Znajdź informacje

Nowy adres "wSieci" po ataku hakerów, jest oświadczenie redakcji


« lista artykułów
2016-02-22

Wydawca "wSieci" od piątku zmaga się z atakiem hakerów, którzy zablokowali stroną internetową tygodnika w związku z ostatnią okładką gazety. Treści tymczasowo dostępne są pod nowym adresem www.tygodnikwsieci.pl. Hakerzy zaatakowali stronę tygodnika tzw. atakiem DDOS, który wysyła na serwer ogromną liczbą zapytań zawieszając go.

Do ataku na witrynę "wSieci" przyznała się grupa Cyber Justice Team, która nie zgadza się z retoryką przedstawioną na okładce gazety. W mediach społecznościowych można znaleźć informacje o działaniach hakerów, którzy chwalą się swoimi działaniami (pisaliśmy o tym jako pierwsi w artykule Nie działa strona internetowa “wSieci”, atak hakerów za okładkę).

Wczoraj wieczorem oświadczenie w związku z wydarzeniami wydała redakcja tygodnika.

- Redakcja tygodnika „wSieci” zapewnia, że żadne akty agresji nie wpłyną na linię redakcyjną pisma. Tygodnik „wSieci” nadal będzie podejmował ważne tematy dotycząca życia publicznego, w tym także sprawy objęte faktyczną cenzurą przez polityczną poprawność. Redakcja nie da się zastraszyć ani hakerom, ani współczesnym cenzorom - pisze redaktor naczelny tygodnika, Jacek Karnowski. Jak czytamy dalej w oświadczeniu, wydawca tygodnika intensywnie pracuje nad rozwiązaniem problemu związanego z zablokowaniem strony wsieci.pl. Tymczasowo treści dostępne są pod adresem www.tygodnikwsieci.pl. Sprawa ataku zostanie zgłoszona polskim organom ścigania.

bak

Zobacz także

Mistrzostwa świata - najłatwiejsza grupa według bukmacherów
Według analizy wykonanej przez bukmacherów, najłatwiejszą grupą podczas tegorocznego mundialu w Rosji będzie grupa B. Reprezentacje Hiszpanii i Portugalii nie ...
Eurowizja w TVP. Gromee i Lukas Meijer w półfinale
Telewizja Polska pokaże na antenach TVP1 i TVP Polonia dwa półfinały 8 i 10 maja (wtorek, czwartek) oraz finał 12 ...
TVN podjął decyzję. Będzie trzeci sezon "Diagnozy"
Po olbrzymim sukcesie premierowego sezonu serialu „Diagnoza” i rewelacyjnej oglądalności odcinków nowej serii, telewizja TVN podjęła decyzję o kontynuacji zdjęć. ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top