Znajdź informacje

Mieszkania z rynku pierwotnego, czyli jak sprawdzić dewelopera


« lista artykułów
2020-03-20

Decydując się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego, dobrze jest w sposób dokładny sprawdzić dewelopera. Wydatek na nowe lokum to poważna kwota, dlatego pośpiech nie jest wskazany, a tym samym współpraca z kimś, o kim zupełnie nic nie wiadomo.

Jakie kroki należy podjąć, celem zgromadzenia jak największej ilości informacji dotyczących konkretnych deweloperów? Czy szukanie rzetelnego dewelopera jest skomplikowane, czy w praktyce bez problemu każdy sobie z tym poradzi? Sprawdźmy, jak się sprawy mają i co należy koniecznie wykonać, żeby kupić mieszkanie u rzetelnego, profesjonalnego dewelopera.

Przejrzysta oferta inwestycji deweloperskich

Nie da się ukryć, że nie zawsze ma się do czynienia z przejrzystością ofert firm deweloperskich. Żeby dowiedzieć się czegokolwiek więcej, konieczne jest umówienie się na spotkanie w biurze firmy. Nie jest to zazwyczaj komfortowe, a także wymaga zaangażowania dużej ilości czasu. Ktoś, kto szuka wstępnie, przegląda najróżniejsze oferty na rynku pierwotnym, oczekuje raczej dostępu do wielu informacji choćby przez internet tak jak np. tutaj:  

https://www.dachbud.com.pl/oferta/mieszkania?fbclid=IwAR21rmBrmjucFlfUrB7GiJ_b24_s09waKZds_QoF85ysDjcYZffkMDJMi74

 

Weryfikacja dewelopera w Krajowym Rejestrze Sądowym

Analiza wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym pozwala na staranne sprawdzenie deweloperów. Co dokładnie można znaleźć w takim miejscu? Jakie wnioski wyciągnąć z informacji zawartych w KRS? Znajdują się tam informacje dotyczące tych deweloperów, którzy działają w formie spółek osobowych, kapitałowych, a także celowych, założonych pod konkretną inwestycję. W tym rejestrze można np. wyczytać o kapitale spółki. Znajdują się również informacje o wszelkich zaległościach podatkowych, czy też o umorzeniach postępowań egzekucyjnych. Wpis w KRS będzie również informował o tym, czy dana spółka znajduje się w stanie likwidacji lub przechodzi przekształcenia. Taki zbiór wiadomości, na pewno okaże się bardzo istotny dla potencjalnych klientów dewelopera.

Dostęp do informacji dotyczących finansów dewelopera

Jeżeli ma się do czynienia ze spółką akcyjną, to wszelkiego rodzaju sprawozdania finansowe są ogólnie dostępne. Ich znalezienie i analiza nie powinny zajmować zbyt wiele czasu. Jednak w sytuacji, gdy nie ma dostępu do takich raportów, to np. konieczne jest sprawdzanie, w jaki sposób finansowane są inwestycje dewelopera. Czy budowa konkretnego osiedla finansowana jest z użyciem kredytu, czy może całkowicie ze środków własnych dewelopera? Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż realizacja inwestycji finansowanej z kredytu nie oznacza niczego negatywnego. Banki nie udzielają chętnie tak wysokich kredytów i żeby go uzyskać, trzeba spełnić naprawdę wyśrubowane normy.

Przynależność do branżowych organizacji

Od kilku lat na polskim rynku funkcjonuje Polski Związek Firm Deweloperskich. Deweloperzy, którzy do niego należą, muszą stosować się do założeń kodeksu dobrych praktyk, regulującego najróżniejsze kwestie związane w relacjach z klientami. Oczywiście firmy budujące mieszkania, domy, przynależą do różnego rodzaju innych organizacji, np. biznesowych czy regionalnych, które również pozwalają uwiarygodnić ich działania w oczach potencjalnych klientów.

Opinie klientów firmy deweloperskiej

Na pewno pomocne przy analizowaniu ofert firm deweloperskich, jakości świadczenia ich usług, będzie sprawdzanie opinii, które pozostawiają w internecie klienci. Na różnych forach tematycznych, portalach społecznościowych można znaleźć naprawdę wiele interesujących informacji z tzw. pierwszej ręki. Naturalnie, nie wszystkim należy wierzyć w stu procentach. Jednak gdy fakty są np. udokumentowane, to w pewnym stopniu można wyrobić sobie zdanie o działaniach deweloperach, zarówno w relacjach z klientami, jak i odnośnie do jakości wykonania inwestycji.

Profesjonalna obsługa klienta

Niezależnie od tego, na jakim się jest etapie poszukiwania mieszkania, wpływ na ocenę dewelopera ma naturalnie profesjonalizm obsługi klienta. Bezproblemowy kontakt, możliwość uzyskania jak największej ilości informacji, zgoda na bezpośrednie obejrzenie konkretnej inwestycji. Wszystko to powinno być standardem w branży i ma miejsce, np. w firmie deweloper Dachbud, dzięki czemu można mieć pełny i przejrzysty obraz działania firm deweloperskich.

Osobiste sprawdzenie inwestycji deweloperskich

Oprócz czytania licznych opinii dotyczących działań konkretnych deweloperów, dobrze jest samodzielnie przekonać się o tym, w jaki sposób realizuje inwestycje. Doświadczone firmy deweloperskie posiadają liczne realizacje na koncie, wystarczy więc udać się do konkretnych lokalizacji. Co sprawdzać dokładnie? Stan budynków, jak po miesiącach, latach użytkowania prezentują się poszczególne elementy budowlane. Dobrze jest również dokładnie obejrzeć sobie, jak mocno wizualizacje różnią się od stanu rzeczywistego. Ciekawy punkt widzenia na jakość usług świadczonych przez deweloperów ma również to, w jaki sposób przygotowano części wspólne, od parkingów, przez place zabaw, po tereny zielone.

Zobacz także

"Jestem z Polski" od 3 kwietnia w TVN Style!
Zapraszamy w fascynującą podróż dookoła świata! W programie „Jestem z Polski” widzowie poznają rodaków, którzy wyjechali w poszukiwaniu swojego miejsca ...
Kolejni artyści dołączają do charytatywnego koncertu - #koncertdlabohaterów
Lista artystów, którzy przyłączają się do akcji #koncertdlabohaterów stale rośnie! Do grupy muzyków dołączyli: Sławek Uniatowski, Krzysztof "JARY" Jaryczewski, Kasia ...
SARS-CoV-2, ospa, grypa i Ebola: wszystko, co musisz wiedzieć o wirusach. Cykl na Discovery Life
Discovery Life przygotowało dla widzów kanału specjalny cykl programów i seriali dokumentalnych na temat zdrowia i chorób wywołanych destrukcyjną naturą ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top