Znajdź informacje

Jak wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny?


« lista artykułów
2020-09-17

Czy wiesz, że kredyt konsolidacyjny cieszy się coraz większą popularnością? Wszystko dlatego, że jest to wyjątkowy produkt bankowy, jakiego istotą jest przede wszystkim usprawnienie zarządzania własnym budżetem kredytobiorcy. Polacy zaciągają coraz więcej kredytów w instytucjach bankowych, a już kilka podobnych zobowiązań może wiązać się z trudnością regulowania ich comiesięcznych rat w wyznaczonym terminie.

Dowiedz się, w jaki sposób wybrać najlepszą ofertę za pomocą porównywarki https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny , czy i dla Ciebie taki kredyt będzie dobrą opcją, jak wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny i czy zawsze to rozwiązanie jest na pewno opłacalne. Kompendium wiedzy w tym zakresie prezentujemy w poniższym artykule.

 

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

 

Okazuje się, że kredyt konsolidacyjny nie jest typowym zobowiązaniem bankowym. Jego istotą nie jest przecież udzielanie finansowego wsparcia, ale na takie i tak można przecież ze strony banku liczyć. Sama konsolidacja polega na połączeniu co najmniej kilku zobowiązań kredytowych w jedno. Najczęściej taki zabieg pozwala uzyskać znacznie lepsze warunki kredytowe, generować oszczędności z tytułu niższych comiesięcznych rat, dawać lepszy komfort współpracy z tylko jedną instytucją bankową i oczywiście otrzymać dodatkowe środki pieniężne, jeśli zachodzi taka potrzeba, bo przecież wzrasta zdolność kredytowa kredytobiorcy.

Komu opłaca się zaciągnąć kredyt konsolidacyjny? Na pewno tym, którzy przestają radzić sobie z regulowaniem należności, jakie wynikają z zaciągniętych zobowiązań. Pamiętajmy, że banki oferują dzisiaj kredyty na naprawdę atrakcyjnych warunkach, a minimalne formalności i nierzadko brak weryfikacji sytuacji finansowej klienta sprawia, że takie zobowiązania stają się bardzo łatwo dostępne. Klienci instytucji bankowych biorą więc kolejne kredyty, aż wreszcie ich budżet nie jest wystarczający, by je spłacać. Tak powstaje tzw. spirala długów, z której niezwykle trudno wyjść. Jedną z opcji na skuteczne oddłużenie jest właśnie kredyt konsolidacyjny.

 

Gdzie najlepszy kredyt konsolidacyjny - jak wybrać konkretną instytucję bankową?

 

Przede wszystkim Polacy popełniają podstawowy błąd, wybierając przeważnie instytucje, z którymi już współpracowali. Okazuje się jednak, że banki wolą zainteresować swoją ofertą nowych klientów aniżeli utrzymywać tych już lojalnych. To właśnie ci nowi mogą najczęściej liczyć na lepsze warunki umowy, patrząc na kredyt konsolidacyjny.

Najlepszy kredyt konsolidacyjny musi być "szyty na miarę" indywidualnych potrzeb. Nie można wskazać jednej instytucji, ponieważ dla potencjalnego kredytobiorcy ważne będą inne kryteria. Nie każdy bierze kredyt konsolidacyjny w ramach oddłużenia. Dla niektórych połączenie kilku zobowiązań bankowych to po prostu uzyskanie komfortu współpracy z tylko jednym bankiem.

Kredyt konsolidacyjny ma być na pewno opłacalny, a okazuje się, że nie wszystkie propozycje są korzystne dla kredytobiorców. Po podliczeniu wszelkich kosztów klient nowego banku może płacić jeszcze więcej aniżeli przed połączeniem zobowiązań. To dlatego, zanim wyślemy wniosek o konsolidację, należy porównać na Totalmoney.pl co najmniej kilka konkurencyjnych względem siebie propozycji.

Doskonale sprawdza się w tym celu ranking kredytów konsolidacyjnych. Taki dostępny jest w internecie, ale trzeba też wiedzieć, na jakie zestawienie patrzeć. Ranking konsolidacji musi być aktualny, najlepiej z bieżącego miesiąca. Ma być również obiektywny i wiarygodny, idealnie, jeśli jest publikowany na niezależnym portalu o tematyce finansowej.

Co więcej, takie zestawienie musi uwzględniać ważne parametry, jakie dobiera każdy potencjalny kredytobiorca indywidualnie w ramach własnych potrzeb, oczekiwań, ale również możliwości spłaty. Pod uwagę zawsze warto brać oprocentowanie, wysokość comiesięcznej raty, okres współpracy z nowym bankiem, możliwość dobrania dodatkowych środków czy wszelkie dodatkowe koszty takiego zobowiązania, jak prowizja za udzielenie kredytu bądź obowiązkowe ubezpieczenie. Wszystkie te czynniki mają kluczowe znaczenie dla atrakcyjności i opłacalności wybranej konsolidacji.

 

Kredyt konsolidacyjny jest najczęściej korzystnym zobowiązaniem, które nierzadko ratuje budżet kredytobiorcy i usprawnia zarządzanie środkami. Jest ułatwieniem, bo współpracuje się tylko z jednym bankiem, spłaca jedną ratę. Istotne jest także to, że połączenie kredytów odbywa się przy określeniu nowych warunków umowy kredytowej. Wiadomo przecież, że te brane kilka lat temu charakteryzują się gorszymi zapisami, przeważnie są po prostu droższe. Dzisiaj banki komercyjne działające na polskim rynku finansowym muszą wręcz walczyć o zainteresowanie każdego klienta. Dlatego też kredyt konsolidacyjny jest nie tylko elastyczny, "szyty na miarę", ale też tańszy. Dzięki temu klient banku może generować znaczne oszczędności. Nic dziwnego, że łączenie kredytów jest dzisiaj niezwykle popularne i coraz więcej kredytobiorców decyduje się na takie właśnie rozwiązanie. Tym bardziej że konsolidować można różne zobowiązania, w tym kredyty gotówkowe oraz celowe, nawet hipoteczne.

Zobacz także

Największe polskie katastrofy: tragiczny wypadek samolotu w Lesie Kabackim
W 1987 roku na terenie Lasu Kabackiego, na obrzeżach Warszawy, rozbił się samolot pasażerski Polskich Linii Lotniczych. Wszyscy obecni na ...
Sojowy biznes – jak zacząć tworzyć małe cuda
Uwielbiasz świece zapachowe, a prace manualne to Twój konik? Dlaczego więc nie przełożyć tego na pomysł biznesowy? Wystarczy przemyślany biznesplan ...
„Przygody truckerki” – nowy program Discovery Channel!
Stacja Discovery Channel zabiera widzów w kolejną podróż. Tym razem w drogę wyruszą wraz z Iwoną Blecharczyk, która przemierzy południe ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top