Znajdź informacje

Twitter w 2015 roku zdominowany przez politykę i Lewandowskiego


« lista artykułów
2016-01-28

W ub. roku tematy polityczne zdominowały dyskusję na Twitterze - wynika z danych opublikowanych w raporcie Sotrendera. Użytkownicy popularnego serwisu społecznościowego w 2015 roku najczęściej wspominali profil prezydenta RP Andrzeja Dudy, prawicowego dziennikarza Samuela Pereiry czy blogerki Kataryny. Dwa ostatnie konta trafiły do czołówki profili najbardziej angażujących.

Jak wynika z raportu opublikowanego przez Sotrender, w 2015 roku liczba użytkowników Twittera w Polsce wzrosła o 30 proc. Ostatnie dwanaście miesięcy zdominowane zostały przez tweety polityczne, ale samo medium miało trzech liderów - piłkarza Roberta Lewandowskiego, prezydenta Andrzeja Dudę i piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego.

Najlepszy polski piłkarz w ub. roku zwiększył o ponad 300 tys. liczbę nowych obserwujących, co oznacza wzrost o 929(!) proc. Jak piszę autorzy raportu, do Lewandowskiego należą też cztery z dziesięciu najbardziej angażujących tweetów minionych dwunastu miesięcy. Równie zaangażowaną społeczność wokół swojego profilu zbudowali Duda i Kwiatkowski.

Najcześciej wspomnianym profilem na Twitterze w 2015 roku było konto blogerki Kataryny (ponad 202 tys. wspomnień). Dalej znalazły się profile Dawida Kwiatkowskiego (190 tys.), Andrzeja Dudy (165 tys.), TVN24 (123 tys.) i Samuela Pereiry (119 tys.). Wśród profili angażujących największą liczbę użytkowników znalazły się konta Kwiatkowskiego, polskiej wokalistki Saszan, dziennikarza sportowego Krzysztofa Stanowskiego oraz ponownie Pereiry i blogerki Kataryny.

Pełne podsumowanie Twittera w Polsce w 2015 roku.

Bartłomiej Kawalec

Zobacz także

Vlepka – nowy sposób komunikacji
Vlepki pojawiły się na początku XX wieku i momentalnie zawładnęły przestrzenią publiczną. Okazało się bowiem, że wydrukowanie tych małych naklejek ...
Alvaro Soler na Sylwestrze Marzeń w Zakopanem!
Al Bano i Romina Power, Ricchi e Poveri czy Modern Talking to nie koniec. Jest kolejne wielkie zagraniczne nazwisko! Alvaro ...
Świąteczne rekordy TVP. Rekordowa oglądalność "Rolnik szuka żony"
26 grudnia należał do TVP1, która była liderem dnia. Największym zainteresowaniem widzów cieszyły się: odcinek specjalny programu „Rolnik szuka żony” ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Administratorem danych osobowych jest WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Legionów 26/28, Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu marketingowym WhitePress sp. z o.o. oraz podmiotów zainteresowanych marketingiem własnych towarów lub usług. Cel marketingowy partnerów handlowych WhitePress sp. z o.o. obejmuje m.in. informacje handlową o konferencjach i szkoleniach związanych z treściami publikowanymi w zakładce Baza Wiedzy.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest prawnie uzasadniony cel realizowany przez Administratora oraz jego partnerów (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych, w tym przysługujących Państwu uprawnień, znajdziecie Państwo w naszej Polityce prywatności.
Czytaj całość

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top