Znajdź informacje

Drukarnia offsetowa


« lista artykułów
2020-06-01

Druk offsetowy należy do najbardziej powszechnych metod druku. Warto zatem poznać, czym wyróżnia się w stosunku do innych technik.

Czym jest drukarnia offsetowa?

Drukarnia offsetowa to firma świadcząca usługi drukarskie, które polegają na stosowaniu druku płaskiego. Na rynku działa bardzo wiele takich drukarni. Powodami tej popularności jest duża wydajność oraz stosunkowo niewielkie koszty. 

Cechy druku offsetowego

Podstawą druku offsetowego, którą stosuje każda drukarnia offsetowa, jest zastosowanie specjalnej matrycy, na którą nałożona jest guma offsetowa. To właśnie ona odpowiada za uwiecznienie treści na powierzchni drukarskiej.

Ta technika umożliwia pokrywanie w zasadzie każdego możliwego podłoża drukarskiego, co wpływa na uniwersalność druku offsetowego. Problemu nie sprawiają również rozmiary – można tym sposobem drukować zarówno niewielkie formaty, jak i te duże. Warto wspomnieć, że druk offsetowy gwarantuje najwyższy stopień wierności odwzorowania kolorów. 

Rodzaje druku offsetowego

Druk offsetowy możemy dodatkowo podzielić na dwie podkategorie. Pierwszą z nich jest offset arkuszowy. Opiera się on na zastosowaniu bardzo lepkich farb, które po naniesieniu utrwalane są poprzez proces wsiąkania. Metoda arkuszowa cechuje się dużą precyzją, jeśli chodzi o wierność szczegółom zawartym w projekcie.

Drugim podtypem druku offsetowego jest offset zwojowy. Tutaj mamy do czynienia z sytuacją, w której do utrwalania pożądanych treści używane są maszyny rolowe. Są one bardzo wydajne, co pozwala na uzyskanie dużej liczby wydruków w niewielkim przedziale czasu. Jednak offset zwojowy odznacza się mniejszą precyzją, niż jest to w przypadku offsetu arkuszowego.

Druk offsetowy a inne rodzaje druku

Druk offsetowy jest tylko jedną z dostępnych metod druku. Inną jest druk cyfrowy. Co różni od siebie obie metody?

Podstawowe rozróżnienie odnosi się do sytuacji, w jakiej decydujemy się na wybór między drukiem offsetowym a drukiem cyfrowym. Jeżeli musimy wydrukować wiele egzemplarzy danego materiału, wtedy lepszym wyjściem będzie drukarnia offsetowa. Przy mniejszych nakładach korzystniejszym rozwiązaniem może okazać się zaufanie drukarni, która ma w swojej ofercie druk cyfrowy. Przygotowanie druku w drukarni offsetowej zajmuje więcej czasu, co wiąże się z większymi kosztami, dlatego przy niewielkich zamówieniach ekonomiczniej jest wybrać opcję druku cyfrowego. Podobnie, jeśli zależy nam na wyższym stopniu personalizacji wydruku.

Zobacz także

TVP Kultura 2 dostępna na platformie hybrydowej TVP
Od 26 czerwca Telewizja Polska wzbogaca ofertę programów dostępnych za pośrednictwem platformy hybrydowej o nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. ...
Miliony widzów oglądały wieczór wyborczy w Telewizji Polskiej
W niedzielę, 28 czerwca ponad 4,4 mln widzów obejrzało wg MOR w momencie najwyższej oglądalności „Wybory Prezydenckie 2020 Wieczór Wyborczy”. ...
Debata prezydencka w TVP1, TVP Info i TVP Polonia
Telewizja Polska zorganizuje debatę prezydencką przed drugą turą wyborów prezydenckich. Debata odbędzie się w poniedziałek, 6 lipca o godz. 21:00 ...
Komentarze
Tonprint 2020-06-06, 17:35
Druk offsetowy jest polecany przy większych ilościach ze względu na atrakcyjny koszt jednostkowy.
tonprint.pl
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top