Znajdź informacje

Zoologia, rolnictwo i leśnictwo


Promocje i nowości w ofercie dealerskiej sklepu rolniczego TwojaZagroda.pl
Sklep rolniczy TwojaZagroda.pl nieustannie poszerza swoją ofertę dealerską. Klienci znajdą w ofercie sklepu ciągniki i maszyny rolnicze wielu topowych producentów. Wśród nich są takie marki jak: Metal-Fach czy Farmtrac.
czytaj więcej
Artemida kończy 10 lat. Będzie wielki piknik
Tysiące ciąż zakończonych urodzeniem pięknych zdrowych dzieci, duża część z nich to dzieci poczęte metodą in vitro, przeogromna radość i wdzięczność rodziców, ale też ich ból, cierpienie i łzy – tak od dziesięciu lat wygląda codzienność w Centrum Medycznym Artemida.
czytaj więcej
Oberżyna - odmiany, uprawa
Oberżyna jest rośliną z rodziny psiankowatych, jej innymi nazwami są; bakłażan, bakman, jajko krzewiaste, gruszka miłosna, psianka podłużna. Oberżyna pochodzi z rejonów Afryki, Arabii, Indii i Egiptu. Uprawa oberżyny w Polsce musi odbywać się w sprzyjających warunkach, związanych z mikroklimatem.
Ta roślina posiada wiele odmian. Początkowo znane było jedynie jako białe warzywo z owalnymi kształtami.
czytaj więcej
Wybielanie zębów -sposób na śnieżnobiały uśmiech.
Każdy z nas chciałby cieszyć się przez całe swoje życie pięknym, śnieżnobiałym uśmiechem. Niestety nie jest to takie proste. Złe nawyki żywieniowe, przyjmowanie niektórych leków, spożywanie pokarmów powodujących powstawanie przebarwień, a także palenie tytoniu powodują, że zęby nie wyglądają estetycznie. Jednak pojawiające się zażółcenia i brzydkie plamy można skutecznie usunąć.
czytaj więcej
Oberżyna odmiany – zapomniane, zdrowe warzywo
Bakłażany zostały sprowadzone do Europy z Indii. W Polsce bakłażana nazywa się także oberżyną. Uprawiany jest on podobnie do pomidora, czyli w szklarni oraz w tunelach. Najlepiej siać je w cyklu wiosenno-letnim. Oberżyna posiada dość duże wymagania termiczne. Należy posiać je w miejscach słonecznych, optymalna temperatura dla ich wzrostu wynosi ponad 20 stopni Celsjusza. Najlepszy okres dla wysiewu nasion to koniec stycznia, ich kiełkowanie odbywa się w około 2-4 tygodnie po ich wysianiu. Amatorska uprawa w gruncie wymaga wiele wysiłków oraz cierpliwości Oberżyna odmiany różnią się między sobą kształtem, kolorem oraz smakiem. W Polsce uprawia się przede wszystkim odmianę fioletową.
czytaj więcej
Zakończyła się kolejna Akademia Rolnika
Firma Gobarto przeprowadziła kolejne szkolenie w cyklu Akademia Rolnika. Wydarzenie odbyło się w dn. 25-26 lutego 2019 r. w hotelu Różany Zakątek w Osieku. Wzięło w nim udział ponad 30 hodowców. Podczas dwóch dni wykładów były poruszane m.in. tematy związane z nowoczesnymi technikami stosowanymi w hodowli zwierzęcej.
czytaj więcej
Zmodernizowane kosiarki SL
O wysokiej klasie maszyny rolniczej świadczy przede wszystkim jej funkcjonalność, żywotność i bezawaryjność. Kosiarki SL podlaska firma Koja produkuje od ponad 25 lat. Niektóre z pierwszych wypuszczonych na rynek modeli nadal są w użyciu. Maszyna przechodziła wiele modernizacji, a ostatnio wprowadzone zmiany sprawiły, że jest jeszcze bardziej trwała i bezpieczna.
czytaj więcej
Przędziorki – szkodniki żerujące na uprawach
Przędziorki, to jeden z przedstawicieli roztoczy. Przędziorek jest bardzo powszechnym szkodnikiem żerujący na ponad 100 gatunkach roślin użytkowych. Szkodliwe działanie dla roślin maja zarówno dorosłe osobniki jak i larwy. Przędziorki wysysają soki, żerując na spodniej części liścia.
czytaj więcej
Ciągniki kompaktowe Farmtrac – nowość w ofercie sklepu rolniczego TwojaZagroda.pl
Producent ciągników rolniczych Farmtrac powiększył ofertę o nową serię ciągników. Tym razem jest to seria urządzeń kompaktowych – małych i zwinnych, świetnie nadających się do prac w każdym gospodarstwie. Czy warto w nie zainwestować?
czytaj więcej
Sokólski Metal-Fach kolejny raz zaprezentował się na Agro Show w Bednarach
W tym roku Agro Show - Międzynarodowa Wystawa Rolnicza w Bednarach obchodzi swoje 20-lecie. Targi rozpoczęły się 20 września i trwały kolejne cztery dni. Jak co roku na gigantycznej powierzchni - przeszło 120 ha - swoje maszyny i produkty rolnicze zaprezentowało aż 800 wystawców. Wśród tak zacnego grona nie mogło zabraknąć sokólskiego przedsiębiorstwa Metal-Fach, które pochwaliło się swoim najlepszym sprzętem.
czytaj więcej
123

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top