Znajdź informacje

Dlaczego warto kupić kominek elektryczny?


« lista artykułów
2020-03-01

Kominek we własnym domu to marzenie wielu osób. Jednak rozwiązania konstrukcyjne i aranżacyjne w mieszkaniach, domach sprawiają, że nie ma możliwości jego montażu. Okazuje się, że wystarczy zainteresować się kominkami elektrycznymi, których montaż jest możliwy praktycznie wszędzie.

Kominki elektryczne oprócz opcji zamontowania w każdym mieszkaniu, domu, posiadają wiele zalet, dzięki którym okazują się lepszym rozwiązaniem od tradycyjnych kominków.

Prostota montażu

Jak wygląda montaż kominków tradycyjnych? Muszą zostać wykonane prace budowlane, prawidłowo zrobione przyłącza do komina, a wszystko zgodnie ze sztuką budowlaną. Kominki elektryczne nie potrzebują tylu zabiegów. Wystarczy urządzenie zakupić, wybrać odpowiednie miejsce dla niego i zawiesić na ścianie, postawić, podłączyć do prądu. Taki kominek może być zamontowany zarówno w małej kawalerce, jak i dużym salonie.

Przy kominku elektrycznym nie napracujesz się

Tradycyjny kominek wymaga wielu zabiegów, aby można było cieszyć się ciepłem i ogniem. Należy przynieść np. drewno (które oczywiście trzeba również gdzieś składować), umiejętnie rozpalić, dozować płomień, ogień, starannie wygasić i posprzątać. Przy kominku elektrycznym jedynym obowiązkiem jest włączenie go. Żadnych „celebracji” związanych z rozpalaniem. Jakichkolwiek problemów ze sprzątaniem kominka oraz terenu w jego pobliżu.

Użytkowanie kominka elektrycznego jest tanie

Po zakupie elektrycznego kominka, jedynym kosztem związanym z jego użytkowaniem jest płatność za energię elektryczną. Jednak urządzenia te nie potrzebują zbyt wiele energii, aby cieszyć domowników swoimi efektami. Kominki elektryczne, w zależności od mocy, pobierać mogą do 300 W energii. Mając taki sprzęt w domu, przy codziennym używaniu przez około 4-5 godzin, nie wydamy miesięcznie więcej niż 20 zł.

100% bezpieczeństwa

Kominek elektryczny nie spala paliwa wewnątrz, dlatego jest w pełni bezpiecznym urządzeniem. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy w domu są dzieci. Dodatkowo nie występuje w nim tzw. efekt nagrzanej szyby, dlatego nikomu nie grozi poparzenie przez przypadkowe dotknięcie drzwiczek kominka. Nie ma oczywiście również obowiązku zadbania o wygaszenie kominka. W przypadku urządzeń elektrycznych wystarczy go wyłączyć lub nastawić timer, który skończy jego pracę samoczynnie.

Kominek tradycyjny, a elektryczny, czyli żadnych różnic w wyglądzie

Praktycznie nie ma zauważalnych różnic w wyglądzie, gdy mowa o kominkach tradycyjnych i elektrycznych. Dobrze dopasowany do wnętrza kominek elektryczny, wyposażone w ciekawą zabudowę lub osadzony w ścianie, będzie do złudzenia przypominał tradycyjny. Nowoczesne technologie, w które wyposażone zostały urządzenia elektryczne, pozwalają uzyskać płomienie, znakomicie imitujące te prawdziwe. Istnieją modele, które dostarczają trójwymiarowe efekty płomienia, a nawet dymu.

Walory estetyczne, element wystroju wnętrz

Umiejętnie wybrany model kominka elektrycznego, oprócz właściwości użytkowych, stanie się kolejnym elementem wystroju wnętrz. Znakomicie wpisze się w pejzaż salonu, dodając mu jeszcze więcej estetyki.

Kominek elektryczny użyteczny nie tylko jesienią i zimą

Utarło się, że kominki sprawdzają się jedynie w sezonie jesiennym i zimowym. Tak jest, ale tylko w przypadku tych tradycyjnych, które po rozpaleniu, potrafią znacznie podnieść temperaturę w pomieszczeniu. Kominki elektryczne mogą być używane przez 365 dni w roku. Kiedy za oknem występują wysokie temperatury, nic nie stoi na przeszkodzie, by delektować się wrażeniami wizualnymi, jakie dostarcza kominek elektryczny. Wystarczy tylko wyłączyć w nim funkcję grzewczą.

Decydując się na kominek elektryczny, warto postawić na urządzenia renomowanych i doświadczonych producentów. Bez wątpienia do takich należy Aflamo, który stale poszerza swoją ofertę o nowoczesne urządzenia, takie jak np. kominek elektryczny Royal 50.

Zobacz także

"Jestem z Polski" od 3 kwietnia w TVN Style!
Zapraszamy w fascynującą podróż dookoła świata! W programie „Jestem z Polski” widzowie poznają rodaków, którzy wyjechali w poszukiwaniu swojego miejsca ...
Kolejni artyści dołączają do charytatywnego koncertu - #koncertdlabohaterów
Lista artystów, którzy przyłączają się do akcji #koncertdlabohaterów stale rośnie! Do grupy muzyków dołączyli: Sławek Uniatowski, Krzysztof "JARY" Jaryczewski, Kasia ...
SARS-CoV-2, ospa, grypa i Ebola: wszystko, co musisz wiedzieć o wirusach. Cykl na Discovery Life
Discovery Life przygotowało dla widzów kanału specjalny cykl programów i seriali dokumentalnych na temat zdrowia i chorób wywołanych destrukcyjną naturą ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top