Znajdź informacje

Koncentrator tlenu w domowym zaciszu. O zaletach stacjonarnego sprzętu medycznego


« lista artykułów
2019-08-16

Koniec z ciągłym odwiedzaniem przychodni w celu skorzystania z kuracji tlenem. Wystarczy zainwestować w profesjonalny koncentrator sprawdzonego producenta dostępny między innymi w wypożyczalniach medycznych typu Elektrotechmed, a następnie odtworzyć salę szpitalną we własnym mieszkaniu. Czy to bezpieczne? Poniżej szczegółowe kompendium wiedzy na temat stacjonarnych aparatów tlenowych.

Dla laików

Zacznijmy może jednak od tego, że przybliżymy niezorientowanym w dziedzinie tlenoterapii, czym w ogóle jest tytułowy koncentrator. Otóż, w wielkim skrócie ujmując to nic innego jak skuteczna metoda kurowania pacjentów tlenem. Ten sposób leczenia zaleca się przede wszystkim cierpiącym na rozmaite dolegliwości dróg oddechowych oraz choroby krążeniowe. Poprzez właściwie skonstruowany aparat tlenowy możliwe jest niezagrażające ludzkiemu organizmowi oddzielenie azotu od wszelkich pozostałych gazów znajdujących się w powietrzu, a także wydzielenie czystego tlenu, który następnie bezpiecznie wpuszczany jest do płuc leczonego. Skuteczna kuracja gwarantowana jest przez odpowiednią budowę sprzętu zwanego koncentratorem, a ściślej od ujętej w jego konstrukcji części zwanej sitem molekularnym. W przypadku wysokiej klasy urządzeń, można mówić o regularnym dostarczaniu płucom nawet do dziewięćdziesięciu sześciu procent zdrowego tlenu! To dokładnie taka dawka, na jaką pacjenci mogli liczyć jeszcze do niedawna wyłącznie w warunkach typowo szpitalnych. Dziś, inwestując w kupno koncentratora stacjonarnego, czy też jego wynajem z wypożyczalni jak Elektrotechmed, można swobodnie zapewnić sobie indywidualnie przeprowadzaną tlenoterapię domową.

Banalne użytkowanie

Na rynku asortymentu medycznego wyszczególnia się koncentratory mobilne, czyli przenośne oraz stacjonarne. Pierwsze ze wspomnianych są z pewnością nieco bardziej wygodne w zastosowaniu, ale jeżeli pacjent nie podróżuje zbyt często i nie jest szczególnie aktywny, zdecydowanie lepszym wyborem będzie w jego przypadku postawienie na model stacjonarny. Powód? Są one niesamowicie proste w zastosowaniu – nie są skomplikowanie skonstruowane, a ich użytkowanie ogranicza się w zasadzie do podłączenia urządzenia do zasilania oraz ustawienia właściwego stopnia transferowania tlenu. Na tym koniec obsługi sprzętu ze strony pacjenta. W przypadku modelu przenośnego konieczne jest oczywiście ciągłe pakowanie i rozpakowywanie asortymentu, jego zabezpieczanie przed uszkodzeniami mechanicznymi w trakcie podróży itd. Kiedy natomiast decydujemy się na wypożyczenie urządzenia z Elektrotechmed, czy jakiejkolwiek innej placówki specjalizującej się w wynajmie asortymentu medycznego, możemy przebierać w najlepszej klasy modelach. Mamy także pewność, że wypożyczany nam sprzęt jest sprawdzony pod kątem technicznym oraz bezpieczny w użytkowaniu, a przy tym posiada wszelkie niezbędne certyfikaty. W razie jakichkolwiek awarii, serwisowaniem urządzenia zajmuje się jego dostawca.

Przewaga zalet

Koncentrator stacjonarny posiada w zasadzie jedną wadę – nie da rady zmienić jego położenia, tak jak ma to miejsce w przypadku sprzętów mobilnych. Poza tym, innych minusów tego rodzaju asortymentu w zasadzie brak. Aparat tlenowy w postaci stacjonarnej z reguły jest nieco lepszej jakości niż wariant przenośny. Ponadto, nie jest głośny w działaniu. Można go wyposażyć w dodatkowe przydatne akcesoria takie jak przykładowo nawilżacz. Maksymalna waga sprzętu w tej postaci to niekiedy nawet i dwadzieścia kilogramów, ale warto wziąć pod uwagę fakt, że stacjonarny koncentrator tlenu jest ustawiany w jednym, konkretnym miejscu raz na dobre i z reguły jest to pomieszczenie, które specjalnie zostało wydzielone na domową „salę”. 

Zobacz także

Dużo spraw na głowie? Pomyśl nad tymi rozwiązaniami
Wszystkim nam doskwiera to samo – za dużo obowiązków, za mało czasu. Nie zawsze potrafimy sobie z tym poradzić. Jeszcze ...
Jak wykorzystać event do budowy relacji z klientami?
Historycznie rzecz biorąc — eventy to jedna z najstarszych form marketingu. Chociaż Internet i kanały social media mają moc, to ...
Plus rozpoczyna budowę komercyjnej sieci 5G
Polkomtel, operator sieci Plus z Grupy Cyfrowy Polsat rozpoczyna budowę pierwszej w Polsce komercyjnej sieci 5G na częstotliwości 2600 MHz ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top