Znajdź informacje

Prokuratorskie zarzuty za kampanię reklamową


« lista artykułów
2015-12-11

Prokuratura w Legnicy postawiła zarzuty pracownicy toruńskiej agencji PR, która w sierpniu w reklamie wódki Żytnia Extra wykorzystała zdjęcie śmiertelnie postrzelonego Michała Adamowicza niesionego przez kolegów. Oskarżonej grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub do roku więzienia.

Wpis na portalu społecznościowym umieszczony został po południu 18 sierpnia br. Na profilu pojawiło się zdjęcie z wydarzeń, do jakich doszło 31 sierpnia 1982 roku w Lubinie. Tego dnia podczas starć miejscowej ludności z milicją i ZOMO zginęły trzy osoby. Fotografię, na której widać pięciu mężczyzn niosących rannego kolegę producent napojów alkoholowych opatrzył napisem: „KacVegas? Scenariusz pisany przez Żytnią”. Obok umieszczono logo wódki.

Pod koniec listopara Prokuratura w Legnicy postawiła 28-letniej pracownicy toruńskiej agencji Project zarzut pomówienia jednej z osób widniejących na zdjęciu o zachowania mogące poniżyć ją w opinii publicznej. Z ustaleń prokuratorów wynika, że oskarżona zgodnie z wytycznymi zawartymi w strategii kampanii reklamowej miała znaleźć fotografię z czasów PRL-u. Oskarżona tłumaczyła się, że nie miała pojęcie jakie wydarzenia związane są z fotografią. W razie wyroku skazującego grozi jej kara grzywny, ograniczenia wolności lub do roku więzienia.

Bielski Polmos w następstwie tych wydarzeń w trybie natychmiastowym rozwiązał umowę z toruńsą agencją PR.

Bartłomiej Kawalec

Zobacz także

Parkingi przy lotnisku w podkrakowskich Balicach
Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w podkrakowskich Balicach należy do najważniejszych portów lotniczych w naszym kraju. Dysponując rozbudowaną ...
Eliminacje do Eurowizji tylko w TVP
Już 3 marca (sobota) TVP1 zaprosi na niezwykły, pełen emocji koncert Krajowych Eliminacji Eurowizji 2018. Spośród 10 zakwalifikowanych wykonawców widzowie ...
Startuje "Iron Majdan". Premiera z Las Vegas
Małgorzata i Radosław wyruszyli na podbój zawodowego świata wrestlingu w Las Vegas a widzowie TVN zobaczą to na własne oczy, ...
Komentarze
(brak komentarzy)
Dodaj komentarz
*
*
*
Redakcja WhitePress zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

redakcja@whitepress.pl
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top