Znajdź informacje

Edukacja, Nauka


Ważna publikacja dla nauczycieli wspomagających
Pomimo tego, że od kilku, a nawet kilkunastu lat w polskim systemie edukacji coraz więcej uczniów korzysta z dopracowywanych zasad udzielania pomocy podczas kształcenia dzieci niepełnosprawnych, w coraz większej ilości szkół uczniowie niepełnosprawni funkcjonują bardzo dobrze, także dzięki pomocy nauczycieli wspomagających. A jednak wciąż są osoby, także wśród pracowników szkół i przedszkoli, które nauczyciela wspomagającego kojarzą z osobą do pomocy innym nauczycielom w czynnościach pomocniczych, a dzieciom w czynnościach higienicznych i samoobsługowych.
czytaj więcej
Kompendium wiedzy na temat udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu i szkole
Udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej jest obowiązkowym zadaniem przedszkoli, szkół i placówek. Wsparcie w tym zakresie powinno być udzielane uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom. Działania w tym obszarze obejmują więc szerokie spektrum zagadnień – z uwzględnieniem zindywidualizowanego wsparcia dzieciom i młodzieży, zapewnienia odpowiedniej współpracy z rodzicami oraz doskonalenia nauczycieli i wsparcia ich w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i dydaktycznych oraz rozwijaniu umiejętności wychowawczych.
czytaj więcej
Podwójny rocznik w szkole
W tym roku szkolnym do klas pierwszych szkół średnich trafili absolwenci trzeciej klasy gimnazjum oraz ósmej klasy szkoły podstawowej. Jak sobie poradzić w tak trudnej sytuacji, jak ustalić plany lekcji i zorganizować zajęcia, zapewnić bezpieczeństwo, kadrę pedagogiczną? O tym w nowej książce „Podwójny rocznik. Regulacje prawne, wyzwania, rozwiązania problemowych kwestii”.
czytaj więcej
Awans zawodowy od nowego roku szkolnego – co się zmieniło?
Rewolucyjne zmiany w zakresie awansu zawodowego oraz oceny pracy nauczyciela i dyrektora wynikają zarówno ze znowelizowanych przepisów Karty Nauczyciela, jak i z nowych rozporządzeń w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli i w sprawie szczegółowych kryteriów i trybu dokonywania oceny pracy nauczycieli szkół artystycznych, zakresu informacji zawartych w karcie oceny pracy, składu i sposobu powoływania zespołu oceniającego oraz trybu postępowania odwoławczego.
czytaj więcej
Podzielność uwagi za kierownicą to mit
Z badania przeprowadzonego na zlecenie Tramwajów Warszawskich wynika, że 85% warszawskich kierowców przyznaje, że zdarzyło im się rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem, 64% – pisało wiadomości, 57% – robiło zdjęcia lub nagrywało filmy. Według Instytutu Transportu Samochodowego nawet co czwarty wypadek w Polsce może być spowodowany przez kierowcę, który używał podczas jazdy telefonu komórkowego niezgodnie z prawem.
czytaj więcej
Rowerek biegowy i hulajnoga dla najmłodszych
Jeździk Scoop & Ride Highwaykick 2w1 to produkt wyjątkowy, polecany przez każdego rodzica i każdego małego użytkownika. To bezpieczny, innowacyjny hulajnogo-rowerek, który nadaje się dla dzieci w wieku od 1 roku do 5 lat - rośnie wraz z naszymi pociechami! Sprawdziliśmy go dokładnie.
czytaj więcej
2019-10-14, 08:38
Anita Zielke
Roczny dostęp do kursów
Trwa mega promocja na dostęp do wielu kursów, które tworzę.
czytaj więcej
Rozwiejemy wszystkie wątpliwości – sięgnij po nowe wydanie komentarza do Karty Nauczyciela
Kolejne wydanie książki związane jest z nowelizacją Karty Nauczyciela, która weszła w życie 1 września 2019 r. Nowelizacja ta okazała się pewnym zaskoczeniem. W zakresie awansu zawodowego i oceny pracy nastąpił zasadniczo powrót do rozwiązań sprzed 1 września 2018 r. Oznacza to m.in. koniec okresowej oceny pracy, przywrócenie oceny dorobku zawodowego, a także skrócenie ścieżki awansu zawodowego.
czytaj więcej
Szkolenia sprzedażowe
Szkolenia sprzedażowe podnoszą kompetencje managerów sprzedaży i handlowców funkcjonujących w segmentach B2B i B2C. Rozwój umiejętności związanych z technikami sprzedaży i zarządzaniem sprzedażą oraz zespołem handlowym powinien mieć charakter stałego i zaplanowanego procesu wykorzystującego różne narzędzia rozwojowe, w tym szkolenia sprzedażowe.
czytaj więcej
Kompendium prawa wewnątrzszkolnego – nowe wydanie!
To kolejne już wydanie bestsellerowej pozycji „Uchwały, regulaminy i procedury szkolne”. Wszystkie porady i dokumenty zaktualizowane zostały w oparciu o akty prawne obowiązujące od września 2019 r.
czytaj więcej
123456789...141516

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top