Znajdź informacje

Zmywarka pod zabudowę – 45 czy 60 cm?


« lista artykułów
2020-06-25

Kiedy urządzamy nową kuchnię, wszystko chcemy mieć w niej szyte na miarę. Wykorzystanie sprzętów do zabudowy i ukrycie ich w kuchennych szafkach to łatwy sposób na osiągnięcie estetycznego wyglądu pomieszczenia. A co z ekonomią? Jak odpowiednio dobrać pojemność zmywarki pod zabudowę i w jakie funkcje powinna być wyposażona oszczędna zmywarka?

Od szerokości zmywarki, zależy jej pojemność, a odpowiednio dobrana do naszych potrzeb pojemność pozwoli zaoszczędzić na rachunkach za wodę i prąd. Czym się więc kierować, wybierając wymiary zmywarki do zabudowy? 

45 cm a 60 cm – która zmywarka dla kogo?

Zmywarki pod zabudowę o szerokości 45 cm co do zasady mieszczą od 9 do 10 kompletów naczyń. Na pierwszy rzut oka może więc się wydawać, że są doskonałym wyborem dla singli i par. Jednak wcale tak być nie musi. Ilość osób w gospodarstwie domowym to nie jedyna kwestia, która przesądza o tym, jak pojemną zmywarkę powinniśmy wybrać. Wiele zależy chociażby od naszych nawyków i tego, jak podchodzimy do gotowania. Jeżeli lubimy przyrządzać posiłki w domu, nawet jeżeli mieszkamy w pojedynkę czy we dwoje, kompaktowa zmywarka może okazać się dla nas niewystarczająca. Dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy raczej brać pod uwagę liczbę naczyń, którą wykorzystujemy podczas codziennego gotowania. Kolejna sprawa to przestrzeń, jaką dysponujemy w kuchni. Czasami układ pomieszczenia sprawia, że zmywarka pod zabudowę o szerokości 60 cm będzie po prostu za duża.

Oszczędna zmywarka – czy wymiary mają znaczenie?

Jeżeli wydaje Ci się, ze 60-centymetrowa zmywarka może być dla Ciebie za duża na co dzień, dokładnie zapoznaj się z kartą produktu interesującego Cię modelu. Może się bowiem okazać, że większa zmywarka będzie zmywać oszczędniej. Różnice w poborze wody przez urządzenia o różnych pojemnościach są tak naprawdę niewielkie. Co więcej, duże zmywarki bardzo często oferują funkcję zmywania połowy załadunku, by w ten sposób umożliwić nam ekonomicznie zmywanie, nawet gdy nie uda nam się uzbierać pełnego wsadu. Pewne oszczędności przynoszą natomiast urządzenia o wysokiej klasie energetycznej. Przykładowo, zmywarki w klasie A+++ zużywać będą nawet o 30% energii elektrycznej mniej, niż te w klasie A. Oszczędne zmywarki są obecnie szeroko dostępne i znajdziesz w ofercie najlepszych producentów AGD, takich jak: Samsung, Bosch, Beko, Amica, Miele, Siemens czy Ariston.

Jaką zmywarkę zainstalować, by oszczędzić miejsce w kuchni?

Co oczywiste, im szerszą zmywarkę wybierzemy, tym większa będzie musiała być szafka pod jej zabudowę. Jednak dla optymalnego wykorzystania przestrzeni, którą mamy do dyspozycji, ogromne znaczenie ma samo miejsce, w którym zaplanujemy montaż urządzenia. Najlepiej jest, jeżeli zmywarka do zabudowy zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie zlewozmywaka. W ten sposób zapewnimy sobie komfort  podczas wkładania i wyjmowania z niej naczyń, ale także ograniczmy miejsce przebiegu rurki doprowadzającej i odprowadzającej wodę. Jednocześnie w szafce pod zlewem wygodnie będzie nam przechowywać wszelkie akcesoria do zmywarki. Bez względu zatem na to, na jak duży model się zdecydujesz, dobrze przemyśl jego lokalizację.

Zobacz także

TVP Kultura 2 dostępna na platformie hybrydowej TVP
Od 26 czerwca Telewizja Polska wzbogaca ofertę programów dostępnych za pośrednictwem platformy hybrydowej o nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. ...
Miliony widzów oglądały wieczór wyborczy w Telewizji Polskiej
W niedzielę, 28 czerwca ponad 4,4 mln widzów obejrzało wg MOR w momencie najwyższej oglądalności „Wybory Prezydenckie 2020 Wieczór Wyborczy”. ...
Debata prezydencka w TVP1, TVP Info i TVP Polonia
Telewizja Polska zorganizuje debatę prezydencką przed drugą turą wyborów prezydenckich. Debata odbędzie się w poniedziałek, 6 lipca o godz. 21:00 ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top