Znajdź informacje

Gospodarka, Przemysł


Polska premiera drukarki 3D Formlabs Fuse 1
Proszkowy druk 3D (SLS) – technologia zarezerwowana dla kosztownych, przemysłowych maszyn jest teraz bardziej dostępna za sprawą długo wyczekiwanej premiery drukarki 3D Formlabs Fuse 1. Zobacz najnowszą drukarkę 3D podczas prezentacji online zaplanowanej na 11 marca (czwartek) na godz. 11:00.
czytaj więcej
2021-02-22, 11:56
Gpi Poland
Obliczanie grubości ścianki zbiornika ciśnieniowego
Jeśli zastanawiasz się od czego zależy grubość ścianki zbiornika ciśnieniowego i w jaki sposób obliczamy wartości dla poszczególnych aplikacji, zaufaj naszym ekspertom.
czytaj więcej
Podsumowanie kampanii w cukrowniach Pfeifer & Langen w Polsce
Styczeń, jak co roku kończy w cukrowniach grupy Pfeifer & Langen w Polsce kampanię buraczaną, czyli proces przerobu buraków cukrowych pochodzących z polskich pól. Kampania to dla cukrowni najważniejszy czas w roku - sprawdzian organizacji, zaangażowania, umiejętności i stosowanych technologii.
czytaj więcej
2021-02-10, 12:21
Gpi Poland
Dobre piwo zaczyna się w zbiorniku
Zbiorniki fermentacyjne w branży piwowarskiej to bardzo ważny element produkcji piwa. Pracownicy browarów, zgodnie twierdzą, że Gpi to nie tylko producent zbiorników ze stali szlachetnej, ale przede wszystkim żywa i otwarta na komunikację organizacja. Inżynierowie rozumieją procesy zachodzące w innych firmach, stawiają na optymalizację i jakość produktów. To jeden z powodów, dla którego zbiorniki dostarczane są dla browarów rzemieślniczych oraz ogólnie znanych marek, należących między innymi do Asahi Group Holdings.
czytaj więcej
Poznaj drukarki 3D z serii MakerBot METHOD [video]
Wyobraź sobie, że możesz drukować nie tylko z PLA, ale też z Nylonu wzmacnianego włóknem węglowym lub tworzywem ABS domieszkowanym włóknami kevlarowymi. I to wszystko na drukarce 3D, która zmieści się na Twoim biurku. Jak to możliwe? Tak działają wymienne ekstrudery w serii drukarek 3D MakerBot Method.
czytaj więcej
2021-02-01, 15:22
DACPOL
Co to jest czujnik wilgotności?
Z naszego artykułu dowiesz się więcej o czujnikach wilgotności, ich zastosowaniu oraz parametrach. Zapraszamy do zapoznania się z naszym wypisem.
czytaj więcej
2021-01-25, 13:54
Gpi Poland
Zbiorniki z systemem samoczyszczącym CIP
Cleaning in place zwykle w skrócie CIP, to technika, dzięki której zbiornik (lub inna część produkcyjna) jest automatycznie czyszczony bez konieczności demontażu lub przenoszenia części zbiornika. Obecnie systemy CIP coraz częściej zastępują ręczne procesy czyszczenia w różnych gałęziach przemysłu. Te systemy samooczyszczania oszczędzają dużo czasu i mogą zapewnić wyższy poziom higieny niż czyszczenie ręczne.
czytaj więcej
Konstrukcje stalowe niezbędne we współczesnym przemyśle
Konstrukcje stalowe stanowią integralną część współczesnego przemysłu. Niekiedy nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak wiele ich otacza nas w codziennym życiu. Tworzone są one dla wielu branż m.in. w budownictwie, a także sektorach chemicznych, hutniczych, a także gastronomicznych.
czytaj więcej
2021-01-15, 10:18
Gpi Poland
Zbiorniki płaskodenne zgodne z europejską normą
EN 14015 to europejska norma dla projektowania i produkcji pionowych, cylindrycznych, naziemnych zbiorników stalowych z płaskim dnem. Zbiorniki służą do magazynowania cieczy w temperaturze otoczenia lub wyższej.

Zaprojektowane tak, aby wytrzymały niskie ciśnienie wewnątrz zbiornika, głównie z myślą o przechowywaniu takich produktów jak ropa naftowa, benzyna, substancje chemiczne i woda. Jeśli zbiornik ma być zgodny z warunkami dyrektywy PGS 29, musi spełniać również normę EN 14015.
czytaj więcej
Hale Rybnik sposobem na organizację sezonowych magazynów
Hale Rybnik podobnie jak i wiele innych miast w Polsce pozyskuje z myślą o wykorzystaniu ich do działań przemysłowych. Posiadanie przez przedsiębiorstwa powierzchni magazynowych nie jest takie oczywiste jakby się mogło wydawać a koszt ich budowy niekiedy przekracza ich możliwości finansowe. Dlatego część z nich decyduje się na rozwiązania alternatywne podobnie jak wspomniane firmy z Rybnika.
czytaj więcej
123456789...313233

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top