Znajdź informacje

Edukacja, Nauka


Szkolenia otwarte w B&O NAVIGATOR
Szkolenia otwarte są bardzo skuteczną i wygodną formą rozwoju kompetencji kadry managerskiej, specjalistów i pracowników liniowych. Udział w szkoleniu otwartym pozwala zdobyć nową wiedzę z interesującej nas tematyki i podnieść posiadane lub nabyć nowe umiejętności potrzebne do realizacji celów osobistych, zawodowych i biznesowych.
czytaj więcej
2020-01-14, 12:44
Unibase
Wolne miejsca w akademikach Kraków - gdzie je znaleźć?
Gdzie znaleźć wolne miejsca w akademikach Kraków oraz kiedy warto zainteresować się zakwaterowaniem? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.
czytaj więcej
Organizer awansującego się nauczyciela
„Organizer awansującego się nauczyciela” to praktyczne narzędzie wspierające nauczycieli odbywających staż na kolejny stopień awansu zawodowego. Publikacja to nie tylko wygodny organizer, lecz także poradnik zawierający wskazówki dla awansujących nauczycieli.
czytaj więcej
Myślenie wizualne – pomaga także w biznesie
Bez względu na to, czy chodzi o firmową prezentację, szkolenie, czy o spotkanie z klientem – myślenie wizualne pozwala lepiej zrozumieć i zapamiętać informacje, które przyswajamy. Każdy, kto myśląc o danym problemie wykorzystuje symbole, może działać skuteczniej.
czytaj więcej
2019-12-30, 14:25
flypr
Pierwsze święta z maluszkiem – o czym warto pamiętać?
Boże Narodzenie to wyjątkowy i niezwykle urokliwy czas. Gdy na świecie pojawi się dziecko, chcemy mu tę magię pokazać i sprawić, aby pierwsze wspólne święta były niezapomniane. Warto mieć na uwadze, że maluszki są dużo bardziej czułe na bodźce zewnętrzne i mają inne potrzeby niż dorośli, dlatego wiele z wigilijnych tradycji może nie przypaść im do gustu. Na szczęście kluczem do radosnych, bezpiecznych i zdrowych świąt z niemowlęciem jest odpowiednie przygotowanie zarówno domu, jak i wszystkich członków rodziny. Jak stworzyć maluszkowi niezapomnianą atmosferę świąt, podpowiada położna Karolina Laskowska, ekspert marki Mama i ja.
czytaj więcej
Ważna publikacja dla nauczycieli wspomagających
Pomimo tego, że od kilku, a nawet kilkunastu lat w polskim systemie edukacji coraz więcej uczniów korzysta z dopracowywanych zasad udzielania pomocy podczas kształcenia dzieci niepełnosprawnych, w coraz większej ilości szkół uczniowie niepełnosprawni funkcjonują bardzo dobrze, także dzięki pomocy nauczycieli wspomagających. A jednak wciąż są osoby, także wśród pracowników szkół i przedszkoli, które nauczyciela wspomagającego kojarzą z osobą do pomocy innym nauczycielom w czynnościach pomocniczych, a dzieciom w czynnościach higienicznych i samoobsługowych.
czytaj więcej
Kompendium wiedzy na temat udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu i szkole
Udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej jest obowiązkowym zadaniem przedszkoli, szkół i placówek. Wsparcie w tym zakresie powinno być udzielane uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom. Działania w tym obszarze obejmują więc szerokie spektrum zagadnień – z uwzględnieniem zindywidualizowanego wsparcia dzieciom i młodzieży, zapewnienia odpowiedniej współpracy z rodzicami oraz doskonalenia nauczycieli i wsparcia ich w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i dydaktycznych oraz rozwijaniu umiejętności wychowawczych.
czytaj więcej
Podwójny rocznik w szkole
W tym roku szkolnym do klas pierwszych szkół średnich trafili absolwenci trzeciej klasy gimnazjum oraz ósmej klasy szkoły podstawowej. Jak sobie poradzić w tak trudnej sytuacji, jak ustalić plany lekcji i zorganizować zajęcia, zapewnić bezpieczeństwo, kadrę pedagogiczną? O tym w nowej książce „Podwójny rocznik. Regulacje prawne, wyzwania, rozwiązania problemowych kwestii”.
czytaj więcej
Awans zawodowy od nowego roku szkolnego – co się zmieniło?
Rewolucyjne zmiany w zakresie awansu zawodowego oraz oceny pracy nauczyciela i dyrektora wynikają zarówno ze znowelizowanych przepisów Karty Nauczyciela, jak i z nowych rozporządzeń w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli i w sprawie szczegółowych kryteriów i trybu dokonywania oceny pracy nauczycieli szkół artystycznych, zakresu informacji zawartych w karcie oceny pracy, składu i sposobu powoływania zespołu oceniającego oraz trybu postępowania odwoławczego.
czytaj więcej
Podzielność uwagi za kierownicą to mit
Z badania przeprowadzonego na zlecenie Tramwajów Warszawskich wynika, że 85% warszawskich kierowców przyznaje, że zdarzyło im się rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem, 64% – pisało wiadomości, 57% – robiło zdjęcia lub nagrywało filmy. Według Instytutu Transportu Samochodowego nawet co czwarty wypadek w Polsce może być spowodowany przez kierowcę, który używał podczas jazdy telefonu komórkowego niezgodnie z prawem.
czytaj więcej
123456789...141516

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top