnie pierwszym skojarzeniem z adwentem jest kalendarz z czekoladkami, który uwielbiają szczególnie dzieci. Ale można sobie ten obyczaj urozmaicić, np. ozdobnym drewnianym pierścieniem adwentowym na którym w rodzinnym gronie będzie się układać świeczki, figurki czy zdjęcia.
czytaj więcej
Chcesz być ekorodzicem? Postaw na akcesoria z kauczuku. To materiał, który może uratować świat
Jakiekolwiek wytwarzane z ropy naftowej plastikowe zabawki i akcesoria dziecięce mają dziś fatalną prasę. Wina jest w pełni zasłużona, bo zawierają one szereg szkodliwych dla organizmu substancji, a potrafią rozkładać się od 400 do nawet 1000 (!) lat. I tak naprawdę nie znikają nigdy, gdyż nie ulegają biodegradacji i dalej zatruwają planetę jako mikroplastik. Ale branża dziecięca znalazła na to odpowiedź w postaci naturalnego kauczuku. Np. wykonane z niego smoczki wybierają dla swoich dzieci takie gwiazdy jak Orlando Bloom, Alicia Keys czy Miranda Kerr.
czytaj więcej
Dlaczego drewniane zabawki to doskonały prezent na gwiazdkę? Oto 9 powodów
W świecie naszpikowanych modułami wifi i GPS elektronicznych gadżetów, które tracą na przydatności po najwyżej dwóch latach, coraz więcej dzieci oraz rodziców odczuwa potrzebę powrotu do korzeni. I to dosłownie, gdyż najlepszą odpowiedzią dla zalewu tego typu sprzętu są zabawki oraz akcesoria z drewna – naturalne, ponadczasowe i po prostu piękne. Ale to tylko drobny ułamek ich zalet.
czytaj więcej
Twoje dziecko za bardzo wszystko przeżywa? Odpowiedzią jest trening mindfulness, wsparty ćwiczeniami jogi
Mindfulness to w wielkim skrócie trening uważności, czyli jedna z technik ćwiczenia umysłu. Polega na nauce koncentrowania się tylko na wewnętrznych i zewnętrznych bodźcach występujących w danej chwili, co rozładowuje stres oraz negatywne emocje. Taką formę medytacji doskonale uzupełni rozwiązywanie łamigłówek i wykonywanie zadań ze słynnej już książki „Moja supermoc. Uważność i spokój żabki” holenderskiej terapeutki Eline Snel. W połączeniu z ćwiczeniem jogi, szczególnie przy użyciu deski do bujania i balansowania, dziecku szybko przestaną dokuczać troski codzienności, związane chociażby ze szkołą.
czytaj więcej
Sklep z zabawkami Wieliczka: co możesz w nim znaleźć?
Rodzice poszukują dla swojej pociechy tego, co najlepsze i bezpieczne. Sprawdź, które z nich warto zakupić swojej pociesze.
czytaj więcej
Daj dziecku procę. Zabawki tech free wracają do łask
Zwrot ku tradycyjnym wzorom designerskim w wielu różnych segmentach rynku widać od kilku lat. Muzycznie i filmowo królują lata 80., płyty winylowe ciągle sprzedają się na pniu, a branża modowa również czerpie całymi garściami ze stylistyki vintage. Nie inaczej jest w przypadku zabawek i akcesoriów dla dzieci, które składają teraz hołd minimalizmowi, naturalnym materiałom oraz prostocie, odrzucając świecące ekrany, a także najeżone elektroniką uzależniające gadżety. Mówimy o prawdziwej społecznej zmianie w stronę „zabawek tech free”, którą postuluje m.in. Amerykańska Akademia Pediatryczna.
czytaj więcej
2019-11-04, 11:23
flypr
Poród rodzinny – co przyszły tata wiedzieć powinien?
Narodziny dziecka to moment, który łączy w sobie olbrzymi wysiłek i trud, a zarazem niesie niesamowite emocje. Nic dziwnego, że coraz więcej par chce przeżyć tę chwilę razem i wspólnie powitać na świecie długo wyczekiwane maleństwo. Przed podjęciem decyzji o porodzie rodzinnym warto jednak wiedzieć, że choć główną rolą ojca w szpitalu jest zapewnienie partnerce wsparcia, to ma on do wykonania również wiele innych zadań. Karolina Laskowska, położna i ekspert marki Mama i ja zdradza, jak przyszły tata powinien przygotować się do porodu i wyjaśnia, jakie emocje towarzyszą temu wyjątkowemu wydarzeniu.
czytaj więcej
Oto 5 faktów i mitów o stalowych termobutelkach do karmienia dzieci
W ostatnich dniach przyjazna pogoda i słońce ostatecznie już się na nas obraziły. A jesienny chłód i plucha szczególnie dokuczają maluchom. Warto więc zaopatrzyć się w stalową termobutelkę, która utrzyma ciepłotę mleka, wody czy napoju nawet do 6 godzin. Na temat takich alternatyw dla bidonów czy szklanych butelek doposażonych w opakowanie termoizolacyjne krąży jednak mnóstwo mitów i wydumanych opinii, związanych głównie z ich metalowym wykonaniem. Rozwiewamy więc wszystkie wątpliwości.
czytaj więcej
123456789...212223

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top