Znajdź informacje

Ekologia


2021-02-12, 08:38
Royal Brand
NSG Group poprawiła swój rating klimatyczny
NSG Group uzyskała ocenę Climate Change A- w ratingu prowadzonym przez organizację pozarządową CDP. Prośrodowiskowe działania zyskały uznanie CDP, która doceniła prowadzone przez Grupę reformy oraz jawność informacji w tym zakresie.
czytaj więcej
2021-01-19, 10:46
Ecoexpress24
Ekologiczny wywóz gruzu Gdynia
Zamierzasz wykonać remont swojego domu lub mieszkania? Koniecznie zadbaj o wywóz gruzu Gdynia. W naszym artykule dowiesz się więcej o utylizacji odpadów budowlanych.
czytaj więcej
Rusza Górska Odyseja – na ratunek zaśmieconym górom i lasom
23 stycznia w Ustrzykach Górnych rozpocznie się #GórskaOdyseja – 700-kilometrowy marsz szlakami Karpat i Sudetów, który ma zwrócić uwagę na problem zaśmiecania gór i lasów odpadami, szczególnie tymi z plastiku, które są bardzo niebezpieczne dla środowiska. Akcji towarzyszyć będzie plenerowa wystawa fotografii, a także cykl podcastów i webinarów. Przedsięwzięcie jest częścią kampanii edukacyjnej #MniejPlastiku, realizowanej przez bank Credit Agricole wraz ze spółką leasingową EFL. Partnerami akcji są także stowarzyszenie Program Czysta Polska oraz Lasy Państwowe.
czytaj więcej
„Cyrkularni w Biznesie” Wdrażanie Regionalnego Planu Działań w Województwie Łódzkim – GPP4Growh
Rynek zamówień publicznych w 2019 r. w Polsce wyniósł 198,9 mld zł., co stanowiło 8,75 % PKB. System zamówień publicznych w Polsce umożliwia realizację zamówień pro-ekologicznych, tzw. „zielonych zamówień publicznych”. Na takie zakupy decyduje się coraz więcej Zamawiających, kształtując tym samym nowe trendy w wydatkowaniu środków publicznych.
czytaj więcej
Projekt LCA4Regions - trzecie spotkanie w formule "Transnational Learning Journey"
Analizy przepływów materiałów i społeczne aspekty LCA, to obszary, które nadal wymagają wnikliwych badań celem umiejscowienia zrównoważonego rozwoju w centrum polityki regionalnej. Po raz trzeci w toku realizacji projektu LCA4Regions przedstawiciele instytucji partnerskich zebrali się, aby dyskutować o głównych wyzwaniach projektu.
czytaj więcej
2020-11-04, 12:51
Volcano
Marka Volcano przekaże część dochodu ze sprzedaży koszulek EKO na sadzenie lasu w Borach Tucholskich
W ramach współpracy z fundacją “Las na zawsze”, marka Volcano zaprojektowała koszulki EKO z nadrukami o tematyce ekologicznej. Na zalesianie przekaże 5 zł ze sprzedaży każdego T-shirta z tej linii. Efektem działań będzie las w kaszubskiej wsi Męcikał.
czytaj więcej
2020-10-27, 10:30
Remonty i pomysły DIY
Panele solarne - najlepsza inwestycja
W mediach i Internecie możemy zauważyć, że coraz częściej mówi się o dbaniu o środowisko i ekologicznych rozwiązaniach, które powinniśmy stosować. Czy panele solarne są jednym z nich? I czy warto w nie inwestować?
czytaj więcej
Projekt AQUARES – zdalna wizyta studyjna w Czechach
Międzynarodowy projekt AQUARES, koncentruje się na efektywnym zarządzaniu gospodarką wodną poprzez ponowne wykorzystanie wody i zapewnienie ochrony jej zasobów. Recykling wody jest kluczowy dla zapewnienia stabilności ekologicznej nie tylko w regionach suchych Europy, ale na całym świecie. Istotną kwestią jest ponowne wykorzystanie ścieków, które w wyniku zastosowania odpowiednich technologii uzdatniania mają wyższą jakość i nadają się do dalszego stosowania. Recykling wody stwarza okazję do efektywnego gospodarowania zasobami w takich obszarach jak rekultywacja, rozwój innowacji, tereny podmokłe oraz zbiorniki retencyjne, nawadnianie upraw, przemysł (np. woda do chłodzenia) a także poprawa jakości gleby.
czytaj więcej
Bałtycka Odyseja – oczyścili z plastiku plaże Bałtyku
Dziesięć miesięcy minęło, odkąd pierwsza grupa wolontariuszy wyruszyła ze Świnoujścia na trasę pierwszego etapu Bałtyckiej Odysei. 11 października ten wielki marsz po bałtyckich plażach dotarł do mety w Piaskach. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania plastikowymi odpadami mórz i oceanów.
czytaj więcej
Śmieciowe „skarby Bałtyku” na wystawie w Wałbrzychu
Plastikowa butelka obrośnięta skorupiakami, fragment rybackiej sieci, sflaczałe baloniki z tasiemką, zastygła pianka poliuretanowa – każdy śmieć może stać się dziełem sztuki. Najciekawsze śmieciowe „skarby” można oglądać od 13 października na plenerowej wystawie w Wałbrzychu. Wystawa jest częścią kampanii #mniejplastiku.
czytaj więcej
123456789

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top