Znajdź informacje

Ekologia


Czwarty semestr międzyregionalnego projektu AQUARES
Problemy z niedoborem wody pitnej występują na całym świecie. Jest to jeden z przejawów obecnie zachodzących zmian klimatycznych. Całe szczęście jesteśmy świadomi tej sytuacji. Projekt AQUARES powstał w celu wzmocnienia efektywnej gospodarki wodnej poprzez jej ponowne wykorzystanie.
czytaj więcej
2020-02-28, 09:41
Baby&Travel
Czy smoczek może być wegański? O współczesnym rozumieniu weganizmu i kulturowej kreatywności
Weganizm jest przedmiotem burzliwych dyskusji na forum publicznym. Wielu osobom umyka fakt, że dziś pojęcie to oznacza coś znacznie więcej niż tylko dietę. To świadomy styl życia w zgodzie z naturą i sprzeciwiający się przemocy wobec zwierząt. Globalny wegański rynek dynamicznie odpowiada na rosnący popyt. Wegańskich produktów jest coraz więcej. Co ciekawe, ten nowy trend może znacznie przyczynić się do spowolnienia procesu globalnego ocieplenia poprzez spadek produkcji mięsa.
czytaj więcej
Bank Credit Agricole rozpoczyna kampanię edukacyjną #mniejplastiku
#mniejplastiku - pod takim hasłem bank Credit Agricole rozpoczyna szeroko zakrojoną kampanię edukacyjną na temat zaśmiecania środowiska naturalnego odpadami z tworzyw sztucznych. W Internecie ruszyła strona www.mniejplastiku.pl z praktycznymi informacjami, co każdy z nas może zrobić by zmniejszyć ilość plastikowych odpadów. Bank uruchomił także cykl edukacyjnych podcastów - czyli audycji do słuchania w Internecie.
czytaj więcej
2020-02-11, 09:27
Oponeo.pl
Recykling i drugie życie opon
Większość z konsumentów uważa, że cykl życia opony kończy się wraz z jej zużyciem lub uszkodzeniem uniemożliwiającym dalsze użytkowanie. Wtedy pojawia się problem co z takim odpadem zrobić? Sprawa jest o tyle problematyczna, że opona do pełnego rozkładu potrzebuje ponad 100 lat i zawiera związki chemiczne, które w tym procesie mogą wnikać w strukturę gleby. Dodatkowym problemem są bardzo trudne do ugaszenia pożary składowisk opon, które mogą grozić katastrofą ekologiczną. Taki pożar miał miejsce w Kuwejcie w 2012 roku. Jakie jest zatem najlepsze rozwiązanie tego problemu? Odpowiedź brzmi - recykling.
czytaj więcej
Międzyregionalna konferencja: Zielone zamówienia publiczne (Sliema, 10-11.12.2019 r.)
W konferencji wzięło udział ponad 100 przedstawicieli instytucji partnerskich projektu: Uniwersytetu w Patras (Grecja), Regionu Lombardia (Włochy), Prowincji Antwerpia (Belgia), Ministerstwa Środowiska i Planowania Przestrzennego Regionalnego Rządu Andaluzji (Hiszpania), Regionu Zemgale (Łotwa), Agencji Rozwoju Regionalnego regionu Stara Zagora (Bułgaria), Departamentu ds. Klimatu i Środowiska (Irlandia), Fundacji Dialogu i Rozwoju Regionalnego (Malta) oraz Województwa Łódzkiego wraz z zaproszonymi Interesariuszami Regionalnymi.
czytaj więcej
Buy Nothing Day, czyli bądź w kontrze do konsumpcyjnego szaleństwa Black Friday
Buy Nothing Day – międzynarodowa inicjatywa sprzeciwiająca się nadmiernemu konsumpcjonizmowi związanemu z Black Friday. To wyzwanie rzucone idei Black Friday i wyraz protestu przeciwko zbytecznym zakupom.
czytaj więcej
Fashion Revolution - globalny ruch
Założyciele i koordynatorzy organizacji Fashion Revolution wierzą w przemysł mody, który będzie cenił ludzką pracę i ludzi, środowisko, kreatywność i zyski, ale jako elementy równoważne dla całości biznesu.
czytaj więcej
Projekt GPP4Growth - "Zielone Zamówienia Publiczne na rzecz zasobo-oszczędnego rozwoju regionalnego” (Green public procurement for resource- efficient regional growth)
Zielone zamówienia publiczne (ang. GPP) to proces, w ramach którego instytucje publiczne starają się uzyskać towary, usługi i roboty budowlane, których oddziaływanie na środowisko w trakcie ich cyklu życia jest ograniczone w porównaniu do towarów, usług i robót budowlanych o identycznym przeznaczeniu, jakie zostałyby zamówione w innym przypadku.
czytaj więcej
LCA4Regions "Ochrona środowiska i efektywne gospodarowanie zasobami przez wykorzystanie instrumentów cyklu życia produktu w realizacji polityki regionalnej"
Województwo Łódzkie przystąpiło do międzynarodowego projektu „Ochrona środowiska i efektywne gospodarowanie zasobami przez wykorzystanie instrumentów cyklu życia produktu w realizacji polityki regionalnej (LCA4Regions)”. Projekt ten jest realizowany w ramach programu INTERREG Europa i jest nową inicjatywą Województwa Łódzkiego na rzecz promowania „zielonej gospodarki”, ochrony środowiska i rozsądnego wykorzystywania istniejących zasobów naturalnych.
czytaj więcej
2019-12-19, 10:40
Vienna House Poland
W hotelu też możesz być eko
Jesteśmy coraz bardziej wrażliwi na problemy związane z dewastacją naszej planety. Coraz częściej wybieramy produkty i usługi tych firm, które angażują się w ochronę środowiska i dbają o zrównoważony rozwój. Dotyczy to również korzystania z hoteli. Zobacz, jakie działania proekologiczne podejmują sieci hotelowe, aby przyciągać do siebie gości.
czytaj więcej
1234567

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top