Znajdź informacje

TVP unieważnia przetarg na wybudowanie hali zdjęciowej


« lista artykułów
2020-01-30

Budowa hali zdjęciowej jest strategicznym przedsięwzięciem, które na wiele lat określi czołową pozycję TVP na polskim rynku medialnym. Hala zdjęciowa zagwarantuje Spółce niezależność przy produkcjach, a co najważniejsze znacząco wpłynie na ograniczenie kosztów. Obecnie, takie produkcje są realizowane w obiektach należących do firm zewnętrznych.

Wieloletnie zaniedbania, poprzednich Zarządów, spowodowały, że Spółka nie posiada własnych powierzchni spełniających wymagań technicznych. W warstwie biznesowej budowa własnej hali zdjęciowej oznacza przede wszystkim możliwość ograniczenia wypływu środków i wymierne korzyści finansowe. Do hali zdjęciowej, TVP planuje przenieść produkcje takie jak: Teatr Telewizji, wydarzenia kulturalne i oświatowe, koncerty okolicznościowe, oprawy sportowe dużych imprez, konferencje, seriale telewizyjne, programy typu „Talent Show” i rozrywkowe. Prognoza produkcji na lata przyszłe wskazuje na pełne wykorzystanie potencjału planowanej hali zdjęciowej.

W dniu 16 stycznia 2020 roku, wpłynęły 4 oferty generalnych wykonawców na zaprojektowanie i wybudowanie hali zdjęciowej TVP S.A. Oferty opiewały na kwoty ponad 200 mln zł brutto i znacząco przekraczały zakładany budżet 107 mln zł. Postępowanie było prowadzone w trybie tzw. unijnym, stosowanym dla przetargów powyżej kwoty ok. 23 mln zł.

TVP S.A. jest instytucją publiczną i zawsze w pierwszej kolejności ma na uwadze poszanowanie dla środków publicznych i jak najefektywniejsze ich wykorzystanie. Dlatego, postanowiono o unieważnieniu przetargu. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie optymalizacji SIWZ, aby dostosować do aktualnych, bez wątpienia trudnych warunków rynkowych. Optymalizacja pozostanie bez znaczącego wpływu na jakość obiektu, a przy tym zagwarantuje obniżenie wartości ofert w powtórzonym postępowaniu.

bak

Foto: TVP SA

Zobacz także

Największe polskie katastrofy: tragiczny wypadek samolotu w Lesie Kabackim
W 1987 roku na terenie Lasu Kabackiego, na obrzeżach Warszawy, rozbił się samolot pasażerski Polskich Linii Lotniczych. Wszyscy obecni na ...
Sojowy biznes – jak zacząć tworzyć małe cuda
Uwielbiasz świece zapachowe, a prace manualne to Twój konik? Dlaczego więc nie przełożyć tego na pomysł biznesowy? Wystarczy przemyślany biznesplan ...
„Przygody truckerki” – nowy program Discovery Channel!
Stacja Discovery Channel zabiera widzów w kolejną podróż. Tym razem w drogę wyruszą wraz z Iwoną Blecharczyk, która przemierzy południe ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top